Malý velký favorit z Baťova kraje

Zlínsko, to není jen krásná příroda na pomezí České republiky a Slovenska. Není to jen kraj, který proslavil svou továrnou vzor moderních manažerů Tomáš Baťa. Je to také region, v němž se hraje kvalitní florbal. Důkazem budiž superligové Otrokovice, tradiční účastník mužské Superligy. Nyní se pojďme podívat, jak se dařilo budoucím nadějím v kraji tradiční obuvi a slivovice.

27. 11. – okres Zlín

Zlínsko je specifickou oblastí naší země. A bylo tomu tak i v případě okresních kol Think Blue. Cup. Okresy Zlín a Kroměříž se totiž domluvily a spojily se, aby si užily florbalu dosyta v jeden jediný den. Pořadatelství se chopila základní škola v Mánesově ulici v Otrokovicích a přivítala celkem úctyhodných 11 týmů, které se popraly o dvě postupová místa. Stylem start-cíl si s turnajem poradila ZŠ Emila Zátopka Zlín, která všechna svá utkání vyhrála a může se těšit na krajské kolo v Uherském Brodě. Tam ji doprovodí i druhá zlínská ZŠ, tentokrát ta z Trávníků, která sice jedou okusila chuť prohry, přesto to na postup stačilo. Domácí Otrokovice zůstaly těsně pod postupovými příčkami. Máneska Otrokovice, ZŠ TGM Otrokovice se podělily o čtvrté a páté místo. A kdo dále přijel bojovat o čest a slávu do města, jehož dřívějším název zněl Baťov? Kašavjáci, ZŠ Oskol, ZŠ Halenkovice, Čtyřka, TJ Dolní Lhota, Beránci a Jasenná.

2. 12. – okres Vsetín

Kde jinde by se mohlo odehrát okresní kolo Valašska než v jeho centru, tj. ve Vsetíně. Na ZŠ Jasenická se sjelo celkem sedm týmů, které bojovaly o jedinou příčku v krajském kole. Dvě výhry a jedna remíza zajistily účast v kraji ZŠ a MŠ Karolinka. Slušnou bilanci měla i vsetínská ZŠ Integra, leč dvě prohy už k cestě dál nevedly. Zahráli si i třetí Luháci a dále ZŠ Hošťálková, Sychrováci, ZŠ Ohrada a Hrozenkovjané.

2. 12. – okres Uherské Hradiště

Kdo by byl býval čekal, že „Mekkou“ florbalu může být malý regionek u hranic. Jenže Uherskohradišťsko florbal miluje, a tak se do uherskobrodské haly sjelo celkem 12 chlapeckých týmů. Pokud se v hokeji říká, že dle pravidel na každé straně hraje 5 hráčů a brankář a vždy vyhraje Kanada, pak ve florbale na Uherskohradišťsku už léta toto platí pro ZŠ Pod Vinohrady z Brodu. A nepřemožitelní Broďané dokázali sedmkrát zvítězit, čímž nejen že překonali rekord letošního ročníku, ale především vyslali jasný signál směrem k republice, že se s nimi letos musí opět počítat. Do krajského kola, které se odehraje právě ve městě spojeném mj. s Janem Ámosem Komenským, doprovodí pořadatele i ZŠ Sportovní z nedalekého okresního města Uherského Hradiště. Třetí se pak umístila ZŠ Na Výsluní z Brodu. A kdo si ještě přijel užít den s florbalem? Bánovjané, ZŠ Březolupy, ZŠ Kunovice U Pálenice, Havrani, Mariánské náměstí, ZŠ TGM Bojkovice, Draci, ZŠ Uherský Ostroh a Šohaji z Březové.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/maly-velky-favorit-z-batova-kraje/