Kunratické šelmy královnami Čech

Po základních skupinách by leckdo mohl předpokládat, že výhru vybojují holky z Mladé Boleslavi. Základní skupinou prošly jako nůž máslem, dařilo se jim i v play-off pavouku. Stopku jim však ve finále vystavily holky z Kunratic. Šelmy totiž kousaly až do posledních chvil. A jelikož jim při následných nájezdech i trochu přála štěstěna, bylo jasné, že zemským finále se prokousaly na výbornou. Do celorepublikového finále spolu s finalisty postupují i Strašecké zebry. Ty se v duelu o bronz a poslední postupovou příčku srdnatě praly a zaslouženě uzurpovaly vstupenku mezi absolutní českou elitu.

1. čtvrtfinále: Kunratické šelmy – ZŠ Studenec     8:6

V prvním čtvrtfinálovém duely vyzvaly Kunratické šelmy Studenec v boji o semifinále a o postupové místo do závěrečné fáze letošního ročníku turnaje. Od začátku to vypadalo, že si florbalistky z Prahy jdou tvrdě za svým cílem. Vedly už 4:1. Jenže pak se tým ze Semilska probudil a za stavu 4:3 jel nájezd. Ten proměnil a srovnal. Ovšem ihned po buly Start získal vedení zpět, z první rány byl gól. O minutu později se totéž opakovala jako přes kopírák. Nájezd, srovnání, střela Startu a gól. Při závěrečném tlaku Studence Start využil skulinek v obraně a dotáhl své postupové snažení. Konečné skóre 8:6 jen dokazuje atraktivnost duelu. Kunratice se mohou těšit na medailové boje, Studenec si zahraje o pátou pozici.

2. čtvrtfinále: Chlumčanské dračice – Rakeťačky              6:0

Zcela jednoznačný průběh měl druhý čtvrtfinálový duel mezi Dračicemi z Chlumčan a Rakeťačkami z Františkových Lázní, tedy takové malé západočeské derby. Florbalistky z Plzeňska suverénně své soupeřky převálcovaly, na lázeňský tým tedy zbyl boj o konečnou pátou pozici. Dívky z Chlumčan pokračují v plnění svého finálového snu. Je zase o krok blíž.

Zápas o 7. místo: Ďáblice – ZŠ Dubí 1                               1:6

Frustrované a už značně unavené, přesto stále povbuzující své spoluhráčky na hřišti. Takové byly Ďáblice, miniflorbalistky z Malont. V zápase o sedmé místo, který lze nazvat soubojem severu proti jihu, si hráčky Dubí trochu spravily chuť po jinak výsledkově ne úplně povedeném turnaji a zvítězily vysoko 6:1. Jihočešky ovšem nemusí smutnit. Obsadily krásnou 8. příčku ze všech týmů z celých Čech, což je na tak malou vesničku úctyhodný výkon. Navíc si zahrály v nádherné pražské hale. To se také nepoštěstí každému.

Zápas o 5. místo: Rakeťačky – ZŠ Studenec                   3:4pn

Duel o konečnou pátou pozici svedl dohromady poražené čtvrtfinalisty. Ti hodlali zakončit turnaj vítězně, tak, jak si to přeje každý trenér. Jenže to byla bitva o každý míček. Vyrovnaný duel dospěl až k trestným střílením. S těmi se lépe vypořádaly holky ze Semilska, které si tuto disciplínu natrénovaly už v základní skupině. Mohou se tak pyšnit konečnou pátou příčkou. Na Západočešký zbylo šesté místo v Čechách. I tak parádní výsledek.

1. semifinále: Kunratické šelmy – Strašecké zebry                     5:3

„Zvířecí“ duel mezi zebrami a šelmami začaly lépe domácí florbalistky z Prahy. Hráčky s dresy populárního „Startíčku“ přetavily svůj důraz před brankou ve dvě branky, které jim zaručily určitý herní klid a pohodu. Když se jim do poločasu podařilo přidat ještě třetí kousek, schylovalo se k překvapení. Zebry, vítězky skupiny, se gólově chytly až ve druhém poločase. Třígólové manko zdálo se být dost vysoké, ne však pro tyhle středočeské bojovnice. Ty totiž během pouhých čtyř minut dokázaly náskok soupeře srovnat. Jenže pak se probraly Kunratice, které přidaly další dvě branky. A na to už soupeřky adekvátně zareagovat nedokázaly. Před koncem došlo k nepříjemnému střetu dvou děvčat, která se jen těžce a se slzami v očích zvedala z palubovky. Holky z Nového Strašecí si po výhře ve skupině zahrají „jen“ o třetí místo. Děvčata z Kunratic zabojují o prvenství v celých Čechách.

2. semifinále: Šestka – Chlumčanské dračice             3:0

Před hlavním favoritem turnaje stály ještě dvě poslední překážky. Ta první se jmenovala semifinále a byla spojena se soupeřem v podobě Chlumčanských dračic. I ty toužily po postupu do finále, ale byly si dobře vědomy skutečnosti, že proti nim stojí velice silný celek. A to se také potvrdilo. Hráčky z Mladé Boleslavi měly optickou herní převahu, kterou dokázaly přetavit i gólově. Proto jim jistě nevadil ani fakt, že neproměnily chvíli před koncem nařízené trestné střílení. Konečné skóre 3:0 jim totiž zaručilo postup do finále. Na dračice zbyl „jen“ duel o bronzovou medaili.

Zápas o 3. místo: Chlumčanské dračice – Strašecké zebry         1:6

Začátek zápasu poražených týmů ze semifinále vyšel lépe Strašeckým zebrám, které vsítily první branku a dokázaly, že ani třetím místem rozhodně nehodlají pohrdnout. Jenže cesta k němu byla ještě dlouhá. Do poločasu se týmu v tmavě červených dresech podařilo přidat ještě druhý gól, který medailový sen výrazně přiblížil. Ani ne minutu po začátku druhé periody přidaly Středočešky třetí kousek do chlumčanské sítě a s dračicemi to vypadalo zle nedobře. Po čtvrtém gólu už bylo de facto jasné, že bronz bude zdobit krky děvčat z Nového Strašecí. Ta si tak mohla po závěrečném hvizdu vychutnat vítězný pokřik a objetí – bez medaile domů nepojedou. Jako bonus získaly Středočešky třetí postupové místo, a tak se na Podvinný mlýn ještě jednou vrátí. Tentokrát na velké finále. Šance na semifinálový reparát žije.

Finále: Šestka – Kunratické šelmy          3:4pn

Finále, jak se patří. Od úvodních minut se hrál atraktivní florbal, ve kterém se předváděly obě brankářky. Na první gól jsme si museli počkat až do šesté minuty. V tu chvíli se dostala do vedení mladoboleslavská Šestka. Jenže Pražanky se snažily, seč jim síly stačily, a dokázaly v úvodu druhé půle srovnat. Nervydrásající drama tak pokračovalo. Když pak po standardní situaci Kunratice zvrátily skóre ve svůj prospěch, vypadalo to na překvapení. To ale Boleslav nechtěla dopustit. Po krásné akci dokázala srovnat na 2:2. A to nebylo vše. Oba týmy totiž dokázaly přidat ještě každý po jedné brance. Přestože by remíza zápasu slušela, musíme znát vítěze. A on něm tak rozhodla trestná střílení. V nich byly šťastnější holky z Prahy, které tak mohly radostí naskákat na svou gólmanku. Staly se totiž jedničkami v celých Čechách!