Královéhradecko genderově vyvážené

V letošním ročníku turnaje Think Blue. Cup. se stalo poprvé, aby se některého z kol účastnil stejný počet chlapeckých i dívčích týmů. Rovnoprávnost pohlaví předvedli na Královéhradecku. V Krakonošově kraji se představilo v obou kategoriích osm týmů. A kam přijely poměřit síly? Přece do Předměřic nad Labem, pomyslného regionálního florbalového centra.

13. 1. – Královéhradecký kraj – kluci

Turnaj základních škol má oproti tomu středoškolskému jednu obrovskou výhodu. Smazávají se zde rozdíly mezi velkými městy a malými vesničkami, kde mají malou základní školu. Elán a nadšení je totiž všude stejné. A podobné bývá i rozložení sil. Koncentrace šikovných hráčů tedy nebývá tolik k vidění jako na středních školách a není tak nouze o překvapení v podobě postupů malých obcí do dalších kol turnaje. Částečně tomu tak bylo i tentokrát. Do TOP 8 v české části postoupila ZŠ a MŠ Krčín. Že nevíte, kde leží? Je to okrajová část Nového Města nad Metují, která si ovšem žije tak trochu vlastním životem. A tak se nyní mohou radovat ze senzačního postupu do českého zemského finále. Ale ani další dva umístěné týmy nepochází z gigantických metropolí. Druhé místo obsadily domácí Předměřice nad Labem, třetí pak Mamutíci z Ostroměře. Teprve čtvrté místo obsadil tým z okresního města, v tomto případě Javorníčci z Rychnova nad Kněžnou. A které týmy ještě bojovaly o čest a slávu v kraji? Obři Hostinné, Bodlinka Dobruška, Rytíři z Frimla a ZŠ Komenského. Pro ty už ale putování letošním ročníkem končí.

13. 1. – Královéhradecký kraj – holky

V dívčí kategorii už se víc dařilo děvčatům z větších měst. A to zvlášť Trutnovankám. Postupovou příčku pro sebe suverénně uzurpovaly holky s názvem Domky, tedy ZŠ V Domcích Trutnov. Pětkrát vyhrály a nenechaly nikoho na pochybách, kdo že si postup zaslouží. Na druhém místě skončila miletínská základní škola, třetí skončily Dračice z Mládežky, tedy další dívky z Krkonoš. Dvakrát okusila výhru děvčata z Bodlinky, která možná okoukávala techniku na populárním letním open air turnaji. A kdo si zahrál dál? Neztratily se ani Tygřice Praskačka, Bernartické dračice, Kočky Hostinné či Trivium Plus. Ty už ale letos dají přednost škole před florbalem. Jejich putování totiž v Předměřicích skončilo.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/kralovehradecko-genderove-vyvazene/