Moravskoslezský kraj žil okresním florbalem naplno

Pokud se o některém regionu dá říct, že tam florbalem žijí, je to rozhodně severní Morava. V Moravskoslezském kraji se představilo tolik týmů, že by jiné kraje mohly jen tiše závidět. Dokonce i děvčata se už v rámci okresu utkala na třech místech, což jinde nebývalo zvykem. Prostě a jasně, „kraj razovity“, jak sami sebe tamější obyvatelé nazývají, je florbalovou chloubou. Pojďme si zrekapitulovat jeho jednotlivé okresy.

5. 11. – okres Nový Jičín – dívky

Jak velí slušnost, začněme nejdříve dívkami. V kopřivnické hale se představilo celkem pět dívčích výběrů. Čtyřmi výhrami si postup zajistila děvčata ze Štramberka. Jednu prohru musely skousnout Alšovačky. Pětici pak doplnily Pohořačky, Emilky a ZŠ J.A.K. Fulnek.

11. 11. – okres Ostrava – dívky

Třetí největší město České republiky přivítalo šest týmů, které si zahrály o dvě postupová místa. Ta pro sebe uzurpovala děvčata s názvem Škarvadátka a Paťačky ze ZŠ gen. Píky. Dvě výhry zachutnaly sladce Pěšačkám, Janky a Tygřice vyhrály jednou. Šelmy své soupeře rozsápat nedokázaly.

26. 11. – okres Opava – dívky

Čtveřice týmů přijela do Opavy, aby se utkala o jedno postupové místo. Amazonky ze ZŠ Otická třemi výhrami dokázaly vybojovat postup dál. O jednu výhru méně si připsaly Dračice. Bolatice – dívky a Madam doplnily kvartet účastnic.

5. 11. – okres Nový Jičín

Novojičínské okresní kolo se i v případě chlapců hrálo ve městě značky Tatra, čili v Kopřivnici. Vítězní Alšováci třemi výhrami dopadli lépe než jejich dívčí kolegyně či spolužačky. ZŠ Trojanovice okusila jednou chuť prohry. ZŠ Záhuní a Emílci obsadili třetí, resp. čtvrté místo.

5. 11. – okres Bruntál

V Krnově se v rámci bruntálské okresu utkala tři mužstva. Dvořáci třikrát vyhráli a postoupili do kraje. Janáčkova pětka zvítězila jednou, Třemešňáci chuť výhry neokusili.

11. 11. – okres Ostrava

V prvním z ostravských kol, tentokrát na ZŠ gen. Píky, vybojoval postup tým s názvem Janek. Páťáci, Pěšáci a Tygři mu sice konkurovali, porazit, resp. připravit ho o postup ale nedokázali.

11. 11 – okres Karviná

V karvinském okrese vstoupilo do turnaje celkem sedm celků. V podstatně větší konkurenci než v předchozích případech se přesto hrálo o jediné postupové místo do krajského kola. To si zajistil pořádající celek ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné. Z šesti zápasů totiž pětkrát dokázal zvítězit a pouze druhým Lesákům podlehl 2:3. V jejich neprospěch však rozhodla remíza s Czeskym Cieszynem, která je odsunula na nepostupovou druhou pozici. Právě škola s polským vyučovacím jazykem skončila celkově třetí. Další místa obsadila ZŠ Na Nábřeží Havířov, ZŠ Mládežnická, Stonava a Studna.

12. 11. – okres Nový Jičín

Druhé okresní kolo novojičínského okresu mělo přivítat celkem pět účastníků. ZŠ Butovická však do turnaje nenastoupila, takže si každý tým zahrál celkem tři zápasy. Do krajského kola se podívají vítězní Tygři z Hladkých Životic. Ti porazili trio Pohořáci, ZŠ Spálov a ZŠ J.A.K. Fulnek. Ostatní týmy se umístily ve výše psaném pořadí.

12. 11. – okres Opava

Opavský region měl přihlášeny celkem tři zástupce. Každý s každým se utkal dvakrát. Do kraje postoupili Hradečáci z Hradce nad Moravicí, druzí byli mladíci ze ZŠ Vítkov. Třetí příčku obsadili Seegři. Pro týmy na druhé a třetí příčce letošní Think Blue. Cup. končí.

13. 11. – okres Opava

Druhá skupina opavského okresu, jenž se hrdě řadí mezi slezské, se odehrála v Bolaticích. ZŠ Štěpánkovice pětkrát zvítězila a postoupila dál. Zbylé cenné kovy zůstaly pro Ludgery a Vřesinské tygry. Bolatice – kluci sice dvakrát vyhráli, stačilo to však pouze na konečnou čtvrtou pozici. Zahrála si i ZŠ Chuchelná a ZŠ Sudice. Velké Hoštice do Bolatic nedorazily.

19. 11. – okres Ostrava

Další ostravské okresní kolo, tentokrát v části Poruba, přivítalo celkem čtyři celky. ZŠ Jugoslávská všechna tři utkání vyhrála a vybojovala postup do další fáze. Dobře se vedlo i Sokolům Dolní Lhota, ovšem ti už se dále nepodívají. Florbalem se bavili rovněž Škarvadíci a Draci.

25. 11. – okres Bruntál

Chlapci zpod Jeseníků aneb okres Bruntál měli rovněž dvě okresní kola. To druhé se hrálo přímo v okresním městě. Z trojice týmů se nejlépe vedlo vítěznému FlorbalTýmu Okružní. Vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné prohry měli Dravci. Třetí skončila ZŠ Malá Morávka.

26. 11. – okres Opava

Na Opavsku florbal milují. V dalším okresním kole tohoto hraničního regionu s Polskem se v Opavě sešlo celkem osm týmů. Junioři – ZŠ Otická, čili pořádající tým, postoupili do další fáze Think Blue cupu. Kladivari z Bozky si rovněž nevedli špatně, ale jedna prohra jejich postupové plány zhatila. Dále se na Otické představili Mimoni, Wasabi, ZŠ Vrchní, Draci, ZŠ Opava-Komárov a Oldřišovské sovičky

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/moravskoslezsky-kraj-zil-okresnim-florbalem-naplno/