Čtvrtý ročník Think Blue. Cup. zná své vítěze!

            Již počtvrté v historii se pod záštitou Českého florbalu uskutečnil florbalový projekt Think Blue. Cup. zaměřený na první stupeň základních škol. Téměř 800 přihlášených družstev, 9300 hráčů a hráček a téměř 200 turnajů po celé České republice, to jsou čísla, která provázela tak úspěšný ročník. Do turnajových bojů se nejčastěji zapojovali žáci čtvrtých a pátých tříd. Startovat v tomto poháru směli žáci a žákyně narození v roce 2004 a později. Turnaj byl pořádán systémem 3+1 na zmenšených hřištích, a proto se tedy mohly snáze zapojit i menší školy.

Pro 4. ročník si soutěž udržela silného generálního partnera, nadnárodní společnost Volkswagen, díky jeho podpoře dopřála žákům ty nejintenzivnější zážitky. Novým mediálním partnerem Think Blue. Cup. se stala školní televize ZŠ Lyčkovo náměstí v Praze 8 – Karlíně s názvem Reflegs TV. Školní televize zprostředkovávala videa a rozhovory s hráči a trenéry z jednotlivých turnajů skrz všechny fáze projektu.

Všechny základní školy v České republice mohly přihlásit jedno družstvo dívek a jedno družstvo chlapců, která je reprezentovala v boji o vítěznou trofej. Kdo chtěl vyšplhat až na samotný vrchol, musel projít během školního roku hned několika fázemi. Soutěž se odehrála čtyřkolově. Postupující týmy z Okresního kola (říjen – listopad 2015) se probojovaly do Krajské eliminace (prosinec 2015 – leden 2016). Nejlepší týmy turnajů v jednotlivých krajích pak postoupily do TOP 8 východ nebo TOP 8 západ (březen 2016), odkud vedla cesta pro šest nejlepších škol z každé kategorie do Finálového turnaje (16. dubna 2016).

Díky posunu termínu Superfinále florbalu ze soboty na neděli se Finálový turnaj uskutečnil na sportovní hale Jedenáctka VS a byla do něho vložena čtyři semifinálová utkání Poháru českého florbalu středních škol. Pro dívky a chlapce ze základních škol byla do programu Finálového turnaje zařazena dovednostní soutěž o hodnotné ceny ve stylu All star games, která byla příjemným zpestřením dne. Během semifinálových utkání středních škol probíhala soutěž o nejoriginálnější transparent a nejhlasitější podporu v hledišti, což středoškolákům vytvářelo skvělou atmosféru. Pro triumf v dívčí kategorii si nakonec dokráčely Amazonky ze základní školy Otická, které ve finále zdolaly hráčky ze základní školy Mikulov 5:3. Chlapeckou kategorii ovládli Bílí trhači z Liberce, kteří za celou soutěž neztratili jediný bod!

Novinkou pro tento ročník byla realizace slavnostního ceremoniálu s oceněním nejlepších týmu Think Blue. Cup. přímo v O2 areně v rámci Superfinále 2016. Tímto byl dětem dopřán opravdový zážitek z předávání cen v zaplněné O2 areně před tisíci diváky, a ti se cítili jako skuteční šampióni a šampiónky.


Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/o-projektu/