TOP 8 Východ – dívky

Přestávku mezi zápasy zpestřila účastnicím střelecká soutěž.

FINÁLE

Amazonky Mikulov x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod 6:1

Do finálového utkání vstupovaly Amazonky jako jediný tým, který doposud neokusil hořkost porážky, a od úvodního buly bylo zřejmé, že žádného překvapení se nedočkáme ani v posledním utkání celého dne. Amazonky dokázaly navázat na vítězství 8:3 v základní skupině a porazily soupeřky z Uherského Brodu 6:1. Dvěma brankami se na vítězství podílela nejlepší hráčka a střelkyně turnaje Anna Brucháčková.

ZÁPAS O 3. MÍSTO

Domky Trutnov x Amazonky ZŠ Otická Opava 3:9

Na turnajích TOP 8 má zápas o bronzovou medaili, který má ne ve všech sportech kvůli stigmatu semifinálové porážky potřebný náboj, speciální postavení. Jeho vítěz totiž doprovodí oba finalisty do Velkého finále!

SEMIFINÁLE

Amazonky Mikulov x Amazonky ZŠ Otická Opava 8:0

Druhé vzájemné utkání Amazonek z Mikulova proti Amazonkám z Opavy bylo mnohem jednoznačnější než vzájemný souboj ve skupině, který ovládly Jihomoravanky poměrem 5:2. V semifinálovém utkání, které herně vypadalo jako vyrovnaná partie, dívky z Mikulova prokázaly velkou efektivitu jak při střelbě, tak i v obraně, a zvítězily naprosto zaslouženě 8:0.

Zápas o 5. místo

Skotynky Skuteč x Lánečačky Světlá nad Sázavou 1:2

Zápas o umístění mezi týmy, které se potkaly již v základní skupině, sliboval vyrovnanou podívanou, vždyť v prvním utkání jsme vítěze nepoznali. I západ o umístění dlouho vypadal, že po základní hrací době bude skóre vyrovnané, nakonec ale byly o jednu branku štastnější žákyně ze Světlé nad Sázavou.

Zápas o 7. místo

Frajerky ZŠ Sokolnice x ZŠ Lutín 4:3 po samostatných nájezdech

Pořádné drama si pro diváky připravily týmy, kterým se v základních skupinách až tak nevedlo a nezískali v nich ani bod. Vyrovnané utkání, ve které si ani jeden tým nedokázal vypracovat výraznější náskok, musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byla úspěšná pouze jediná exekutorka, Frajerka ze Sokolnice.

ČTVRTFINÁLE

ZŠ Otická Opava x Skotynky Skuteč 9:2

Papírové předpoklady o větší síle skupiny ”A” se začaly naplňovat již po 5! vteřinách, kdy se hráčky Opavy mohly poprvé radovat z branky. První minuta neskončila a náskok byl již dvoubrankový. Žákyně Skutče nedokázaly účinně bránit rychlým útokům svých soupeřek a po hladkém postupu do čtvrtfinále musely strávit rychlé vyřazení po všemvypovídajícím výsledku 9:2

Lánečačky Světlá nad Sázavou x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod 2:4

I ve druhém čtvrtfinálové utkání zvítězilo družstvo původně nalosované do skupiny “A”, i když tentokrát bylo utkání podstatně vyrovnanější. Hráčky z Uherského Brodu si sice vypracovaly čtyřbrankový náskok, po dvou obdržených brankách se ale musely o postup do semifinále strachovat až do konce zápasu.

TOP  DÍVKY – VÝCHOD Skupina A:
Amazonky Mikulov
ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod
ZŠ Lutín
Amazonky ZŠ Otická Opava

Amazonky Mikulov x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod 8:3

V úvodním utkání celého turnaje moli diváci vidět dohromady 11 branek, z toho hned osm z nich vstřelily hráčky z Mikulova, které se tak rovnou zařadily mezi favori

tky celého dne i proto, že celé první formace má zkušenosti už z loňských zápasů.

