Chrudimská vzpoura na Pardubicku

Sportovní revolta se konala v rámci turnaje Think Blue. Cup. na Pardubicku. Opět se potvrdilo, že tenhle úžasný florbalový turnaj pro děti prvního stupně základní školy smazává rozdíly mezi velkými a malými, mezi nejzapadlejšími vesničkami a krajskými městy. V kraji perníku se tradičně řadily k favoritům týmy z jediného východočeského města, jež se může pyšnit extraligovou příslušností, tedy z Pardubic. Jenže papírové předpoklady zdaleka neplatily. Namísto toho postupují týmy z příhraničních oblastí regionu. Pojďme si zrekapitulovat pardubické krajské kolo.

26. 1. – Pardubický kraj – kluci

Kde jinde by se mohlo hrát krajské kolo Pardubicka než v hale, která je centrem východočeského florbalového dění. Sportovní hala v Dašické ulici v Pardubicích přivítala obě kategorie. Jak tu chlapeckou, která se rozehrávala jako první, tak tu dívčí, která startovala o chvíli později. Klučičí části turnaje se zúčastnilo celkem osm týmů. No a protože nastolený prakticky celorepublikový trend zněl, že vítěz bere vše, příklad si vzal i kraj, jehož metropole je proslavená mj. známými chemičkami. Základní škola Třemošnice nastoupila k pěti utkáním. A všech pět zvládla s noblesou. Kdo jiný by si tak zasloužil postup než kluci z tohoto miniměstečka, které leží na rozmezí krajů Pardubického, Středočeského a Vysočina. Další dvě příčky obsadily pardubické školy, leč pro ně už volné postupové místo nezbylo. Se stejnou bilancí tří výher a dvou proher skončila druhá ZŠ Ohrazenice a třetí Polabiny1. Příchuť dvou výher poznali chlapci ze ZŠ Smetanova, Skuteč a ZŠ Svatopluka Čecha, Choceň. Zahrát si do krásné haly přijely i výběry ZŠ Palackého z Moravské Třebové, ZŠ Studánka a ZŠ Králíky.

26. 1. – Pardubický kraj – holky

Rovněž dívčí kategorie potvrdila trend nastolený ve zbytku naší krásné vlasti. Krom faktu, že postupující tým vše vyhrál, platila i skutečnost, že dívčích týmů je méně než chlapeckých. Na Dašickou dorazilo celkem šest reprezentací jednotlivých základních škol, které se popraly o jednu jedinou příčku mezi českou smetánkou. A jak jsem zmiňoval už v úvodu, ani tentokrát se nepodařilo vybojovat postup některému z pardubických týmů. Tím, kdo postupuje do zemského finále, budou děvčata ze Skutče. Tedy postup dalšího miniměsta, které si světa znalí spojí pravděpodobně se známou obuvní firmou, která tam sídlí. Skotynky, jak se skutečské holky pojmenovaly, vyhrály všechna svá čtyři utkání a mohou se těšit na další fázi turnaje. Oproti ostatním týmům byly tak suverénní, že nelze hovořit o někom, kdo by je ohrozil. Až za nimi a s vědomím toho, že letos už dále nepostoupí, skončila ZŠ Palackého – dívky. Bronz brala Koťata ze Slatiňan. Dále do Pardubic zamířila ZŠ Svatopluka Čecha, Choceň, na pátém místě se umístily Děvčice Výprchatice a šestici uzavřela ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice. I tak lze hovořit o velkém úspěchu. Krajské kolo už totiž něco znamená.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/chrudimska-vzpoura-na-pardubicku/