TOP 8 chlapci – východ

FINÁLE

ZŠ Mitušova 8 Ostrava x ZŠ Adamov Kinder 4:5

Očekávaný souboj dvou kanonýrů, kteří oba vstřelili v semifinále po čtyřech gólech, Matyáše Polzera a Jakuba Koudelného, si pro nás připravilo samotné vyvrcholení celého dne, které ale co do náboje a dramatičnosti nepřekonalo utkání o bronz, ačkoliv skončilo nejtěsnějším rozdílem. Adamov ale rychle po zahájení utkání vedl 3:0 a svůj náskok udržel až do závěrečného hvizdu. Stejně jako včera nakonec do Velkého finále postoupila mužstva, která se potkala najednou již v jedné základní skupině.

ZÁPAS O 3. MÍSTO

ZŠ a MŠ Krčín x ZŠ Jednička Šumperk 2:5

Souboj poražených semifinalistů má ve fázi TOP 8 vlastně největší náboj, jelikož se hraje o přímý postup do pražského Velkého finále. Oba týmy postoupily ze své skupiny s pěti body, což slibovalo drama až do úplného konce. Ráz utkání určilo již úvodních 5 vteřin, po jejichž uplynutí se prosadili hráči Krčína a mohli si tak připsat nejrychlejší gól dnešního dne. Do konce poločasu se ale šumperským podařilo vyrovnat a od druhé periody se začínalo od nuly. Nástup tentokrát měli bleskový žáci ze Šumperka a ujali se vedení, po chvíli by ale faulován Michal Kraus a trestné střílení sám krásnou kličkou proměnil. Možná i proto se mohli žáci z Krčína v hlavách spolehnout na psychickou výhodu v případných samostatných nájezdech, polevili v koncentraci a během dvaceti vteřin dvakrát inkasovali. Před koncem utkání inkasovali ještě jednou a postup do Velkého finále a bronzové medaile vybojovali

SEMIFINÁLE

ZŠ a MŠ Krčín x ZŠ Adamov Kinder 3:7

Žáci Základní školy v Adamově nezvítězili ve skupině jen kvůli horšímu skóre a v utkání s bouřlivým publikem hnaným týmem z Krčína ukázali, že těsně vybojovaným čtvrtfinálovým utkáním se příjemně nabudili na semifinálovou bitvu. Čtyřmi góly k tomuto vítězství výraznou měrou napomohl Matyáš Polzer.

ZŠ Mitušova 8 Ostrava x ZŠ Jednička Šumperk 6:3

Výsledky ze základní skupiny mohly napovědět, že by druhé semifinálové utkání nemuselo být rozhodnuto v základní hrací době. To by ale za ostravskou školu nemohl hrát Jakub Koudelný, který vstřelil 4 branky a výrazně tak přispěl k postupu svého týmu do boje o zlaté medaile a především k postupu do Velkého finále.

Zápas o 5. místo

Mládežka Znojmo x ZŠ Třemošnice 2:3

Utkání zklamaných čtvrtfinalistů nemělo patřičný náboj, ale přesto se na hrací ploše urodilo několik pěkných akcí. Po skončení základní hrací doby svítil na časomíře stav utkání 3:3, realizační tým Znojma se ale sportovně přiznal pouze ke dvěma brankám. Díky tomuto fair-play gestu, když sami účastníci si nebyli stoprocentně jisti, jak utkání dopadlo, nakonec připadla pátá příčka celku z Třemošnice i bez potenciálních samostatných nájezdů, které by vyrovnané utkání jinak rozhodovaly.

Zápas o 7. místo

ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod x ZŠ Sportovní Uherské Hradiště 2:6

V utkání nepostupujících týmů už šlo jen o radost ze hry, kterou se více nakazili hráči z Uherského Hradiště, kteří dokázali setřást zklamání z toho, že jim postup unikl o necelé tři vteřiny, a své protihráče z Havlíčkova Brodu jednoznačně přehráli.

ČTVRTFINÁLE

ZŠ Třemošnice x ZŠ Adamov Kinder 3:4

Vyrovnané utkání rozhodli adamovští hezkou kombinační akcí ve druhém poločase. I přes několik minut trvající tlak nedokázali hráči Třemošnice vyrovnat a turnaj pro ně skončil.

ZŠ Jednička Šumperk x Mládežka Znojmo 3:1

 Skupina A:

ZŠ Jednička Šumperk
ZŠ Adamov Kinder
ZŠ Sportovní Uherské Hradiště
ZŠ Mitušova  8 Ostrava – Hrabůvka

Skupina A byla od samého počátku velmi zamotaná a nakonec z ní postoupily tři neporažené týmy s pěti body, o jejichž pořadí muselo rozhodnout celkové skóre.

