Velké finále? Nechme se překvapit, jak dopadne, shodují se trenéři finalistek

Stáli proti sobě v jednu chvíli jako nesmiřitelní rivalové. Po zápase, v němž ona vyhrála a on musel sklonit hlavu jako poražený, si podali ruce a mohli být zase přátelé. Jejich týmy se probojovaly mezi elitu celých Čech, a tak nás zajímalo, jak zhodnotili celý turnaj a jak vidí šance svého týmu v dalších bojích.

Kunratické holky do turnaje vstupovaly jako jeden z papírových favoritů, průběh turnaj ale naznačoval, že před finále budou odborníci tipovat na vítěze spíše soupeře. Věřily holky z jihu Prahy, že mají na to turnaj ovládnout? „Jasně, přišly jsme s děvčaty s tím, že to můžeme vyhrát,“ neváhala se svou odpovědí usměvavá Jana Kerzelová, trenérka Kunratických šelem.

K florbalu, resp. sportu obecně patří i trocha štěstí. Tentokrát se štěstěna přiklonila mírně na stranu Pražanek. Co na to říká jejich trenérka? „Povedlo se to, hrozně jsme si to přály, jsme strašně šťastné a moc se nám to líbí,“ zářila od ucha k uchu. Protože ale sama viděla, jaký byl průběh celého turnaje, sportovně uznala kvality soupeře. „Vyhrály jsme trochu se štěstím, určitě jsme si toho vědomy.“

Bude se držet pomyslné „štěstíčko“ děvčat z Prahy i v celorepublikovém finále? Věří jejich trenérka, že mají na to opanovat i závěrečný celorepublikový turnaj? „Uvidíme, necháme to na holkách, jak to celé dopadne,“ dodala tajemně na závěr šťastná trenérka.

Její rival, trenér Jiří Diblík kladně hodnotil především to, že si holky zahrály těžké utkání. „Hlavní bylo, aby si zahrály holky a aby si to užily. Cílem bylo dostat se do velkého finále, což se nám podařilo. Po zkušenosti ze soutěže elévek jsem opravdu věřil tomu, že by to mohlo vyjít,“ byl si vědom zcela nesporných kvalit svého týmu.

„Nebylo to tak, že bychom to brali jako zklamání. Holky potřebují hrát těžké zápasy, které končí v prodloužení nebo na nájezdy. Ať už to dopadlo jakkoli, hlavní bylo, aby si to užily,“ vyzdvihl to hlavní, kvůli čemu děti sportují, a to sice radost a potěšení ze hry, které tahle akce bezesporu hráčkám dopřává.

„V týmu máme děvčata, která hrají elévovskou soutěž, stejně jako soupeřky z Kunratic. Ty tam měly navíc ještě nějaké žákyně, ale bylo to úplně v pohodě, žádný problém,“ pochvaloval si turnajový průběh a hru soupeře.

Závěrečná otázka se týkala případné odvety ve velkém finále. Věří trenér Diblík tomu, že mohou jeho svěřenkyně oplatit soupeřkám tuto prohru? „Netroufám si odhadovat, ale bylo by to hrozně pěkné,“ dodal na závěr s úsměvem spokojený trenér stříbrného týmu.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/velke-finale-nechme-se-prekvapit-jak-dopadne-shoduji-se-treneri-finalistek/