Samé výhry, postup dál. Tak zní liberecká pravidla

Chceš se probojovat mezi nejlepší osmičku v Čechách? Musíš všechno vyhrát. Přesně těmito slovy mohli pořadatelé vítat účastníky turnaje. Tato slova totiž výstižně charakterizují, jaký klíč vedl k postupu mladých florbalistů a florbalistek z Libereckého kraje do další fáze turnaje Think Blue. Cup. Pojďme si nyní zrekapitulovat, jak se na severu válčilo.

11. 12. – Liberecký kraj – kluci

Zahrát si ve sportní hale Aréna Liberec? Sen mnoha kluků z tamějšího kraje. A právě tento prostor se stal místem, kde se odehrály ty nejtěžší krajské bitvy v regionu zpod Ještědu. Do chlapecké krajské části se kvalifikovalo celkem 12 týmů. Každý z uvedených celků nastoupil k pěti zápasům. Postoupit mohl jen jeden jediný. Nejlépe se dařilo Bílým Trhačům a ZŠ Lesní. Tyto dva týmy dokázaly čtyřikrát vyhrát a o postup si to spolu rozdaly tváří v tvář. Úspěšnějí byli kluci, jejichž název jasně odkazuje na symbol města, z nějž pochází. Mladí Liberečané ze ZŠ U Školy jako jediní vše vyhráli a mohou se těšit na zemskou kvalifikaci v Čechách. Kdo další do severočeské metropole dorazil? Mimoňští sršni, ZŠ Partyzánská, ZŠ Smržovka, Frýdlanťáci, Ještěďáci, ZŠ Rovensko, Yellow Devils, Strážáci, ZŠ Slovanka a dvanáctku doplnili Špejcharáci. Všichni zúčastnění si turnaj užili, o postup do vysněného finále však může bojovat jen ten nejlepší.

11. 12. – Liberecký kraj – holky

Rovněž děvčata hrála svou eliminaci v Aréně Liberec. Vzhledem k počtu účastníků, konkrétně se bavíme o čísle pět, hrály týmy systémem každý s každým. Všichni si tak zahráli čtyři zápasy. A i v tomto případě platilo, že k postupu vede pouze neporazitelnost. Tou se mohou pyšnit dívky ze ZŠ  Studenec. Holky z okresu Semily převálcovaly zbytek účastníků a také ony se mohou těšit na zemské finále Čech. Jednu prohra, tři výhry, krásná bilance, přesto Frýdlanťačky nepostoupily. Totéž platí pro ZŠ Smržovka, tentokrát v ženském podání, Lišky Lidická a FbC Medvíďata Hodkovice. Přesto pro ně letošní Think Blue. Cup. končí úspěchem – tím je už samotná účast v kraji.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/same-vyhry-postup-dal-tak-zni-liberecka-pravidla/