Jihočeská „minipostupová“ radost

Kouzlem turnaje základních škol Think Blue. Cup. je mj. skutečnost, že na senzační postupy dosahují týmy z malých vesniček či okrajových částí měst. V jihočeském kraji se tohle znovu potvrdilo. V obou kategoriích si pro postup došly menší obce, a to především v případě turnaje dívek. My si není zrekapitulujme, jak to na českobudějovické palubovce vypadalo.

22. 1. – Jihočeský kraj – kluci

„V Českých Budějovicích by chtěl žít každý.“ To věděl už Jára Cimrman. Pravdivost tohohle tvrzení rozhodně nebudeme dokazovat. Víme však, že tahle historická metropole jihu, již založil Přemysl Otakar II. a která leží na soutoku Vltavy a Malše, pořádala krajské kolo kraje rybníků, pohádek, zámků a nádherné přírody. Tamější všesportovní hala, která je primárně domovským stánkem skvělého volejbalového týmu Jihostroj České Budějovice, přivítala v chlapecké kategorii celkem sedm týmů z celého regionu. Ty se přijely utkat o jediné postupové místo v elitní osmičce celých Čech. V „Budějcích“ se nehrálo systémem každý s každým. Některé týmy nastoupily čtyřikrát, některé pětkrát. Postupujícím Sobíčkům Soběslav ze sedmitisícového městečka stačila čtyři utkání k postupové radosti. A to i přesto, že jedno utkání prohráli. Druzí Vlci měli naprosto stejnou bilanci. Pro ně už však postupová brána zůstala zavřená. Stejně jako pro FC Dukelskou Strakonice či Kubíky, kteří si rozhodně nevedli špatně. Kdo dál se přijel do budějovické Stromovky pobavit florbalem? ZŠ Vimperk, ZŠ E. Beneše Písek a rovněž ZŠ Třeboň.

22. 1. – Jihočeský kraj – holky

Že je v Soběslavi krom nové sportovní haly i slušná florbalová líheň, o tom svědčí fakt, že v dívčím turnaji nastoupily hned dva soběslavské týmy. Ani jeden z nich se však dál než do Českých Budějovic v letošním roce nepodívá. Vzpouta „mrňousů“ totiž pokračovala. Nepostoupilo žádné okresní město. A dokonce ani žádné město. Do další fáze postoupily Malonty! Že je neznáte? Jistě nejste sami. Přestože nejde o žádné florbalové nazdárky. Před pár lety tahle miniobec dominovala soutěži starších žáků, dokázala dokonce postoupit na mistrovství republiky jako vítěz tohoto regionu. Jenže všechna sláva, polní tráva. Na tyhle úspěchy si málokdo vzpomene, je třeba koukat dopředu. Letos se potvrdilo, že v tomhle příhraničním kraji u Rakouska se prostě rodí florbalisti. Vesnička s 1200 obyvateli tak postoupila mezi nejlepší osmičku české části turnaje děvčat. A nemusí to pro ni být zdaleka konečná. Za prvními malontskými Ďáblicemi se umístila zmiňovaná Sobíčata, resp. třetí Komety Soběslav. Zahrát si přijely i Katovice. Ovšem nikoli ty polské. Účastnit se měly i holky z Hluboké nad Vltavou, ty však nedorazily, a tak si zahrál každý s každým a nakonec jeden zápas o konečné umístění. I na jihu tedy mají dohráno.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/jihoceska-minipostupova-radost/