Další ročník úspěšného Think. Blue. Cupu. klepe na dveře

Rok se s rokem sešel a 4. ročník úspěšného Think Blue. Cupu. se nezadržitelně blíží.  Téměř 800 přihlášených družstev v minulém ročníku je důkazem, že zájem o tento populární a dynamicky se rozvíjející sport opravdu je. Pro nadcházející ročník si soutěž udržela silného generálního partnera, nadnárodní společnost Volkswagen. Jeho podporu chce projekt plně využít a dopřát školákům opravdu ty nejintenzivnější zážitky. Očekávané pokoření magické hranice 1000 přihlášených družstev nás zavazuje, aby byl nový ročník této soutěže ještě lepší. Volkswagen, světově známá společnost s dlouholetou a bohatou tradicí, je tím pravým partnerem, který pozvedne tuto soutěž ještě výše.

Stejně jako v minulém ročníku Think Blue. Cupu. budou mít všichni účastníci závěrečného Finálového turnaje možnost zdarma navštívit florbalové Superfinále v 02 areně, ve kterém budou mít možnost na vlastní oči spatřit nejlepší florbalové hráče a hráčky v České republice.

Nebude se měnit formát soutěže ani jeho věková kategorie, tedy zaměření na chlapce i dívky na prvním stupni (1.-5. třída). Nejčastěji se do turnajových bojů zapojují žáci ze čtvrtých a pátých tříd. Think Blue. Cup. bude jedinou florbalovou školskou soutěží pro děti této kategorie. Startovat v tomto poháru smějí žáci a žákyně narození v roce 2004 a později a zároveň navštěvující nejvýše 5. třídu. I letos bude pro tuto věkovou kategorii turnaj pořádán systémem 3+1 na menším hřišti. Opět se tak do turnaje mohou snáze zapojit i menší školy, systém zároveň v této věkové kategorii navazuje na florbalovou metodiku.

Soutěž zůstává čtyřkolová – postupující týmy z Okresního kola (říjen – listopad 2015), které se bude pořádat vždy na hřišti jedné ze zúčastněných škol, se probojují do Krajské eliminace (prosinec 2015 – leden 2016). Nejlepší týmy turnajů v jednotlivých krajích pak postoupí do TOP 8 východ nebo TOP 8 západ (březen 2016), odkud vede cesta pro tři nejlepší z každé kategorie do Finálového turnaje, kterého se zúčastní nejlepší šestice školních týmů v republice. Z něj pak vzejde celkový vítěz v kategorii dívek i chlapců.

Všechny základní školy v České republice mohou přihlásit jedno družstvo dívek a jedno družstvo chlapců, které ho bude reprezentovat v boji o vítěznou trofej. Soutěž ovšem není koncipována pouze sportovně, ale bude opět obsahovat i společenský aspekt. Další žáci mohou zaujmout role např. fotografů, novinářů, vedoucích týmů, roztleskávaček nebo fanoušků. Nejlepší video a fotografie, stejně jako nejlépe fandící škola budou na konci turnaje odměněny.

Podmínkou pro zařazení školního týmu do soutěže je vyplnění on-line přihlášky na www.mladeznickyflorbal.cz/thinkbluecup, jiný způsob přihlášení není možný. Školy se budou moci začít hlásit od 14. září 2015, uzávěrka přihlášek je stanovena na 9. října 2015. Každá škola následně obdrží do 13. října 2014 e-mailem potvrzení o zařazení do soutěže.

Budeme se těšit na setkání přímo na hřišti!

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/dalsi-rocnik-uspesneho-think-blue-cupu-klepe-na-dvere/