Ústecký kraj s rekordním počtem dívčích týmů a klučičím postupovým dramatem

Zhruba 470 kilometrů od sebe dělilo dvě místa, která pojil v ten samý den stejný cíl – hrál se zde Think Blue. Cup. a jeho účastníci bojovali o postup do další fáze prestižního turnaje pro žáky prvního stupně základních škol. V minulém článku jsme se bavili o kraji Moravskoslezském, jehož turnaj se konal v Ostravě, nyní si rozebereme turnaj v Ústeckém kraji. Jeho pořadatelství se chopil Chomutov a i zde se šampioni činili.

14. 12. – Ústecký kraj – kluci

Nebývá obvyklé, aby se počty účastníků v chlapeckém i dívčím turnaji rovnaly. Tady tomu tak sice také nebylo, nechybělo ovšem mnoho. Chlapecké týmy dorazily v počtu 12, dívčích jen o dva méně. Každý učastník turnaje pro kluky odehrál pět zápasů. A tentokrát neplatilo, že postoupil ten, kdo vyhrál vše. Takový tým se totiž v Chomutově nenašel. Bilanci čtyř výher a jedné prohry měly na svém kontě dva celky – postupující ZŠ Tyršova z Děčína a Sporťáci ze Sportovky, čili litvínovská základní škola. A právě vzájemný duel těchto dvou celků rozhodl o tom, že celek z města ležícího na řece Labi postoupí dál. Na turnaji se však představilo dalších deset týmů. Tři výhry si připsali Štíři Meziboří a Varnsdorf Rebels, dvakrát okusili chuť vítězství Seventeam Chomutov, Buzulka kluci, ZŠ a MŠ Černčice, ZŠ Vinařská a ZŠ Prokopa Holého Louny. Florbalem se bavili i Edisoni, Černá kobra či Mariňáci.

14. 12. – Ústecký kraj – holky

Chomutovská městská sportovní hala přivítala ve stejný den i dívčí turnaj. A jak už bylo zmíněno výše, účastnilo se jej hned 10 týmů, na dívčí poměry opravdu hodně! V tomto případě platilo, že postoupit = vyhrát vše. Otevřít „rychlé špunty“ mohly holky ze ZŠ Dubí 1, jejichž suverénní spanilá jízda bude pokračovat v zemském kole Čech. 6/6, luxusní bilance. Skvěle hrály i Holky z Rabasky či Buzulka holky. Vyrovnanou bilanci měla ZŠ Náměstí „B“. Ostatní týmy si na své konto připsaly čtyři odehrané zápasy a krásně strávený předvánoční čas s florbalem. O koho šlo? Březňačky, Lvice, Novosedličanky, Holky Povrly, 5. ZŠ Most a Dračice.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/ustecky-kraj-s-rekordnim-poctem-divcich-tymu-a-klucicim-postupovym-dramatem/