Rovněž na Ostravsku kralují neporažení

Pokud na Liberecku platilo, že k postupu mezi českou elitu vede cesta samých výher, totéž lze tvrdit na Ostravsku. Jediným rozdílem je fakt, že vítěz Moravskoslezského kraje postupuje do TOP 8 na Moravě. My si nyní rozebereme krajskou eliminaci v „razovitem“ kraji, který tradičně patří k nejsilnějším v republice.

14. 12. – Moravskoslezský kraj – kluci

Kam jinam by se měly sjet nejlepší týmy kraje než do pulzující metropole regionu. A tou je, jak všichni jistě vědí, Ostrava. Sportovní hala Sareza v Ostravě-Přívoze hostila jak klání chlapců, tak i dívek. My se nyní podíváme na část, v níž nastoupili mladí zástupci silnějšího pohlaví. Do turnaje se kvalifikovalo celkem 12 týmů z celého kraje. Vítězové bruntálského kola, FlorbalTým Okružní, bohužel nedorazili. A tak do bojů o postup mezi moravskou elitu nastoupilo 11 mančaftů. Postupová matematika zněla jasně – vyhraješ vše, postoupíš dál. Přesně to se totiž podařilo ZŠ Mitušova 8 z Ostravy. Pěti výhrami si zástupci této školy vybojovali účast v další fázi turnaje. Slušně si vedla i ZŠ Třanovice či Alšováci. Pro ty už však zůstala postupová brána zavřená. Stejně jako pro ZŠ Jugoslávská, Hradečáky, Juniory ZŠ Otická, Dvořáky, ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné, ZŠ Štěpánkovice, Tygry a v neposlední řadě tým s názvem Janek.

14. 12. – Moravskoslezský kraj – holky

Možná že měla děvčata deset dní před Vánocemi trochu jiné myšlenky než ty florbalové, rozhodně to ale nebylo znát na hrací ploše té samé haly, v níž bojovali i kluci. V dívčí kategorii se mělo utkat pět týmů. Jenže ani tentokrát nedorazili všichni účastníci. A tak se hrál bez Holek z pětky. Jak symbolické vzhledem k počtu týmů. Rovněž u děvčat platilo, že k postupu dál bude potřeba vyhrát vše. To potvrdila ZŠ Otická s názvem Amazonky, radost tedy tentokrát putovala do slezské Opavy. Florbalem se přijely bavit i další týmy, a to konkrétně Štramberk, Paťačky či Škarvadátka.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/rovnez-na-ostravsku-kraluji-neporazeni/