Jednička Šumperk x ZŠ Adamov Kinder 4:4

Hned na úvod celého dnešního turnaje jsme viděli napínavé utkání plné šancí a skvělých brankářských zákroků. Před koncem utkání se již radovali z rozhodující branky hráči Šumperka, ale původně uznaný gól byl nakonec po přezkoumání celé situace neuznán, jelikož míček čáru celým objemem nepřešel. Prakticky vzápětí ostravští využili chvilkové ztráty koncentrace a ujali se vedení 4:3. V poslední minutě ale přece jen šumperští, kteří mohli cítit křivdu za odvolaný gól, vyrovnali, a oba týmy se tak rozešly smírně.

ZŠ Sportovní Uherské Hradiště x ZŠ Mitušova 8 Ostrava 5:9

V ofenzivně laděném utkání viděli diváci dohromady 14 branek, kýženou „desítku“ ale ostravští borci na konto soupeře nepřidali.

ZŠ Jednička Šumperk x ZŠ Mitušova 8 Ostrava 5:5

Žákům Šumperka se povedl unikátní kousek, když podruhé za sebou dokázali otočit utkání a poté v samém závěru inkasovat branku na 5:5. Pro počty ve skupině to tak znamená, že ačkoliv ještě neprohráli, musí v posledním utkání bodovat, aby neskočili ve skupině na posledním místě, což by vzhledem k doposud předváděným výkonům byla škoda.

ZŠ Adamov x ZŠ Sportovní Uherské Hradiště 5:3

Hráči Uherského Brodu nedokázali ani ve druhém utkání skupiny využít svou velkou výškovou převahu nad ostatními týmy a šance postoupit do vyřazovacích bojů se jim vzdálila. Naopak hoši z Adamova si výhrou zajistili minimálně čtvrtfinále.

ZŠ Jednička Šumperk x ZŠ Sportovní Uherské Hradiště 3:1

Hráči Šumperka věděli, že nesmí prohrát, jinak by se jich týkali jen souboje o konečné sedmé místo. Poučeni z předchozích zápasů, které i přes vedení nedokázali dotáhnout do vítězného konce, se více zaměřili na obranu a trpělivým výkonem dokráčeli k vítězství.

ZŠ Mitušova 8 Ostrava x ZŠ Adamov 6:6

V důležitém souboji o přímý postup do semifinále se oba týmy předháněly v krásných akcích a gólech. Vzhledem k vývoji ve skupině a souběžně hranému utkání mezi Šumperkem a Uherským Brodem nemohl ani jeden tým kalkulovat, jaký výsledek by jim zaručoval postup. Oba týmy se nakonec rozešli smírně s vědomím postupu do vyřazovacích bojů.

 Skupina B:

ZŠ a MŠ Krčín
ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod
ZŠ Třemošnice
Mládežka Znojmo

ZŠ a MŠ Krčín x ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod 5:5

I po úvodním utkání skupiny B bylo zřejmé, že tato také bude nerozhodnutá až do samého závěru. Krčínští se mohli spolehnout na několik desítek velmi hlučných diváků vyzbrojených řehtačkami, ale zápas se musel líbit i nezaujatému divákovi. Vedení se přelévalo rychle z jedné strany na druhou, hráči z Havlíčkova Brodu vedli před koncem utkání 4:3, když během minuty najednou 4:5 prohrávali. Vzhledem k průběhu utkání by výsledku slušela remíza, které jsme se nakonec i dočkali.

ZŠ Třemošnice x Mládežka Znojmo 1:3

V zápase mezi žáky z Třemošnic a Znojma svítil na ukazateli dlouho stav 1:1, než se Michal Martínek trefil krásnou střelu přes celé hřiště. Tento moment nahlodal sebevědomí jejich soupeřů, kteří vzápětí inkasovali potřetí. Další branku už v průběhu utkání žádný z týmů vstřelit nedokázal.

Mládežka Znojmo x ZŠ a MŠ Krčín 4:7

Hráči Znojma hráli velmi pohledně a aktivně, ale přesto byli po celý zápas o gól či dva pozadu za svými soupeři z Krčína, kteří si vedení vzít nenechali a ke konci svůj náskok ještě navýšili.

ZŠ Třemošnice x ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod 10:3

Žáci Třemošnice odčinili úvodní porážku a jednoznačně si zajistili první výhru ve skupině.

ZŠ Třemošnice x ZŠ a MŠ Krčín 1:1

Remízové hody pokračovaly i v posledních zápasech skupiny B. Týmu z Krčína nakonec při souběhu výsledku stačila i „fotbalová“ remíza 1:1 k udržení prvního místa ve skupině a přímému postupu do semifinále.

ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod x Mládežka Znojmo 3:3

Hráči z Havlíčkova Brodu věděli, že pokud chtějí ze skupiny postoupit, musí zvítězit. Dlouho na ukazateli svítil stav 2:2, ale až poslední minuta nabídla příběh s velmi hořkým koncem pro havlíčkobrodský tým. Necelých šedesát vteřin před konce sice vstřelili málem postupový gól, jenže o vedení přišli tři vteřiny před koncem, kdy znojemští po sérii odrazů a dorážek přeci jen propasírovali míček přes ležícího brankáře a mohli se tak začít připravovat na čtvrtfinále.

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/top-8-chlapci-vychod/