Uherskohradišťsko vládne východní Moravě

Nechybělo moc a titulek by mohl začínat slovy „Uherskobrodsko“. Jenže chlapci ze ZŠ Pod Vinohrady na vysněný postup nedosáhli. Radost této naprosto tradiční baště a jedné z absolutně nejlepších škol v celé republice však dělají děvčata. V letech minulých patřila k elitě celé České republiky a nejinak tomu je i letos. Zatím míří „pouze“ do moravského finále. Zatím.

22. 1. – Zlínský kraj – kluci

V seniorských soutěžích nepatří Uherský Brod zdaleka mezi elitu. V ženách Zlínskému kraji zastoupení v nejvyšší soutěži chybí, v mužích drží prapor osamocené Otrokovice. Ale v mládeži, a to minimálně té základoškolské, těžko hledá Uherský Brod konkurenci. ZŠ Pod Vinohrady je prostě pojem. Touha po senzačním dvojitém postupu byla velká, zhatil ji však velice silný tým z Uherské Hradiště. ZŠ Sportovní sice podlehla ZŠ a MŠ Karolinka, zbylé týmy však dokázala přehrát, a to včetně kvalitního Brodu, a tak se může radovat z postupu do moravského finále. Druhé zmiňované ZŠ Pod Vinohrady zbyly oči pro pláč, bohužel ale bilance tří výher a dvou proher na finále stačit nemohla. Stejně pozitivní bilanci měli i třetí Šafíci, tedy kluci z Valašského Meziříčí. Rovněž pro ně zůstala finálová brána zapovězena. Ještě jeden tým se mohl pyšnit touhle pěknou statistikou. A to konkrétně zlínská ZŠ Emila Zátopka. Které další týmy dorazily do města, jehož historie je spojena s učitelem národů Janem Ámosem Komenským? Zmiňovaná ZŠ a MŠ Karolinka ze Vsetína, jediný přemožitel postupujícího týmu. Šestici pak doplnila ZŠ Trávníky, možná budoucí líheň extraligových Otrokovic.

22. 1. – Zlínský kraj – holky

Legenda se vrací. Finalistky loňského ročníku turnaje Think Blue. Cup. zazářily i tentokrát, byť zatím pouze v krajském kole. Nástupkyně děvčat, která si v loňském roce zkusila, jaké to je hrát republikové finále na Podvinném mlýně v Praze, vyhrály všechna svá čtyři utkání a mohou se těšit na moravské finále. Uherskobrodský Spartak, tamější hala, přivítal celkem pět týmů, přičemž každý si zahrál s každým, což je nejspravedlivější možný způsob boje. Skvělou bilanci měl krom Brodu i druhý celek, ZŠ TGM Horní Bečva, jenže tato děvčata z Valašska podlehla zmiňované ZŠ Pod Vinohrady a bohužel tak letos v turnaji končí. Totéž platí pro Hrozenkovjanky se specificky moravským názvem týmu. A také pro Komety a ZŠ Slušovice, malou obec na Zlínsku, kterou si pamětníci spojí se jménem Františka Čuby a oázou kapitalismu v časech socialismu. Jenže tohle už nejspíš účastníci turnaje vůbec neznají. Nepleťme však do sportu politiku. I Zlínsko má tedy dohráno a my se pomalu blížíme ke konci krajských kol turnaje Think Blue. Cup.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/uherskohradistsko-vladne-vychodni-morave/