Liberecký kraj zná jako první účastníky krajské eliminace v kategorii chlapců

 Think Blue Cup 2015/2016 nabírá na obrátkách. Ve všech krajích se rozběhla okresní kola chlapeckých i dívčích kategorií. Ale zatím jen jeden kraj zná všechny účastníky krajské eliminace. Na severu Čech jdou příkladem. Celkem jedenáct týmů postupuje dál.

 

9. 11. – okres Jablonec nad Nisou

V železnobrodské hale se spolu poměřilo celkem pět celků. Stylem start-cíl prošel turnajem vítězný tým základní školy Smržovka. Po čtyřech naprosto jasných výhrách (9:0, 9:0, 6:0, 6:1) postoupil úplně s přehledem do krajského kola. Na druhém místě skončili chlapci ze ZŠ Železný Brod, Školní, a to díky lepšímu skóre, než získali třetí reprezentanti ZŠ Pelechovské, rovněž ze Železného Brodu. Jednu výhru si na své konto připsala Škola Janov. Poslední místo obsadili mladíci ze ZŠ Koberovy.

10. 11. – okres Liberec

V pomyslné „Mekce“ libereckého, resp. severočeského florbalu, na ZŠ Dobiášova, kde hrají svá domácí utkání i zástupci tamního klubu FBC Liberec, se odehrálo okresní kolo Liberecka. Z celkem osmi účastníků postoupily do krajské eliminace hned tři týmy. Reprezentanti ZŠ Lesní, resp. Bílí Trhači třikrát zvítězili a bez ztráty květinky postoupili do další fáze turnaje. Třetí postupující tým Ještěďáků (ZŠ Ještědská, Liberec) podlehl právě zmiňovaným Bílým Trhačům (ZŠ U Školy, Liberec). Stejnou bilanci jako Ještěďáci měl i tým s názvem Barvírna, na něj se však postupová štěstěna už neusmála. Turnaje se dále zúčastnily týmy Dobina (pořadatel), Vraťáci, ZŠ Lužická a Jabloňovka. Pro ty putování letošním ročníkem Think Blue Cupu končí v okresním kole.

11. 11. – okres Česká Lípa

Rovněž na Českolipsku nastoupil do okresního kola osm týmů. A i tady postoupily hned tři celky dál. Naprosto suverénně si pro postup došel celek ZŠ Slovanka, který všech svých pět duelů dokázal opanovat a s plným počtem bodů míří do kraje. V další fázi turnaje ho doplní týmy ZŠ Partyzánská (v čele s lodivodem Jiřím Stožickým, známým to florbalovým trenérem) a Mimoňští sršni. Špatně si nevedly ani týmy Tyršovky a ZŠ Polevska, ani dvě výhry však na postup nestačily. Českolipské okresní kolo hrály dále týmy Zákupští Draci, Jižnáci a Medvědi ze Severu. Pro tyto mladíky turnaj končí.

12. 11. – okres Semily

Na Semilsku se utkalo sedm týmů, z nichž dva postupují do krajské eliminace. Pro postup si došli Špejcharáci, kteří pětkrát zvítězili a jen jednou ztratili body, a to sice v přímém souboji o první pozici s druhou ZŠ Rovensko, která rovněž postupuje do kraje. Utkání o okresní primát skončilo shodně 4:4. Třetí Yellow Devils, resp. čtvrtí Košťálováci už sice dál nepostupují, přesto jejich čtyři výhry na kontě budí respekt. Sedmero statečných doplnila trojice týmů z FC Krakonošovo, ZŠ Studenec a ZŠ Waldorfská Semily.

13. 11. – okres Liberec 2

Poslední postupující do krajského kola určila druhá liberecká okresní eliminace. Z celkem sedmi týmů postoupily dál dva. První Strážáci jednou remizovali a třikrát vyhráli, druzí Frýdlanťáci hráli pouze dvakrát, ovšem oba duely dokázali vyhrát a přetavit tak svou účast v postup dál. Pestré složení druhé liberecké eliminace se skládalo z Lišáků Lidická, ZŠ Chrastava, Višňováků, FbC Medvědů Hodkovice a ZŠ TGM Hrádek nad Nisou.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/liberecky-kraj-zna-jako-prvni-ucastniky-krajske-eliminace-v-kategorii-chlapcu/