Amazonky ZŠ Otická Opava x ZŠ Lutín 5:2

Žákyně Opavy měly skvělý vstup do utkání a rychle se ujaly vedení 3:0. Jejich soupeřky z Lutína v dalším průběhu vyrovnaly hru, nikoliv však skóre, a proto si ze svého zahajovacího utkání žádné body neodnesly.

Amazonky ZŠ Otická Opava x Amazonky Mikulov 2:5

V amazonském souboji napínavějším než by tomu svědčil konečný výsledek zvítězila větší zkušenost i důraz žákyň z mikulovské základní školy, které porazily své opavské soupeřky 5:2

ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod x ZŠ Lutín 8:3

Žačky Uherského Brodu si spravili chuť po úvodní porážce od Mikulova a zvítězily stejným výsledkem, jako předtím prohrály. Po dvou zápasech má tento ofenzivně laděným tým v tabulce skóre 11:11.

Amazonky Mikulov x ZŠ Lutín 9:3

Hráčky z Lutína čekal v posledním zápase základní skupiny pro zachování naděje na postup do čtvrtfinále těžký úkol, a to zvítězit nad doposud neporaženými Amazonkami z Mikulova.

Amazonky ZŠ Otická Opava x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod 4:4

Vzhledem k ostatním výsledkům ve skupině stačila oběma týmům k jistotě postupu ze skupiny remíza, s čímž pochopitelně nikdo kalkulovat nechtěl. Názorně to předvedly hráčky Uherského Brodu, které otevřely účet zápasu již po vteřinách dvaadvaceti a svůj náskok dále navyšovaly. Posléze si však hráčky z Opavy řekly, že zkusí s vývojem utkání něco udělat a případně ho zdramatizovat. To se jim povedlo tak dokonale, že si oba týmy body rozdělily za remízu 4:4.

Skupina B:
Domky Trutnov
Lánečačky Světlá nad Sázavou
Skotynky Skuteč
Frajerky ZŠ Sokolnice

Domky Trutnov x Lánečačky Světlá nad Sázavou 5:1

Skotynky Skuteč x Frajerky ZŠ Sokolnice 3:0

Obě úvodní utkání skupiny B se nesla v podobném duchu s převahou jednoho tým

Frajerky ZŠ Sokolnice x Domky Trutnov 0:3

Gól po 31 vteřinách v síti sokolnické brankářky mohl napovědět, že branek uvidíme celou řadu, v dalším průběhu prvního poločasu už ale tato musela ze sítě lovit nejdříve sama sebe, když na ní celá konstrukce spadla. Že mají dobré nástupy do poločasů ukázaly hráčky Trutnova i napodruhé, kdy ještě o devět vteřin zrychlily a navýšily své vedení již v čase 0:22.

Lánečačky Světlá nad Sázavou x Skotynky Skuteč 2:2

Nejvyrovnanější utkání základních skupin málem rozhodlo až v průběhu druhého poločasu úspěšně proměněné trestné střílení Lánečaček, skutečským se ale podařilo vyrovnat střelou z poloviny hřiště pouhých 29 vteřin před koncem zápasu.  Obě družstva se tak rozešla smírně 2:2.

Domky Trutnov x Skotynky Skuteč 5:1

Hráčky z Trutnova neponechaly nic náhodě a i přes jistý postup do semifinále od začátku utkání šly svědomitě za třetí výhrou ve základní skupině.

Frajerky ZŠ Sokolnice x Lánečačky Světlá nad Sázavou 1:2

Velmi dramatický a fyzicky náročný zápas nabídl více soubojů o míček a faulů než střel či snad dokonce gólů. Když už to vypadalo, že uvidíme další dělbu bodů, rozhodla utkání nenápadná střela, která rozvlnila síť za brankářkou ze Sokolnice a zastavila časomíru 2,4 vteřiny před koncem. Sokolničtí i přes sympatické výkony na body ve skupině nedosáhli.

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/top-8-vychod-divky/