Sedm statečných z jižních Čech

Šťastná sedmička ovládla jihočeský region. Sedm je okresů, z nichž se Jihočeský kraj skládá. Sedm se odehrálo okresních kol, která rozhodovala o postupu do další fáze turnaje. A stejný počet celků se udržel ve hře o prvenství v letošním ročníku Think Blue. Cup. Představujeme kraj rybníků a pohádkových zámků.

5. 11. – okres Písek

Studentské město Písek přivítalo v tradiční obloukové hale celkem šest týmů. Dvě přihlášená družstva se nedostavila. Stylem „start-cíl“ turnajem proplula vítězná ZŠ E. Beneše Písek, která z pěti utkání pětkrát vyhrála a zaslouženě postoupila do krajské eliminace. Dobře si vedli i druzí Sršni, kteří odehráli o jedno utkání navíc, ti už ale hořkost porážky poznali. Pomyslný bronz vybojoval druhý písecký tým, ZŠ TGM. Šestici doplnily Tylské pušky, ZŠ a MŠ Bernartice a ZŠ Protivín (s názvem Matadoři).

19. 11. – okres Prachatice

V prachatickém okrese se do turnaje přihlásily pouze tři týmy. Každý s každým hrál dvakrát. Čtyři výhry a postup dál vybojovala ZŠ Vimperk, stejnou bilanci jedné výhry a tří proher se pyšní Zdíkov a třetí ZŠ TGM Vimperk.

20. 11. – okres Tábor

Týmy z Táborska se sjely do zbrusu nové haly v Soběslavi. Domácí Sobíčci Soběslav nenechali nikoho na pochybách, kdo že je nejlepší v Žižkově kraji. Šestkrát zvítězili a vykročili do další fáze Think Blue. Cup. Stejnou bilanci čtyř výher a dvou proher mají na kontě Čápata z Tučap a Draci z Chotovin. „Medailisty“ doplnily výběry ZŠ Bechyně, Školní, dále ZŠ Františka Křižíka Bechyně, Čipsíci a FK Koblihy.

23. 11. – okres České Budějovice

Jak praví známá hláška, mj. proslavená hrou Járy Cimrmana – „V Českých Budějovicích by chtěl žít každý.“ Zda tomu tak opravdu je, posuďte sami, rozhodně ale platí, že do města, jehož zakladatelem byl slovutný Přemysl Otakar II., se přijelo podívat celkem sedm týmů. Ty se utkaly v sympatické minihale Meťák ve čtvrti Rožnov. Pro postup si dokráčela budějovická ZŠ Kubatova alias Kubíci. Pěti výhrami „přejela“ všechny soupeře. Druhé, bohužel už nepostupové, místo si odvezla ZŠ Nerudova – Bobři. Zle se nevedlo ani Bezdrevákům, ani ti už však v turnaji nepokračují. Sedmero doplnili ještě Kameňáci, Draci a Dubeňáci. A ZŠ Dukelská.

24. 11. – okres Český Krumlov

Základní škola Kaplice, dějiště mnoha bitev v rámci Jihočeského kraji v soutěžích organizovaných Českým florbalem, přivítala celkem čtveřici týmů. Postupující Vlci si sice zdaleka nevedli tak suverénně, jako jejich kolegové v jiných okresech, přesto jim tři výhry stačily na postup dál. ZŠ Fantova z Kaplice obsadila druhé místo, hned za ní se umístil další domácí tým ZŠ Školní. Čtveřici doplnila ZŠ Besednici s krásným názvem Kohouti.

25. 11. – okres Jindřichův Hradec

Do jindřichohradecké eliminace se přihlásily celkem tři týmy, Zuřiví lvi ale patrně ochořeli a do dějiště bitvy nepřijeli. O čest a postup si to tak ve dvou zápasech rozdalo duo ZŠ Třeboň a domácí ZŠ Jindřichův Hradec 1. V obou případech byli úspěšnější chlapci z hlavního města českého rybářství, kteří tak postupují dále. Pro Hradecké turnaj končí.

26. 11. – okres Strakonice

Strakonice, to nejsou jen dudáci, to je i kvalitní florbal. Tamější A-tým válčí v Národní lize, v jeho domovské aréně se představilo v rámci Think Blue cupu celkem osm celků. Postup si zajistila FC Dukelská Strakonice, která ve čtyřech zápasech nepoznala, jaké to je ztratit byť jen jediný bod. Se třemi výhrami se na druhé, resp. třetí pozici umístily týmy Tygři ZŠ Strakonice a ZŠ Povážská, Strakonice. Dvě výhry si připsala ZŠ Radomyšl. Dále pak do Strakonic dorazili Vlčáci, ZŠ Poděbradova, ZŠ Katovice a Florbal Sedlice.

20. 11. – okres Tábor – dívky

Tradičně menší zájem byl o účast v dívčím turnaji. Okresní kolo se hrálo pouze jedno, a to táborské. Do Soběslavi přijelo celkem pět týmů. Čápátka Tučapy odehrála pouze jediné utkání, zbylé týmy si zahrály čtyřikrát. Do další fáze postoupila výhradně děvčata ze Soběslavi. První místo obsadily Komety Soběslav, druhá byla Sobíčata čili ZŠ E. Beneše. Statečně se praly i Dračice Chotoviny či FK Koláčky, pro ty ale letošní ročník končí už v okresní eliminaci.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/sedm-statecnych-z-jiznich-cech/