Jedenáctka divoženkám zaslíbená

Chcete uspět v turnaji Think Blue. Cup.? Máte dívčí tým? Pak se pojmenujte Amazonky. Pardon, teď to trochu zlehčuji a přeháním, tak snadné to určitě není. Ale v letošním roce to opravdu vypadá, že na absolutní vrchol by mohly vystoupat dívky z divočiny. Tak jak suverénně procházely svými okresními, krajskými a zemskými koly, se potýkají i s kolem republikovým. Je otázkou, zda Mikulov či ZŠ Otická své tažení dotáhnou do konce. Zatím k tomu mají ale slušně nakročeno.

Kunratické šelmy – Šestka         6:3

První utkání celého finálového dne svedlo dohromady dva dívčí celky. Vítězky českého zemského finále Kunratické šelmy přivítaly své finálové soupeřky z mladoboleslavské Šestky. Ačkoli tomu výsledek úplně nenapovídá, hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém byl ale zásadní rozdíl – Pražanky se gólově prosazovaly, což se jejich soupeřkám příliš nedařilo. Výsledkem byl vítězný vstup šelem do turnaje. Šestku čeká reparát v dalším utkání.

Strašecké zebry – Amazonky (Mikulov)           0:4

První střet Čech a Moravy přišel na bílém hřišti. V rámci dívčí kategorie se utkaly Strašecké zebry z Nového Strašecí a Amazonky z Mikulova. Silné Moravanky, které nejspíš budou patřit k aspirantkám na celkové prvenství, od začátku utkání určovaly rytmus hry. V polovině vedly pohodlně 3:0 a ve druhé části si jen hlídaly svůj náskok, který o ještě jednu branku navýšily.

Amazonky-ZŠ Otická – Kunratické šelmy          6:3

Šelmy koušou a z dosavadního průběhu turnaje Think Blue. Cup. asi nejsou příliš zvyklé prohrávat. Jenže každá série jednou končí, a to i ta vítězná. Morava je, aspoň dle názvů dvou finalistek, země divoženek, které florbal prostě umí hrát. Potvrdily to i tentokrát, když porazily silné Kunratické šelmy, vítězky české části turnaje. Teď můžu být situace opravdu zajímavá. Pokud by Amazonky vyhrály, není co řešit a postoupí z prvního místa. Pokud ale v dalším utkání prohrají, budou mít všechny týmy po třech bodech. A rozhodovala by minitabulka a skóre!

ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – Strašecké zebry        4:1

Uherský Brod zářil. Zprvu jenom barvou svítivě růžových dresů, kterými ZŠ Pod Vinohrady podtrhovala, že se jedná o republikovou hvězdu mezi základkami – a to tedy minimálně ve spojení s florbalem. Později i svým výkonem. Zatím to vypadá, že mezi dívkami bude Morava turnaji dominovat. I v tomto případě totiž poměrně vysoko zvítězily zástupkyně východní poloviny České republiky. Brod se v posledním zápase skupiny utká s mikulovskými Amazonkami o prvenství ve skupině, resp. o přímou vstupenku do semifinále. O to se budou muset Strašecké zebry utkat se druhým týmem z druhé skupiny ve čtvrtfinále.

Šestka – Amazonky-ZŠ Otická         2:4

Mladoboleslavská Šestka vypadala v pražském zemském finále jako nejsilnější tým a jen vinou smůly prohrála ve finále s Kunraticemi. Jenže hala Jedenáctka těmhle Středočeškám asi příliš nesvědčí. Ani ve druhém zápase totiž děvčata ve svítivě oranžových dresech nedokázala zvítězit. Amazonky, divoženky ze ZŠ Otická, tak nejen napodobily své mikulovské „amazonské“ kolegyně, ale především navázaly na úspěch proti Kunraticím. Bude zajímavé sledovat, jak se jim jako vítězkám základní skupiny, kde se utkaly se dvěma nejlepšími týmy z Čech, podaří zvládnout roli favoritek v semifinále. Dopoledne si vybudovaly patřičný respekt. Dovedou své tažení do úspěšného finále?!

Amazonky (Mikulov) – ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod            9:3

Turnaj divoženek?! Vypadá to tak. Amazonky ovládly základní skupiny. Ty mikulovské si v posledním duelu poradily s Uherským Brodem. No poradily… Ony ho přímo rozstřílely! Přitom Broďanky jsou silné a jistě ještě promluví do boje o medailová umístění. Jenže letošní ročník je nejspíš Amazonkám zaslíbený. I druhá skupina tedy zná svého vítěze. Shrnutí je jasné – z prvního místa postupují Amazonky a, světe, div se, Amazonky. Dokáže je někdo přehrát v semifinále?

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/jedenactka-divozenkam-zaslibena/