Neprohraješ, jdeš dál. Plzeňsko drží krok s republikou

Stává se už pomalu tradicí, že kdo chce v kterémkoli z krajů České republiky postoupit do další fáze turnaje Think Blue. Cup., musí vyhrát všechna svá utkání na turnaji. Nejinak tomu bylo v kraji, kde se vaří nejlepší pivo na světě. Plzeňsko přivítalo menší počet účastníků než některé jiné regiony, postupová matematika ale zněla naprosto jasně – vyhraj vše, postoupíš dál. Pojďme se podívat, komu se podařilo probojovat se do TOP 8 na západě.

12. 1. – Plzeňský kraj – kluci

Do chlapecké krajské eliminace se probojovalo celkem osm týmů. Bohužel Dravci z Tachova nedorazili. A tak se akce účastnilo sedm statečných. Slušné zastoupení zde měla metropole regionu. A právě „Plzeňácí“, jak by se sami sebe v tamějším dialektu nazvali, postoupili dál. 31. základní škola z ulice Elišky Krásnohorské, ležící ve čtvrti Lochotín, převálcovala všechny soupeře a stylem „start-cíl“ postoupila suverénně do zemského finále. Šest zápasů, šest výher, to je úctyhodná bilance. Parádní turnaj odehráli i indiáni Žinkovy, chcete-li Hawks Žinkovy. Čtyřikrát vyhráli, což jim zajistilo druhou příčku, nikoli však postup dál. Slušnou porci zápasů, konkrétně 5, si zahrála i ZŠ Plánická. Rovněž pro ni ale zůstaly postupové brány zavřeny. A kdo další se turnaje v plzeňské městské sportovní hale účastnil? 4. ZŠ Plzeň, ZŠ Staňkov, Masarykova ZŠ Klatovy a tým, jehož název evokuje spíš Liberecko, leč opravdu patřil na Plzeňsko – Bílí Tygři.

12. 1. Plzeňský kraj – holky

Tentýž den, tatáž hala, tentýž cíl. Jen pohlaví se změnilo. Tak lze stručně charakterizovat turnaj Think Blue. Cup. pro dívky na Plzeňsku. Původně mělo do turnaje zasáhnout šest týmů, ale i v tomto případě platí paralela s chlapci – jeden tým nedorazil. Začalo se tedy bez Turbokoček z Velhartic. První příčka tentokrát nepřipadla Plzeňanům. Pro senzační postup do českého finále si dokráčely naprosto zaslouženě Chlumčanské dračice z Chlumčan. Zvítězily ve všech svých čtyřech zápasech. Celkem tři výhry si na své konto připsala ZŠ a MŠ Strážov, pro tu však bohužel letošní ročník končí. Stejně jako pro 28. ZŠ z Plzně, ZŠ Staňkov a Dračice, které nastoupily pouze k jedinému utkání. Ty ale mohou říct, že mají stoprocentní bilanci, svůj zápas totiž vyhrály 5:0.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/neprohrajes-jdes-dal-plzensko-drzi-krok-s-republikou/