Karlovarsko s gólovým rekordem

Okresní kola Think Blue. Cup. jsou minulostí. Dohráno má všech 14 krajů České republiky. V posledním souhrnu se budeme věnovat lázeňskému regionu. Karlovarský kraj nemá z hlediska struktury Českého florbalu zrovna početnou základnu, což potvrdily i počty přihlášených týmů. Na druhou stranu se zde konalo i okresní dívčí kolo – o tom si jiné regiony mohly nechat zdát. Nyní si tedy zrekapitulujme, jak to v kraji, v němž se koná světoznámý filmový festival, vypadalo.

8. 12. – okres Cheb

Když se řekne Františkovy Lázně, většině se nejspíš vybaví chlapeček s rybou, nikoli florbal. Ale možná je správný čas to změnit. Právě tohle nádherné lázeňské město se ujalo role pořadatele okresního kola Chebska. V jeden den se zde utkaly jak chlapecké, tak dívčí týmy. Do klučičí části turnaje se přihlásilo pět celků. Šance na postup byly poměrně vysoké, hrálo se hned o dvě postupová místa. První ukořistila základní škola Jih z Mariánských Lázní, která sice jednou prohrála, ale k tomu dokázala přidat tři vítězné zářezy a postupuje tak dál. Naprosto stejnou bilanci měl i druhý postupující tým, Tygři, tj. zástupci 6. ZŠ Cheb. Další tři týmy už sice v letošním ročníku turnaje nepokračují, přesto si ale akci jistě užily. Šlo o domácí ZŠ Františkovy Lázně, ZŠ Úšovice a 2. ZŠ Cheb.

15. 12. – okres Karlovy Vary

Jedno z vůbec nejkrásnějších měst naší země, milované mnoha turisty, pořádalo druhý chlapecký turnaj v kraji na západě Čech. Karlovy Vary, resp. Základní škola Konečná se zhostily role pořadatele na výbornou. A pokud byla na Chebsku poměrně slušná šance na postup, tady se krajské kolo doslova vnucovalo. Do turnaje se přihlásily tři týmy, přičemž hned dva z nich okusí, jak chutná postupová příchuť. Krom pořadatelské ZŠ v Konečné ulici, která dvakrát vyhrála, půjdou dál i Novorolští vlci. Ti si totiž v přímém souboji a bytí a nebytí v letošním ročníku poradili s Perníky. Nutno dodat, že ZŠ Konečná patrně utvořila turnajový rekord – během dvou zápasů vsítila neskutečných 39 branek a žádnou neinkasovala. Tohle půjde jen těžko překonat.

8. 12. – okres Cheb – holky

Rovněž dívčí týmy utvořily ve Františkových Lázních pětici. Tentokrát si dva z týmů zahrály dokonce hned šest duelů, což bylo dáno turnajovým systémem. Jediným neporaženým celkem turnaje se staly Rakeťačky. Děvčata ze ZŠ Františkovy Lázně v České ulici čtyřikrát vyhrála, dvakrát remizovala a může se těšit na krajskou eliminaci. Druhé South Girls, holky ze ZŠ JIH z Mariánských Lázní, podlehly právě vítězkám, jinak ale nezaváhaly, a tak své přemožitelky doplní v dalším kole. Zahrát si přijela i 2. ZŠ Cheb, ZŠ Úšovice 2 a Tygřice.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/karlovarsko-s-golovym-rekordem/