Suverénní Trhači potvrzují roli favorita. Jistý postup má i Šumperk

V pražském TOP8 Západ přehráli všechny naprosto suverénně. Pohled na jejich výsledky vzbuzoval respekt. A Bílí Trhači z Liberce ve své krasojízdě pokračují. I základní skupinu v celorepublikovém finále vyhráli naprosto jasně a s přehledem, ani tady se tedy nenašel jejich přemožitel. Do semifinále je doporovdí šumperská Jednička, která postupuje z první příčky druhé skupiny. Zbylé týmy se budou prát o postup v nevyzpytatelných čtvrtfinálových duelech.

Bílí Trhači – Kozlové                      4:2

Na bílém hřišti otevřela turnaj děvčata. Na černém hřišti se o deset minut později rozehrály chlapecké skupiny. A opět došlo na reprízu českého finále. Vítězní liberečtí Bílí Trhači vyzvali kolínské Kozly. Ačkoli se Kolíňané statečně prali, proti svému florbalově a pohybově vyspělejšímu soupeři tahali opět za kratší konec. Liberec potvrdil, že bude turnajovým favoritem číslo jedna. Kolín se o své semifinálové naděje utká s dalšími soupeři ve skupině.

Jednička (Šumperk) – ZŠ Adamov            2:2

Nejvyrovnanější zápas dosavadního průběhu. Ani na jednom ze dvou hřišť (na černém hrají kluci, na bílém holky) se nehrál tak vyrovnaný zápas jako v tomto případě. Oba moravské týmy chtěly uzmout pokud možno tři body, a to nejen proto, aby vstoupily vítězně do turnaje. První příčka ve skupině totiž znamená automatický postup do semifinále. Jenže zvrátit tohle střetnutí na svoji stranu nedokázali ani jedni. Remíza byla spravedlivá.

ZŠ Mitušova (Ostrava) – Bílí Trhači             3:7

Ostravané ze ZŠ Mitušova vzbuzovali respekt už při pohledu na střídačku. Ne že by snad na ní seděli „nabušení chlapáci“, ale za nimi stála persona českého hokeje a bývalý trenér žen FBC Ostrava David Moravec. Jenže to Liberec očividně vůbec nerozhodilo. Nejen že možná mnozí z kluků už ani nevědí, o koho jde, neboť během naganské olympiády ještě „běhali po houbách“, ale hlavně do Prahy přijeli s cílem vyhrát. A za tím si kráčí zcela suverénně. I proti silným Severomoravanům předváděli Severočeši svůj florbal, soupeře tlačili, byli více na míčku a zcela po zásluze podruhé vyhráli. Díky tomu si tak zajistili přímou účast v semifinále.

Gepardi (Chodov) – Jednička (Šumperk)     2:5

Florbalisté Šumperka si stále ve skrytu duše mysleli na první místo a přímý postup. K němu ale nutně potřebovali zvítězit nad západočeským Chodovem, který se pyšní označením Gepardi. Z další bitvy Moravy s Čechami vyšel znovu lépe zástpce z východu, který svého západního soka porazil 5:2. Co to znamená pro vývoj ve skupinách? V případě, že Gepardi další zápas vyhrají, postupuje Jednička automaticky z prvního místa. Pokud ne, pak bude záležet na tom, jak zápas dopadne. Šumperk teď rozhodně bude Chodovanům fandit. Semifinále je dost lákavým cílem.

Kozlové – ZŠ Mitušova (Ostrava)                  3:4

Duel o druhé místo, resp. o lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále. Tak by se dalo popsat předposlední utkání chlapecké kategorie, v němž se kolínští Kozlové utkali s ostravskou ZŠ Mitušova. Tahle skupina měla jasného vítěze jménem Bílí Trhači, takže i druhá pozice byla v tomto případě výrazným úspěchem. Zápas měl všechno, co si podobně důležité utkání zaslouží. Akce střídala akci, předváděli se oba gólmani, v hledišti povzbuzovali skvělí kolínští fanoušci s parukami, dresy a bubnem. Jenže ani jejich mohutná podpora nakonec k výhře Kozlů nevedla. Zápas o druhou příčku sice prohráli, jak ale víme už z pražského zemského finále Čech, Kolín se rozehrává později. Přijde jeho čas ve čtvrtfinále? Musí. Jinak pro něj letošní ročník skončí těsně před vrcholem.

ZŠ Adamov – Gepardi (Chodov)      4:3

Poslední chlapecký zápas v základních skupinách svedl dohromady moravský Adamov a český Chodov ukrytý pod názvem Gepardi. Adamov si byl před zápasem vědom toho, že pokud vyhraje o více než tři branky, postoupí z prvního místa rovnou do semifinále. Jenže Gepardi nechtěli obě svá utkání v základní skupině prohrát a kladli soupeři tuhý odpor. Parádní a vyrovnané utkání nakonec Západočeši opravdu prohráli, byť o jedinou branku. Co to znamená s ohledem na vývoj skupiny? Šumperský Jednička si zajistila přímý postup do semifinále. Z druhého místa postupuje Adamov. A ze třetí pozice se o své místo pod Sluncem poperou Gepardi z Chodova.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/suverenni-trhaci-potvrzuji-roli-favorita-jisty-postup-ma-i-sumperk/