Františkovy Lázně fandí neporaženým

Nastolený republikový trend platil i na Karlovarsku. Aneb když neprohraješ, postupuješ dál. V tradičně početně slabším kraji se turnajů obou pohlaví zúčastnilo méně týmů, než bylo zvykem jinde, ale ani to neubralo na florbalové kvalitě všech zúčastněných. A my se nyní podíváme, kdo že bude dál snít svůj sen o výhře turnaje Think Blue. Cup.

22. 1. Karlovarský kraj – kluci

Chlapecké části turnaje se zúčastnilo celkem šest týmů z celého Karlovarska. Ty se sjely do nádherných Františkových Lázní, kam ve své písničce skupina Mandrage posílá ženu nespokojenou v manželství. Že by to ale byla cesta za odměnu, nikoli za trest, to jistě mohou potvrdit i celky, které do lázeňského města dorazily. Největší radost pak jistě měli Gepardi. Tahle zvířátka z Chodova, a to nikoli toho pražského, nýbrž z toho v okrese Sokolov, totiž dokázala své soupeře „pokousat“ a prokousat se do další fáze turnaje. Nutno dodat, že většinu zápasů ovládla takovým způsobem, že se mají soupeři v TOP 8 Čech na co těšit. Na druhém místě skončily rovněž šelmy, pro změnu Tygři. Ani tahle chebská základka si nevedla zle, ovšem na postupující Gepardy nestačila a vysoko soupeři podlehla. Jediný tým, která dokázal relativně držet krok s Gepardy, byla třetí ZŠ Konečná z dalšího lázeňského města. Ale ani tihle karlovarští borci gepardy nezastavili. I pro ně byla krajská eliminace konečnou. Totéž platí pro ZŠ Jih Mariánské Lázně, ZŠ Horní Slavkov a Novorolské vlky.

22. 1. Karlovarský kraj – holky

Rovněž něžné pohlaví dorazilo ve stejný den do stejné haly. Jen v trochu menším počtu. A to konkrétně ve čtyřech. Tři školy vyslaly do bojů o nejlepší osmičku Čech své zástupce jak mezi chlapci, tak mezi děvčaty. Ovšem první místo ovládl suverénně tým, který soustředil své snažení v krajském kole výhradně na dívčí kategorii. Rakeťačky, zástupkyně pořadatelské školy ZŠ Česká, Františkovy Lázně totiž vyhrály obdivuhodný počet utkání, a to konkrétně šest. Tipnete si z kolika? Jasně, ze šesti. Po zásluze vzlétly ke hvězdám. Tedy vlastně jen do zemského finále. Ale i to je obrovský úspěch. Cestu jim znepříjemňovala např. ZŠ Horní Slavkov, ale ani ta nedokázala soupeřky zastavit a podobně jako mezi chlapci končí její putování v krajské eliminaci. Slušné tři výhry si na své konto připsaly South Girls. Název „South“ by vzhledem k lokalizaci Karlovarska, tedy západním Čechám, mohl působit trochu nesmyslně, logiku mu dává až překlad názvu školy – ZŠ JIH Mariánské Lázně. No a kvarteto doplnily Novorolské vlčice, tedy dívčí parťačky svých chlapeckých kolegů. Rovněž ony ale ukončily své putování letošním ročníkem v krajské eliminaci.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/frantiskovy-lazne-fandi-neporazenym/