Na Plzeňsku padl rekord v počtu…

 Plzeňský kraj, to není jen region nejlepšího piva na světě. Je to zároveň líheň mnoha talentovaných florbalistů. Ti nejmenší mají za sebou okresní kola západočeského regionu. Jak si v nich vedli a kdo vybojoval účast ve druhém kole Think Blue cupu, to se dozvíte v následujícím souhrnu.

19. 11. okres Plzeň-jih

První akce Plzeňského kraje se odehrála v Chotěšově, obci ležící nedaleko metropole regionu. Do tamější základní školy se přišly utkat čtyři celky o jedno postupové místo do krajského kola. A vyhráli indiáni! Ne, nikoli ti američtí, ani ti hokejoví z Plzně, ale tým Hawks Žinkovy, který třikrát zvítězil a ani jednou neprohrál. Domácí Chotěšov boys byl silnou konkurencí, ovšem prohra právě s výše jmenovaným celkem znamenala konec letošních turnajových nadějí. Kvartet doplnily ještě Chlumčany a Dobřany.

23. 11. – okres Tachov

Poblíž německých hranic, v okresním městě Tachově, se sešly tři týmy, které se utkaly tváří v tvář o jednu postupovou pozici. Tu si nakonec díky dvěma výhrám vykoledovali Dravci, domácí tým, jimž nestačila ani ZŠ Chodová Planá, ani Zárka.

24. 11. – okres Klatovy

Aniž by turnaji musela přihlížet legendární policie Modrava z Kašparských Hor, dokázali se chlapci z klatovského okresu poprat a dvě postupové příčky v krajském kole. Do Klatov se sjelo celkem 11 týmů. Suverénní postup si pěti výhrami zajistila domácí Masarykova ZŠ, která s pěti výhrami nenechala nikoho na pochybách, kdo že má jít dál. ZŠ Plánická sice dvakrát zaváhala, i tak se ale podívá dále. Další týmy už zůstaly před branami krajské eliminace. Na pomyslný bronz dosáhl Švihov. Dobře si vedla i ZŠ a MŠ Strážov. Dále se florbalem bavily celky: Blesky Velhartice, Měčín hoši, Tolsťák, Buldoci, Janovice hoši, ZŠ a MŠ Nýrsko, Komenského a ZŠ Čapkova.

26. 11. – okres Plzeň-město

Ryze plzeňské obsazení mělo toto kolo, jehož dějištěm byla MSH v Úslavské ulici. Famózně si s ním poradila 31. ZŠ, která šestkrát vyhrála a ustanovila tak dosavadní rekord letošního ročníku. Do další fáze Think Blue Cupu se podívají i kluci ze 4. ZŠ Plzeň, kteří sice zaváhali, čtyři výhry však na postup stačily. 33. škola získala symbolicky 3. příčku. A dále podle čísel? Pořadí „kazí“ jen Benešova ZŠ Plzeň. Tak tedy… 22., 14., 11., 15., 25., 28. ZŠ a právě ZŠ Benešova, Plzeň.

27. 11. – okres Domažlice

Na Chodsku, pod slavnou kulatou věží, v kraji Jiráskových Psohlavců, se sešlo pět florbaluchtivých týmů, jejichž snažení přeměnilo v postup jen jediný – ZŠ Staňkov. Dobře si vedla i ZŠ Horšovský Týn, leč dále už se nepodívá. Totéž platí pro Bělou nad Radbuzou, ZŠ Poběžovice a Masarykovu ZŠ Klenčí pod Čerchovem.

30. 11. – okres Plzeň-sever

Doslova derby. Tak by se dalo nazvat dvojutkání v Dolní Bělé, kde se proti sobě postavili Bílí tygři a Ledečtí apači. Jenže bílé šelmy svého soupeře rozsápaly hned dvakrát a postoupily dál. I Dolní Bělá tedy bude mít své zástupce v krajském kole Plzeňska.

19. 11. – okres Plzeň-jih – holky

Na Plzeňsku baví florbal nejen kluky, ale i holky. V Chotěšově se sešly tři dívčí výběry, aby poměřily síly. Dvěma výhrami si postup dál zajistily Chlumčanské dračice. Jednou se z výhry radovaly domácí Chotěšov girls. Třetí příčku obsadily Pandy Žinkovy.

24. 11. – okres Klatovy – holky

I na Klatovsku se utkala dívčí družstva. Z šestice účastníků turnaje postupují dále rovnou dva celky. Turbokočky Velhartice a ZŠ a MŠ Strážov se poperou o účast v TOP8 Čech. Pro ZŠ Čapkovu, Květinky, Janovice dívky a Měčín dívky šlo o příjemné sportovní zpestření jinak obyčejného školního stereotypu. Cesta turnajem však pro ně končí.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/na-plzensku-padl-rekord-v-poctu/