Pardubicko zná osmičku krajských finalistů, představily se i holky

Pardubice, to není jen perník a dostihy. Je to také porce kvalitního florbalu. Největší podíl na ní má superligový Sokol Pardubice, jediný superligový zástupce z východních Čech. A pak samozřejmě spousta dětí, které se s nadšením tomuto krásnému sportu věnují. Think Blue. Cup., turnaj prvního stupně základních škol, zná účastníky dalšího kola v tomhle regionu. A to jak osmičku chlapeckých finalistů, tak pětici dívčích výběrů.

4. 11. – okres Ústí nad Orlicí

Orlickoústecké turnaje se konaly celkem dva. Na prvním chlapeckém se hrálo o jedno postupové místo. To ukořistila ZŠ Králíky. Čtyři výhry ji katapultovaly dál. Druhou pozici obsadil Draci Horní Čermná, třetí byli Líšničtí Krokodýlové a kvartet doplnili Klášteráci.

10. 11. – okres Chrudim

V krásné multifunkční hale ve Skutči se odehrálo okresní kolo Chrudimska. Představilo se v něm celkem 8 týmů, hrálo se celkem o dvě postupová místa. Se shodným počtem čtyř výher postoupily týmy ZŠ Smetanova Skuteč a ZŠ Třemošnice, přičemž je od sebe dělil rozdíl pouze v tom, že první celek jednou remizoval a ten druhý jednou prohrál. Celkem pět utkání si v turnaji zahrály ještě týmy ZŠ Smetanova, Hlinsko a ZŠ Proseč. Dalšími účastníky pak byly celky Panterů, ZŠ Chrast, Skoty týmu a Dynama.

13. 11. – okres Ústí nad Orlicí

Na druhém turnaji orlickoústeckého okresu, který se ale hrál v České Třebové, známém to železničním uzlu, se představily celkemy čtyři celky. A stejně jako v Ústí se hrálo pouze o jedinou postupovou kartu. Tu pro sebe získali kluci ze ZŠ Sv. Čecha, Choceň. V cestě jim stály týmy FT Boys, Dobráček a Nádražka Česká Třebová.

20. 11. – okres Svitavy

Ve svitavském okrese bylo přihlášeno celkem pět týmů. Pro postup si dokráčela ZŠ Palackého z Moravské Třebové. Za ní skončila Myšárna Svitavy. I třetí místo bylo svitavské, tentokrát jej vybojoval tým ZŠ a MŠ Svitavy, Sokolovská 1. Pětici doplnil tým Lubná – Sebranice a Felberáci.

24. 11. – okres Pardubice

Tradičně a dle předpokladů se nejvíc účastníků představilo v krajské metropoli. Do pardubické nafukovací haly Na Olšinkách dorazilo celkem deset týmů. Hrálo se o tři postupová místa. Bez ztráty květinky se dál probojovaly Polabiny1, jedno zaváhní připustila ZŠ Ohrazenice a dvakrát ztratila ZŠ Studánka. Všechny tři týmy pochází z města perníku. Výborně si vedla i ZŠ Moravany u Holic, leč na postup už to nestačilo. Totéž platilo pro Benešovku. Smetánci, Štefánikovci, Resslovka Pardubice, ZŠ Opatovice nad Labem a Dolní Ředice, to je výčet dalších účastníků kvalitně obsazeného turnaje.

12. 11. – okres Ústí nad Orlicí – holky

I holky umí hrát florbal. A potvrdily to v orlickoústecké hale. Postup do krajského kola vybojovala děvčata z týmu Děvčice Výprachtice, druhou postupovou příčku obsadila ZŠ Sv. Čecha, Choceň. Na třetím místě se umístily Klášteračky, čtvrté byly Líšnické Žabičky a pětici doplnily FT Girls.

23. 11. – okres Chrudim – holky

Rovněž v chrudimském okrese se představila děvčata. Tři postupová místa ze šesti účastníků, to byla hned 50% šance na postup. V něj ji přetavily Skotynky, ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice a Koťata. Konečnou se chrudimská eliminace stala pro Štefánikovky, Rebelky a ZŠ Dašice.

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/pardubicko-zna-osmicku-krajskych-finalistu-predstavily-se-i-holky/