Na jižní Moravě o dvě místa ve finále

Jihomoravský kraj, to není jen nekonečná pohoda, víno, ženy a zpěv. V téhle prosluněné oblasti už i děti umí hrát výborně florbal. A protože centrem regionu je moravské metropole Brno, kam jinam se mohly týmy sjet než do města pod Špilberkem. Tento region má krom mnoha jiných jedno zvláštní specifikum z hlediska turnaje Think Blue. Cup. Z této eliminace postupovaly dál hned dva celky v každé kategorii z důvodu udělení divoké karty (počtu přihlášených družstev). My se nyní podíváme, komu se to podařilo.

19. 1. – Jihomoravský kraj – kluci

Brněnský florbal, to je spousta hal a turnajů. Ale od jisté doby krom extraligových Bulldogs a Židenic především sportovní hala SportPoint ve Střední ulici. Tenhle florbalový svatostánek je nacpaný k prasknutí a odehrálo se zde i krajské kolo Jihomoravského kraje. Do chlapecké části turnaje nastoupilo celkem 10 družstev. I zde bylo spektrum poměrně široké, od minivesniček po zástupce druhého největšího města u nás. První místo získal překvapivě tým ZŠ Adamov Kinder. Pidivesnička z Blanenska dokázala čtyřikrát vyhrát a zajistit si tak naprosto senzační postup do moravského zemského finále. To postup znojemské Mládežky1 už tak překvapivý nebyl. Tyto dva týmy tedy budou svůj kraj reprezentovat v moravském finále. A s kým se musely utkat při cestě za postupem? Skvěle si vedla ZŠ Otevřená, která však podlehla vítěznému Adamovu. Přesto čtyři výhry budí respekt. Zle se nedařilo ani ZŠ Milénova či Republice. Ani jeden z tohoto brněnsko-znojemského tria však nemůže v turnaji pokračovat. A totéž platí i o dvou týmech Aligátorů, tedy chlapců, kteří se pravděpodobně pojmenovali podle oddílu, za který soutěžně nastupují. Aligátoří impérium Jarka Hály totiž zahrnuje celou jižní Moravu. Zahráli si i Kupkováci, ZŠ a MŠ Pohořelice a hodonínský Očov.

19. 1. – Jihomoravský kraj – holky

V dívčí kategorii se představilo celkem šest celků. A utkaly se nejspravedlivějším možným systémem – každý s každým. I zde se hrálo o dvě postupová místa, tudíž šance na postup oproti jiným krajům podstatě vzrostla. Pro to první z nich si dokráčely naprosto jasně Amazonky. Exotický název pro děvčata ze ZŠ Mikulov pravděpodobně zastrašil soupeřky, které se nevzmohly na odpor a ani jednou nedokázaly vítěznou skvadru porazit. O druhou postupovou příčku se vedl urputný boj mezi Frajerkami ze ZŠ Sokolnice a Tasandami. Vzájemné klání o bytí a nebytí v turnaji Tasandy nezvládly, svým soupeřkám podlehly 2:4 a s turnajem se tedy na rozdíl od soupeřek loučí. Totéž platí i pro Kamínky, Holky z Vyhlídky a ZŠ Dambořice.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/na-jizni-morave-o-dve-mista-ve-finale/