V severních Čechách je definitivně dobojováno

Okresní kola letošního ročníku Think Blue. Cup. se pomalu blíží do finiše. Svou první fázi mají odehrané i týmy na Ústecku. Jak si v polabském kraji, jenž proslul chemickým průmyslem, vedly výběry jednotlivých škol? To se dozvíme v následujícím souhrnu, který se tentokrát věnuje tomuto severočeskému regionu. Jelikož už mají dohráno i v sousedním Libereckém kraji, můžeme směle říct, že na severu už mají prostě hotovo.

19. 11. – okres Litoměřice

V Lovosicích, jež jsou mnoha lidem známy právě kvůli slavné chemičce, se sešlo celkem sedm týmů, které se popraly o dvě postupová místa v krajském kole. Vítězní Mariňáci si sice zahráli o jeden zápas méně než jiné týmy, jelikož však vše vyhráli, stačilo jim to k tomu, aby postoupili do další fáze. To druhé Černé kobry hrály čtyři zápasy, ale v těch dvou důležitých dokázaly vyhrát a doprovodily tak Mariňáky do kraje. Valákům nestačil na postup ani tři výhry. Florbalem se dále bavili Berani, ZŠ J.E.P. Libochovice, ZŠ Bohušovice a Masarykova ZŠ Litoměřice.

23. 11. – okres Děčín

Děčínský okres si za dějiště svého turnaje vybral Varnsdorf. Město, které v minulé sezoně proslavili fotbalisté senzačním postup do nejvyšší soutěže, však ukázalo, že umí i další sporty. Celkem osm týmů se přijelo utkat o dva postupové posty. První místo vybojoval suverénně domácí Varnsdorf Rebels, když pětkrát vyhrál a hladce postoupil. Druhá ZŠ Tyršova sice podlehla právě prvním „rebelům“, se zbytkem si ale poradila a tudíž také postoupila. Nejvíce zápasů si zahrála až čtvrtá ZŠ Kamenická, nastoupila k celkem sedmi zápasům. Do turnaje dále zasáhly celky ZŠ Náměstí, Draci, ZŠ Želenice, ZŠ Verneřice a Draci pro změnu z Děčína.

24. 11. – okres Litvínov

Litvínov je momentálně jasná severočeská jednička, co se florbalu týká. Ve svatostánku extraligového Bivoje se sešli i žáci základních škol v touze jednou napodobit své mužské vzory. První Sporťáci ze Sportovky aneb žáci soukromé sportovní základní školy v Litvínově, sice jednou prohráli, čtyři další výhry je ale katapultovaly do krajského kola. Stejnou bilanci měli i druzí Štíři Meziboří. Pomyslný bronz vybojovala Desítka, čtvrtá byla Jazykovka. Dále se zúčastnili: Bluewhite wave, ZŠ Horní Jiřetín, 5. ZŠ Most a ZŠ Janov.

25. 11. – okres Louny

V lounském okrese se týmy sjely přímo do okresního města. Celkem pět týmů bojovalo o dvě místa znamenající postup. ZŠ a MŠ Černčice prošla turnajem jak nůž máslem a postoupila suverénně z první příčky. Za okresní město pak postoupila ZŠ Prokopa Holého. Třetí místo obsadili rovněž domácí florbalisté, ZŠ Přemyslovská. Pětici doplnila ZŠ Postoloprty a 3. ZŠ Louny.

26. 11. – okres Ústí nad Labem

Ačkoli je Ústí centrem regionu, v jeho okrese se našly pouze čtyři odvážné týmy, které se sjely do sportovní haly TJ Slavoj, aby zabojovaly o jedno postupové místo v kraji. Tím, kdo uspěl, byla ZŠ Vinařská, jež třikrát jasně zvítězila a po zásluze bude v turnaji pokračovat. Slušně hráli i Kluci Povrly, Rabaska Ústí a čtvrtý do kvarteta ZŠ Trmice.

27. 11. – okres Chomutov

Na Chomutovsko se rovněž našli jen čtyři stateční, stejně jako na Ústecku. Kvalita florbalu tím ale určitě neutrpěla. Vítězný Seventeam Chomutov převálcoval soupeře a postoupil do další fáze. Druzí Podlesáčci prohráli jednou, Radoničtí žraloci dvakrát a Březňáci? Ti se přijeli hlavně pobavit florbalem. Účel to určitě splnilo.

30. 11. – okres Teplice

Teplice, lázeňské město, přivítaly ve svém okrese celkem sedm celků. Shodná bilance 4 výher a jedné prohry zajistila postup Edisonům a Buzulce klukům. FK Pešatka, Medvědi, ZŠ Dubí, Stínadláci a Novosedličáci si v další fázi nezahrají, rozhodně ale neudělali žádnou ostudu. V Teplicích bylo zakončeno poslední okresní kolo Ústeckého kraje, nyní známe všechny účastník a… Jedeme dál!

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/v-severnich-cechach-je-definitivne-dobojovano/