Elitní šestice na Vysočině

Kraj plný kopců, brambor a čisté přírody. Tak znají lidé region, jehož centrem je bývalé hornické město Jihlava. Kraj, který byl několikrát zrušen a zase obnoven, však dokáže vychovávat kvalitní florbalisty. Šestice nejlepších školních celků poměří síly v jihlavské sportovní hale v prosinci. Jak vypadala jejich cesta do krajské eliminace?

11. 11. okres Havlíčkův Brod

Do havlíčkobrodské arény dorazilo celkem sedm chlapeckých družstev. Ta hrála o jedinou postupovou pozici do kraje. Vybojoval ji domácí celek ZŠ Havlíčkův Brod, Nuselská, který sice jednou remizoval, ale dvakrát dokázal zvítězit a finálová vysoká výhra 12:3 nad Smetaňáky ho katapultovala do další fáze turmaje. Za Smetaňáky se umístili Vlčáci. Dále pak Lánečáci, Lvíčci, ZŠ Buttulova, jejíž reprezentanti remizovali právě s postupujícím celkem, a ZŠ a MŠ Habry.

12. 11. okres Žďár nad Sázavou

Region Martiny Sáblíkové reprezentovalo celkem pět celků. Do dalšího kola postupuje ZŠ Tasov, pro kterou je to samozřejmě velký úspěch, nicméně po čtyřech výhrách postup naprosto zasloužený. Druzí byli Veseláci z obce prezidenta Zemana, čili Nového Veselí. Třetí místo obsadili Sokolíci, čtvrtí byli Tygři Měřín a pátí Losi z Peperka.

18. 11. – okres Třebíč

Na Třebíčsku poměřily síly čtyři týmy. Vítězství a postup si zajistily Kopce alias ZŠ Na Kopcích Třebíč. Druhá byla ZŠ Husova. Pomyslný bronz patří Hrochům a kvartet doplnili Draci z Náměště.

24. 11. – okres Žďár nad Sázavou II

Na Žďársku je o florbal zájem. Druhá polovina týmů se sešla v Bystřici nad Pernštejnem, tradičním to místě setkání české florbalové reprezentace. Stejnou bilanci měl na konci výběr ZŠ Školní Velké Meziříčí a Horňáků, ve prospěch Meziříčských rozhodlo lepší skóre, pro Horňáky letošní Think Blue cup trochu smolně končí. Třetí pozici obsadili Dráčci, za nimi byli Gepardi Mostiště a Tygříci.

25. 11. – okres Pelhřimov

Město rekordů a kuriozit přivítalo v baště vysočinského florbalu, hale ZŠ Osvobození, celkem osm týmů. I tentokrát se hrálo o jedno jediné postupové místo. Vybojovali jej kluci Podhradu neboli reprezentanti ZŠ Hradská z Humpolce. Čtyři utkání si zahráli ještě Želvíci, Black Stars a Rychňáci. O jeden kvalitní florbalový zápas chudší byli Hálkováčci, Štírci Pelhřimov, Ámosek a Kluci z Rynárce.

Z jihlavského okresu postoupily přímo Březinky, které nemusely absolvovat žádné okresní kolo

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/elitni-sestice-na-vysocine/