Novým mediálním partnerem Think Blue. Cup. se stala Reflegs TV

Novým mediálním partnerem Think Blue. Cup. se stala školní televize ZŠ Lyčkovo náměstí v Praze 8 – Karlíně s názvem Reflegs TV. Školní televize bude pro Vás zprostředkovávat videa a rozhovory s hráči a trenéry z jednotlivých turnajů skrz všechny fáze projektu.

Rozhovor se šéfredaktorem Reflegs TV, Matoušem Ettlerem:

Co to je „Reflegs TV“?

Reflegs TV je školní televize ZŠ Lyčkovo náměstí v Praze 8 – Karlíně, jedné z účastnících se škol v Think Blue. Cup. Naší náplní je především zpravodajství, a to i sportovní.

Říkal jsi, že jste školní televize. Co to přesně je?

Školní časopis už je poměrně běžná záležitost na mnoha školách. Ale školní televize je relativní novinkou, první vznikla přibližně před dvanácti lety, my existujeme teprve tři roky. Natáčíme různé reportáže o dění ve škole, v Karlíně a celé Praze plus se zvlášť věnujeme sportu. Školní časopis na škole máme taky.

Co je lepší? Časopis nebo televize?

Asi televize. Tvorba jednotlivých videí je sice časově náročnější, ale výsledek stojí za to a je divácky oblíbenější.

Baví vás to?

Mě osobně to hrozně baví, to byste se museli zeptat kolegů z redakce, co by vám na to řekli oni :-) … Je u toho spousta legrace a výsledkem je smysluplný produkt, se kterým můžeme dále pracovat.

Proč jste se rozhodli stát se mediálními partnery Think Blue. Cupu?

Minulý školní rok v březnu jsme jeli točit reportáž do sportovní rubriky našeho zpravodajského pořadu na TOP8, a když tým z naší školy postoupil, dostali jsme se s ním i do finále, kde jsme točili už se třemi kamerami celé zápasy. Ty záběry můžete vidět teď v upoutávce na další ročník. V září jsme se ještě domluvili, že budeme natáčet i letos a tentokrát výslovně pro Think Blue. Cup., vedlejším produktem bude rovněž reportáž pro naše zpravodajství.

Na co se můžeme těšit?

V případě okresních kol se s kamerou podíváme na několik pražských turnajů a připravíme pár videí, pak přijedeme na pražskou krajskou eliminaci. Další reportáže jsou v jednání, ale v Praze se určitě uvidíme i na TOP8 a Finálovém turnaji.

Co od projektu očekáváte?

Získáme spoustu zkušeností a třeba i ukážeme ostatním školám, co je to školní televize a založí si ji taky. Pro nás to není konkurence, pro nás je to podpora. Naši diváci, kteří jsou tvořeni z velké části rodiči, byli z natáčení na loňském ročníku nadšeni. Jde o to, že nemusíte jenom slyšet, že „Pepíček hrál skvěle“, ale podíváte se na video, jak si vedl. Z Finálového turnaje připravuje Český florbal vždycky přímý přenos, ale tady uvidíte všechno v detailech a už od vybraných okresních kol.

Co se vám na Think Blue. Cupu líbí?

Přátelská atmosféra propojená se soutěživostí. Taky se to natáčí lépe než fotbal. Fotbal natáčí úplně každý. V televizi má vždy přednost třeba 52. kolo nějaké ligy než obrovská florbalová událost, třeba Superfinále, které je kvůli nějakému fotbalu zařazené třeba až na konec pořadu. To bychom chtěli změnit a aspoň v té naší malé televizi dát větší prostor jiným sportům, než fotbalu. Florbal je ideální.

Kam bys to chtěl jednou v profesním životě dotáhnout?

Ještě nevím. Novinářem asi zůstanu. Ale baví mě třeba taky grafika, tak možná to spojím. Vysloveně na sportovního novináře se necítím, ale sport je akční (pokud to nejsou třeba šachy), takže tam pořád je o čem psát a o čem natáčet.

 

 

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/novym-medialnim-partnerem-think-blue-cup-se-stala-reflegs-tv/