Chlapci z Královéhradecka znají pětici krajských finalistů

I ve východních Čechách už mají kluci odehraná okresní kola. 24. 11. završili mladí talenti své snažení symbolicky v centru regionu, čímž uzavřeli krajskou nominaci. Do krajské fáze turnaje postoupilo celkem osm týmů, které se poperou o postup mezi top osmičku v celých Čechách. Pojďme si zrekapitulovat úvodní fázi turnaje.

4. 11. – okres Rychnov nad Kněžnou

Na Královéhradecku mají oproti jiným regionům týmy těžší úlohu. Při větším počtu konkurentů jich postupuje méně. V rychnovském okrese dostali zelenou v podobě postupu pouze dva vyvolení. Velice těžkou roli tak měl tým Javorníčků z Rychnova nad Kněžnou, který si nakonec, společně se druhou Bodlinkou Dobruška, vybojoval postup. Nutno dodat, že velice těsně. V základní skupině podlehl právě druhé Bodlince poměrně vysoko 3:7. Jenže pak se vzepjal k parádní jízdě, která skončila finálovou odplatou a nakonec i výhrou 5:4 proti druhému postupujícímu týmu. Velice slušně si vedli i třetí Měřičáci, stejně jako čtvrtá Dobrušku, resp. pátí Draci. Po jedné výhře si na své konto připsaly týmy Medvědů Rokytnice, Vršovany Voděrady a Deštneňáků. Devítku účastníků doplnil TRIVIUM PLUS.

10. 11. – okres Jičín

V novopacké hale se hrálo okresní kolo Rumcajsova regionu. Čtyři týmy se utkaly stylem každý s každým. Postup vybojovali chlapci z Ostroměře, jejichž název zní Mamutíci. Stylem „start-cíl“ nedali soupeřům šanci a díky třem výhrám se podívají do další fáze turnaje. Na záda jim dýchali mladíci ze ZŠ Miletín. Jednu výhru si na konto připsala pořádající Nová Paka a čtvrtým do party byli Fráňové.

19. 11. – okres Trutnov

V Krakonošově regionu bojovalo o postup celkem osm týmů. Pěti výhrami z pěti zápasů si o postup řekli Rytíři z Frimla, tedy trutnovský tým, kteří nedali soupeřům sebemenší šanci. Konečnou druhou, nicméně stále postupovou pozici, obsadili Obři Hostinné, ti však už dvakrát prohráli. Špatně však už z hlediska postupu dopadly třetí Schulzovy sady Dvůr. Pět utkání si zahrál ještě tým ZŠ nám. Míru Vrchlabí. Ostatní týmy, konkrétně Domky, Bernartiční medvědi, ZŠ Strž Dvůr Králové a Draci z Mládežky se na turnaji představily celkem ve třech kláních a letošní Think Blue cup pro ně končí.

20. 11. – okres Náchod

V náchodském okrese nastoupil stejně jako v sousedním trutnovském celkem 8 týmů do boje o krajskou eliminaci. Spanilou jízdu předvedla ZŠ a MŠ Krčín, jejíž reprezentanti pětkrát zvítězili a zajistili si tak pokračování svého účinkování v turnaji. Druhé místo obsadila ZŠ Komenského z Nového Města nad Metují, která se rovněž představí v dalším kole. Třetí byla ZŠ Malecí a těsně „pod bednou“ skončili Skaláci. Tyto týmy hrály celkem pět zápasů. Nepostupové celky ze skupiny se pak nazývaly ZŠ Hradební Broumov, Kvíčerovští draci, Broumovští draci a FC nám se nechce. I tyto celky však přispěly k atraktivitě turnaje, přesto pro ně letošní ročník končí.

24. 11. okres Hradec Králové

V centru bylo, ostatně tak by to i mělo být, pořádně živo. Na královéhradecké hale Kukleny se utkalo celkem 10 týmů, pro postup si však došel jeden jediný. Pět výher a jedna remíza zajistilo postup týmu z bašty královéhradeckého mužského florbalu, tedy Předměřicím nad Labem. Muži Hradce právě v tamější hale hrají svá domácí divizní utkání. Stejný počet duelů absolvovala i druhá Bezručka, ZŠ Smiřice a čtvrtá Mandyska. K desítce bojovníků se přidaly ještě týmy Černilov, ZŠ a MŠ J. Gočára Hradec, Tygři Praskačka, Kuklenští štíři, Hradečtí Lvi a ZŠ Jana Pavla II.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/chlapci-z-kralovehradecka-znaji-petici-krajskych-finalistu/