Tatranská hala, pojítko středních Čech

Středočeský kraj je specifický v mnoha ohledech. Je mimořádně rozsáhlý, mimořádně zalidněný, navíc fakticky nemá své krajské město – je jím totiž Praha, která je sama krajem. A tak je odlišný od zbytku republiky i v tom, kde se odehrála jeho krajská eliminace. Pořadatelství se ujala pražská hala Tatran Střešovice. Někomu se možná vybaví, že právě tato slovutná aréna spojovala okresní kola v Praze. Tentokrát je tomu jinak. Pražané se rozdělí, Středočeši se spojili právě v Sibeliově ulici.

25. 1. – Středočeský kraj – holky

Bývalo zvykem tohoto ročníku, že první začínali svůj turnaj kluci. Ale i tentokrát to mají střední Čechy naopak. A protože slušné chování velí začít děvčaty, zachovali se obyvatelé tohoto regionu doslova gentlemansky. Do ikonické haly, jejíž kouzlo a atmosféra musí pohltit každého, kdo do ní vstoupí, se sjelo celkem devět dívčích družstev. A protože všude jinde se hrálo o jedno postupové místo, jak myslíte, že to bylo tentokrát? Hádáte správně, zase jinak. Středočeši a jejich dívčí kolegyně se prali o dvě postupová místa mezi českou elitou. Rozlehlý kraj s velkým množstvím obyvatel a přihlášených škol měl tuhle logickou výhodu, která je však vzhledem k okolnostem zcela pochopitelná. A tak se holky pustily do bitev o bytí a nebytí v turnaji Think Blue. Cup. Polovina účastníků odehrála v turnaji tři utkání. Jedním z nich byly i Strašecké zebry, tedy holky z Nového Strašecí, které všechny své zápasy vyhrály a mohou se radovat z parádního úspěchu v podobě postupu do finálového kola v Čechách. Třikrát nastoupila do boje i děvčata ze ZŠ Pastelka, ZŠ Kounice a ze Sedmičky. Druhá parta si zahrála celkem čtyři zápasy. Druhá postupová příčka mezi elitu připadla Šestce, tedy talentovaným slečnám z Mladé Boleslavi. Ty totiž třikrát vyhrály a jednou remizovaly, což jim stačilo k tomu, aby doprovodily Strašecké zebry do poslední dělené části turnaje. Naprosto stejnou bilanci měly i holky ze ZŠ Rudná, v jejich neprospěch hovořil brankový průměr. Jaká smůla! Ale je to jen sport. Ten by měl především bavit. A bavil jistě i Příbramské dračice, Ještěrky a Zubřice.

26. 1. – Středočeský kraj – kluci

O den později se do stejné legendární haly sjely chlapecké celky. Rovněž silnější pohlaví bojovalo o dvě postupová místa. Jen tentokrát byla konkurence trochu větší. Postup toužilo vybojovat  úctyhodných 12 týmů. Každý z nich nastoupil ke třem zápasům, které rozhodly o dalším osudu v letošním školním roce. Minimálně tedy o osudu florbalovém. Postupová pravidla tentokrát kopírovala nastolený republikový trend – Chceš postoupit? Vyhraj vše! Podařilo se to jen a pouze dvěma týmům. Tím první byli Kozlové. Tahle kolínská základka se tedy může těšit na zemské finále v Čechách. A totéž platí pro Zeleneč, obec z okresu Praha-východ, pro niž to je senzační úspěch. Skvěle si ale vedla např. i 1. ZŠ Dobříš, leč pro ni už volné postupové místo nezbylo. Které další týmy se přijely do Prahy poprat o vysněný postup? Široké krajské spektrum. Jmenovitě… ZŠ Kosmonosy, ZŠ Juventa, Sedmička, Sedmička (ne, opravdu nejde o chybu, jen jedna pochází z Kladna a druhá z Mladé Boleslavi), Vlci (8. ZŠ Kladno), ZŠ Rudná, Pečečtí draci, Propojka a ZŠ Velký Borek.

Nyní už tedy zbývá dohrát poslední krajské kolo, a to sice to pražské. Poté bude i tato turnajová fáze uzavřena a budeme se moct těšit na první finále. Avšak zatím pouze to zemské, tedy moravské a české.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/tatranska-hala-pojitko-strednich-cech/