Krajská kola zahájena na Olomoucku

Je to paradox. Zatímco v některých krajích ještě ani zdaleka nebyla dohraná všechna okresní kola, na Hané už znají postupující do nejlepší osmičky východní poloviny republiky. A to jak v chlapecké, tak v dívčí kategorii. Obě pohlaví se v Prostějově statečně prala o jedinou postupovou příčku. A my se nyní podíváme, kdo se může těšit na zemské, chcete-li moravské finále.

8. 12. – Olomoucký kraj – kluci

Do Studentské ulice, konkrétně na Reálné gymnázium Prostějov se sjeli kluci z celého kraje, aby po úspěchu v kole okresním zabojovali o další parádní výsledek. Turnaje se zúčastnilo celkem devět koutů z celého Olomoucka. A jak se později ukázalo, cesta za postupem vedla pouze přes samé výhry. Jediným neporaženým týmem a zároveň také jediným postupujícím se stali kluci ze šumperské základní školy E. Beneše, jejichž název zněl příhodně – Jednička. Skvělou bilanci čtyř výher měla i třetí Reálka, jenže jedna prohra k tomu znamenala odsun na bronzovou příčku. O jedno místo výše se umístily Želetavské florbalky. A kdo dál soupeřil o postup mezi nejlepší týmy celé Moravy? Byli to Hošani, ZŠ Lutín, ZŠ Hranice, tř. 1. máje, Divočáci Bělá, ZŠ Libina a ZŠ Svatoplukova. Pro ty putování letošní Think Blue. Cup. končí, i tak ale mohou být spokojeni.

8. 12. – Olomoucký kraj – holky

O půl dvanácté se na tom samém místě v ten samý den představila děvčata. Dívčích týmů se do Prostějova sjelo pouze šest, rozhodně to ale neubíralo na florbalové kvalitě. I tady se hrálo o jedinou postupovou pozici. A i v tomto případě platilo, že ji bral jediný neporažený celek turnaje. Stala se jím děvčata ze ZŠ Lutín. Obec, která leží zhruba na polovině cesty mezi Olomoucí a Prostějovem, soupeřky vypráskala a vyjma vyrovnaného finále nedala nikomu sebemenší šanci. Právě druhé Hranice, ZŠ na třídě 1. máje, dokázaly síle Lutína vzdorovat. Leč marně, podlehly mu 3:4. Na třetím místě skončily Železhráčky. Dále se zúčastnily Divočačky Bělá, ZŠ Libina a Reálka.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/krajska-kola-zahajena-na-olomoucku/