Rovněž Olomoucko zná své krajské bojovníky

Přestože kraj, který proslavily především olomoucké tvarůžky, nepatří z hlediska soutěží Českého florbalu mezi nejsilnější regiony, co do počtu přihlášených týmů v Think Blue. Cup. předčil i leckteré tradiční a vyhlášené bašty florbalu. Na Olomoucku se už v okresním kole představili jak kluci, tak holky. A to na nejednom místě. Pojďme se podívat, jak se Hanákům při urputných kláních o postup do krajského kola dařilo.

19. 11. – okres Jeseník

V Mikulovicích se hrálo jesenické derby. Zápas o vše. V jediném utkání se rozhodlo o tom, kdo postoupí dál. Domácí celek vyzval Bělou pod Pradědem. A tým zpod vysílače na Pradědu suverénně zvítězil 8:1, díky čemuž si zaslouženě dokráčel pro postup do další fáze.

19. 11. – okres Olomouc

Okresní kolo Olomoucka se paradoxně nehrálo v centru regionu, ale v nedaleké Velké Bystřici. Celkem deset mužstev se popralo o dvě postupová místa. První místo obsadil celek ZŠ Holečkova z Olomouce pod názvem Hošani. Stejně jako Hošanům se vedlo i druhému postupujícímu, čili ZŠ Lutín. Oba týmy celkem čtyřikrát zvítězily. Tři výhry vybojovali Voršilci a Hurikáni, na postup to už bohužel nestačilo. Výborně si zahrála i ZŠ Heyrovské, dále Grygovboys, ZŠ Bělkovice-Lašťany hoši, ZŠ Rožňavská, ZŠ Doloplazy a Žabáci Tršice.

19. 11. – okres Šumperk

I třetí okresní kolo Olomouckého kraje se odehrálo ve stejném datu. Pořadatelství šumperského okresu se ujala ZŠ Údolí Desné. Celkem osm týmů se bilo o jednu jedinou postupovou pozici. Vítězná Jednička neboli ZŠ E. Beneše 1, Šumperk si čtyřmi výhrami pro tento post dokráčela. Domácí Údolí Desné obsadilo krásnou, leč nepostupovou druhou příčku. Dvě výhry si připsala ještě škola Vrchlického. Do bojů zasáhla ještě ZŠ Ruda nad Moravou, Loučná a FT Bohdíkov.

20. 11. – okres Olomouc

Další kolo olomouckého okresu hostil Medlov u Uničova. Sjelo se sem celkem pět týmů, přičemž podobně suverénně jako konkurenti v jiných okresech postoupila po čtyřech výhrách ZŠ Svatoplukova. Druzí Draci vyhráli třikrát, třetí domácí Medlováci dvakrát. Zahrát si přijely i týmy Ranařů a Příkazáků.

23. 11. – okres Přerov

Přerovský okres přivítaly Hranice na Moravě. A s ním i celkem tři týmy. Zvítězil domácí celek ZŠ Hranice, Tř. 1. máje, na druhém místě se umístila ZŠ Osecká, Lipník a třetí byli pořadatelé čili ZŠ Šramotovo náměstí.

24. 11. – okres Prostějov

V prostějovském okrese se utkalo celkem sedm týmů. Vítězství zůstalo ve městě známé likérky, když zvítězila tamější Reálka. Šest výher ze šesti zápasů budiž jasným důkazem její dominance. Zle na tom nebyli ani Tygříci na druhém místě, resp. Plumlov na třetím. Kladnou bilanci měly i celkově čtvrté Němčice nad Hanou. Nezamyslice, Palacká a Železňáci pak doplnili sedmero statečných.

24. 11. – okres Přerov

Rovněž Přerovsko mělo více okresních kol. Druhé pořádaly Horní Moštěnice. Domácí tým skončil celkově druhý, když ho dokázaly přehrát vítězné a postupující Želatovské Florbalky. Dále se florbalem bavili Svisláci, Bochořští draci a Pohodáři.

2. 12. – okres Šumperk

Poslední účastník kraje byl znám 2. 12. v Libině. Domácí tým si poradil se všemi soupeři a postoupil. Za ním skončili Vodníci, Dubicko, ZŠ Sudkov a Úsováci.

19. 11. – okres Olomouc – holky

Své chlapecké spolužáky a kamarády napodobily i dívky ze ZŠ Lutín, když ve Velké Bystřici dokázaly dvakrát vyhrát, jednou remizovat a tudíž postoupit do krajského kola. Za nimi se umístila děvčata ze ZŠ Doloplazy, ZŠ Bělkovice-Lašťany a Grygovladies.

23. 11. okres Přerov – holky

I v Hranicích se hrála jak klučičí, tak holčičí eliminace. A i tentokrát postoupil domácí celek, který tak mohl slavit pomyslný double, tedy ZŠ Hranice, Třída 1. máje. Druhý byl pořadatelský výběr ZŠ Šromotovo náměstí a třetí Perly.

24. 11. – okres Prostějov – holky

Třetí do party dívčích turnajů byl ten prostějovský. Reálka se tentokrát umístila až na druhém místě, jelikož ji předstihly Železhráčky ze ZŠ Jana Železného. Třeté skončily Němčice nad Hanou a zakončily tak okresní kolo Olomouckého kraje.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/rovnez-olomoucko-zna-sve-krajske-bojovniky/