Jižní Morava rekordmanem v počtu účastníků

Jižní Morava patří k tradičně velice silným florbalovým regionům. Potvdila to i v letošním roce. Z hlediska počtu přihlášených týmů patří k absolutní špičce a jistě nebude náhoda, pokud se některý tým z kraje vína dostane až na republikový vrchol. V této oblasti bývá tradičně i zájem o dívčí florbal. Pusťme se tedy do rekapitulace.

26. 11. – okres Vyškov

Do Slavkova u Brna, slavného to dějiště bitvy, jejíž účastníkem byl mj. i Napoleon Bonaparte, se přijelo poprat o čest a slávu celkem úctyhodných 11 výběrů! O to cennější byl vybojovaný postup, neboť se hrálo o jedinou volnou příčku v krajské eliminaci. Pro tu si dokráčeli Aligátoři. Mladí krokodýlci z Bučovic dokázali ze sedmi utkání pět vyhrát, jednou remizovat a jen jedinkrát okusili hořkost porážky. Tato skvělá bilance jim zajistila postup do další fáze turnaje. Druzí Drnováci vyhráli čtyřikrát, třetí Šaraťáci dokonce šestkrát! Jenže dvě prohry navíc znamenaly, že to na postup bohužel nestačilo. Zahrát si přijeli i Otničtí draci, Morávkova team, Buldoci z Křenovic, Kluci z Vyhlídky, Letňáci, Purkyňka, Nádražní a ZŠ Komenského Slavkov.

8. 12. – okres Břeclav

Břeclavsko, příhraniční oblast u Rakouska, pořádalo své okresní kolo ve městě vínu zaslíbeném – v Mikulově. Zcela bez chuti na víno, zato s velkou chutí vyhrát, přijelo celkem devět týmů. A opět se hrálo pouze o jedinou postupovou pozici. Tu si vybojovali kluci z Břeclavi s názvem Kupkováci, kteří pětkrát vyhráli a mohou se tak těšit na další florbalové bitvy. Krásné stříbro vybojovala ZŠ Mikulov. Bronz pak ZŠ Brumovice. A kdo si zahrál dál? Slavoj VP, Moravský Žižkov, ZŠ Lanžhot, Hrancl, Březí – chlapci a Valtice.

8. 12. – okres Brno-venkov

Super účast zaznamenal i okres Brno-venkov. Jedenáct účastníků, z nichž početnou část tvořili chlapci z tamějšího klubu Aligators, se prali o celkem dvě postupové příčky. Ty nakonec uzurpovala vítězná ZŠ a MŠ Pohořelice, pořadatel turnaje, a druzí Aligátoři. Slušně se předvedly i třetí Turbokachny. Dále si přijeli zahrát chlapci ze ZŠ Lomnice, ZŠ Vranov, Borci ZŠ Sokolnice, Lišáci, Ohaři, O-stop boys, Modrá a ZŠ Těšany.

10. 12.  okres Hodonín

Hodonínské kolo se konalo v Dambořicích. Celkem sedm týmů hrálo o jedinou postupovou pozici. Tu získali chlapci z Očova Hodonín, kteří jako jediní vše vyhráli. Druzí Veselští chlapci a ZŠ T.G.M. Šardice už hořkost porážky okusili. Zahrála si i pořadatelská ZŠ Dambořice, Wolves, Vlčata a Žďánice.

10. 12. – okres Brno

Rekordní účast dosavadního ročníku se sešla ve druhém nějvětším městě České republiky, Brně. No zánovní hale SportPoint se celkem šestnáct týmů utkalo o dvě volná místa v kraji. Pouze dva týmy dokázaly pětkrát zvítězit a po zásluze tak postoupit dále – ZŠ Otevřená a ZŠ Milénova. Kdo se dále do jihomoravské metropole přijel pobavit florbalem? Byli to: ZŠ Labská, Banda z Vedlejší, Holzovka, CMcZŠ Lerchova Brno, ZŠ Bosonohy, Křenka boys, Masarboys, Kamínky Boys, ZŠ Elišky Přemyslovny, Hudcova, ZŠ Horní, ZŠ Janouškova, Mutěnda a ZŠ Husova Brno. Všem díky za fantastické číslo počtu účastníků.

11. 12. – okres Blansko

Okres známý díky propasti Macocha pořádal turnaj pro celkem tři týmy. Postup si vybojovala ZŠ Adamov Kinder, druhá skončila ZŠ Lipůvka a třetí do party byla ZŠ Černá Hora.

16. 12. – okres Znojmo

Rovněž Znojemsko přivítalo parádní počet účastníků, vyjádřeno čísly – 11. Dvě postupová místa vybojovala Mládežka1 a Republika, když obě shodně šestkrát vyhrály. Špatně si nevedla ani Tasanda či ZŠ Vémyslice. Dále si přijeli zahrát kluci ze ZŠ Hostěradice, Lvíci, Piloti, ZŠ Prokopa Diviše, ZŠ Kravsko, Rychlé střelky a Šanov

26. 11. – okres Vyškov – holky

Početnou účast předvedla na jižní Moravě i děvčata. První dívčí turnaj se konal ve Slavkově u Brna. Zvítězily Holky z Vyhlídky, druhé byly Letňačky, třetí ZŠ Drnovice. Zahrát si přijela i děvčátka ze ZŠ Komenského Slavkov a Morávkova team dívky.

8. 12. – okres Brno venkov – holky

Rovněž Pohořelice si „střihly“ dvojí pořadatelství. Postup do další fáze urvaly Frajerky ze ZŠ Sokolnice, špatně si však nevedly ani holky ze ZŠ Těšany. Zahrály si i O-stop-girls a Červená.

8. 12. – okres Břeclav – holky

Mikulovská hala přivítala čtyři dívčí celky. Postupovou slávu si užily Amazonky ze ZŠ Mikulov, utkaly se s Aligátorkami, ZŠ Březí – dívky a Moravským Žizkovem.

10. 12. – okres Hodonín – holky

Poslední dívčí dvojice se střetla na Hodonínsku, konkrétně v Dambořicích. Pořadatelky vyzvaly ve dvojduelu ZŠ Joži Uprky z Hroznové Lhoty. A dvakrát shodně 5:0 svým soupeřkám znemožnily další účinkování v turnaji.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/jizni-morava-rekordmanem-v-poctu-ucastniku/