Hlavně jsme chtěli postoupit dál, měli jasno trenéři finalistů

Oba proti sobě stanuli ve finále v rolích trenérů svých celků. Každý však z trochu jiné pozice. Zatímco liberecký lodivod Kadlečík se svým týmem proplouval turnajem naprosto suverénním způsobem a čekalo se, že i finále dopadne podobně jasně, kolínský trenér Smejkal se do poslední chvíle strachoval, zda jeho „ovečky“ vůbec postoupí ze skupiny. To se nakonec podařilo, stejně jako následující dva zápasy. A tak si to mohli tváří v tvář rozdat o zlatou medaili.

„My jsme si finále chtěli hlavně užít. Úkol jsme totiž splnili už předtím. Tím pro nás byl postup. A ten už jsme měli v kapse,“ popisoval předzápasovou situaci trenér kolínských florbalistů. Ti se prali statečně do poslední minuty. Leč marně. „I my jsme šli do turnaje s tím, že chceme hlavně postoupit. Postupovaly celkem tři celky, takže šance byla poměrně velká. Stanovili jsme si tenhle relativně nízký cíl a jsme rádi, že to dopadlo nad očekávání dobře. Nutno dodat, že jsme si za tím opravdu šli,“ kontroval liberecký lodivod.

„Ve skupině jsme prohráli dva zápasy. Postupovali jsme až ze třetího místa. Pak se nám podařilo vyhrát čtvrtfinále, semifinále. Prostě paráda. Poučili jsme se z vlastních chyb. S průběhem jsme rozhodně spokojeni,“ pochvaloval si kolínský Smejkal.

„Finále se hraje líp, pokud už je rozhodnuto. To v našem případě platilo. Nám o nic nešlo, cíl jsme měli splněný. Samozřejmě jsme ale věřili, že když se nám takhle dařilo, tak bychom i poslední zápas mohli zvládnout a vyhrát,“ rekapituloval trenér Kadlečík.

Poslední otázka směřovala k účasti ve velkém finále. Věří trenéři, že jejich svěřenci mohou celý Think Blue. Cup. vyhrát? „Určitě je možné, že celý turnaj vyhrajeme,“ dodává odvahy svým svěřencům kolínský trenér. „Kdybychom nevěřili, nemusíme tam jezdit,“ odpověděl rázně liberecký kolega.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/hlavne-jsme-chteli-postoupit-dal-meli-jasno-treneri-finalistu/