Praha uzavřela krajská kola

Ve městě, kde se bude hrát i finálový turnaj těch absolutně nejlepších, v metropoli České republiky, v matičce Praze. Přesně tam se odehrály poslední zápasy krajských kol turnaje Think Blue. Cup. Nyní už můžeme říct, že druhá fáze letošního ročníku je za námi a my se můžeme těšit na zemská finálová kola. Účastníky elitní moravské skupiny známe už delší dobu. Teď už totéž můžeme říci o Čechách. Rovněž Pražané totiž vysílají své zástupce. Pojďme se nyní podívat, kdo se jimi stal.

1.2. – Hlavní město Praha – holky

Dívčí turnaj se hrál v hale, která se stala spojovacím článkem Středočeského kraje. Neplatí to však paradoxně pro území, na kterém leží. Jinými slovy – ačkoli střední Čechy pořádaly chlapecký i dívčí turnaj na Tatranu Střešovice, Praha se rozhodla jinak. Do legendární arény v Sibeliově ulici se sjely pouze dívčí celky, a to konkrétně šest družstev. Ta se prala o jedinou a poslední postupovou pozici mezi českou elitou. Někteří z účastníků nastoupili k šesti zápasům v turnaji, jiní k pěti. Všichni si ale výborně zahráli florbal, o to šlo především. Největší radost ze všech mají Kunratické šelmy. Malá koťátka či lvice z jižní části Prahy nenašla přemožitele a budou pokračovat v turnaji i nadále. Super výsledek si na svůj účet připsal i Milíčov holky, ale jediná prohra s šelmami je o postup připravila. Bronzovou medaili si ze Střešovic odváží tramvají děvčata z Kavčích hor, daleko to neměly ani Red Hill girls. Šestici doplnila křesťanská základní škola Elijáš.

9.2. – Hlavní město Praha – kluci

Pokud platí staré známé, že nejlepší na konec, tak se asi můžeme těšit na to, co předvedou chlapci ze ZŠ Slovenská v Praze. Nejen oni, ale také dalších osm celků totiž dorazilo na sportovní halu Děkanka, kde se uzavírala krajská kola turnaje Think Blue. Cup. v letošním roce. Velké množství týmů donutilo pořadatele uzpůsobit turnajový systém tak, že si každý z účastníků zahrál čtyři zápasy. A protože superbilanci 4/4 měli pouze hoši ze zmiňované ZŠ Slovenská, budou to právě oni, kdo se podívá do zemského finále Čech, které se bude konat rovněž v Praze. Medailové pozice vybojovali ještě Býci a Jitřňáci. Těsně pod stupni vítězů skončili chlapečtí kolegové vítězných děvčat z Kunratic pod názvem Rytíři. Skvěle si zahrála i Bureška, Tupolevka, Balabenka. Silnou devítku pak doplnily výběry Mazuráků a Florbal z Uhlí.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/praha-uzavrela-krajska-kola/