Think Blue. Cup. vrcholí. Finalisté se sejdou na Jedenáctce

Celou sezonu tvrdě dřeli. Prošli si všemi stupni turnaje, aby se dostali tam, kam postupují jen nejlepších z nejlepších. Kluci a holky z prvního stupně základních škol, šestice nejlepších týmů z celé České republiky zažije možná první velký zážitek své dosavadní florbalové kariéry. Finálový turnaj na pražské hale Jedenáctka přivítá šestici top týmů chlapců a stejný počet dívčích celků. Ten nejlepší mládežický florbal bude k vidění právě tady!

Byla to dlouhá a trnitá cesta. Pro někoho začínala už v okresním kole, pro někoho v kole krajském, všichni se s ní ale museli statečně poprat, aby se dostali až sem – do velkého finále. Česká republika se z historického hlediska dělí na tři historické země – Čechy, Moravu a Slezsko. Florbal je pojícím prvkem, přesto z důvodu cestování a logistiky zvolil dělbu na dvě poloviny. Jednu poloviny tvořily kraje z Čech, vyjma Královéhradeckého, Pardubického a Vysočiny, která je hraniční. Druhou pak zmiňované kraje doplněné o zbytek Moravy a Slezsko.

Každý tým měl jízdní řád své cesty naplánovaný. K postupu do této fáze bylo třeba projít okresním kolem (to neplatilo pro některé kraje, kde se přihlásilo méně týmů), krajským kolem (to už se týkalo všech). Dále pak fází TOP8. Ta se hrála ve dvou městech. Východní část pořádala Olomouc, západní část Praha. Tři nejlepší celky z obou finále teď mají možnost se utkat v rámci TOP 6  celků z celé České republiky. Vítězem však může být jen jeden.

Koho diváci na Jedenáctce uvidí?

V chlapecké kategorii to budou: ZŠ Adamov (okr. Blansko), ZŠ Mitušova (Ostrava-Hrabůvka), Jednička (ZŠ Šumperk, E. Beneše), Bílí Trhači (ZŠ Liberec, U Školy), Kozlové (ZŠ Kolín III) a Gepardi (ZŠ JAK Chodov, okr. Sokolov)

V dívčí kategorii to budou: Kunratické Šelmy (ZŠ Kunratice, Praha 4), Šestka (ZŠ Mladá Boleslav, Jilemnického), Strašecké zebry (ZŠ JAK Nové Strašecí), Amazonky (ZŠ Mikulov, okr. Břeclav), ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a Amazonky-ZŠ Otická (Opava)

Turnaj začíná v Praze na sportovní hale Jedenáctka v sobotu 16.4. v 10 hodin. Účastníci mají už teď jistotu vstupenek na Superfinále florbalu v neděli 17. 4. a zažijí slavností ceremoniál s vyhlášením nejlepších tří týmů v obou kategoriích přímo na pódiu v O2 areně! To je pro ně odměnou za celosezonní snažení.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/think-blue-cup-vrcholi-finaliste-se-sejdou-na-jedenactce/