Vysočině vládne Havlíčkobrodsko

Druhé krajské kolo turnaje s názvem Think Blue. Cup. pořádalo město ležící uprostřed České republiky, známé mj. díky ježkovi ve znaku či díky slavnému hokejovému klubu, který odtud pochází. Ale nebyla to pořádající Jihlava, kdo by vévodil vysočinskému kolu. Dominanci v něm předvedly týmy z okresu Havlíčkův Brod. Kdo se podívá mezi moravskou smetánku a zahraje si ve východním TOP 8?

9. 12. – Kraj Vysočina – kluci

Chlapecké části turnaje se účastnilo celkem šest celků. Březinky, tedy jihlavská škola, byly nasazeny do kraje rovnou, zbylé týmy se o své místo mezi vysočinskou elitou musely poprat v okresní eliminaci. Jak se později ukázalo, k postupu vedla nesnadná cesta – bylo třeba vše vyhrát. Jedinou postupovou příčku pro sebe uzurpovali chlapci ze ZŠ Havlíčkův Brod, Nuselská, kteří si poradili se všemi vyzyvateli a mohou se těšit na souboje v nejlepší osmičce Moravy. Tři výhry si na své konto připsaly Kopce, dvě výhry pak ZŠ Tasov a domácí Březinky. Zahrál si i Podhrad a ZŠ Školní Velké Meziříčí. Pro ty však letošní ročník končí v krajském kole. I to však lze považovat za velice slušný úspěch.

9. 12. – Kraj Vysočina – holky

Do dívčího krajské kola se probojovaly celkem čtyři celky. Havlíčkobrodsko mělo v turnaji dva zástupce, po jednom pak Žďársko a Pelhřimovsko. Jak se týmům dařilo? Tentokrát byla postupová matematika zapeklitá. V tomto případě na turnaji nestartoval tým, který by všechny válcoval, ba naopak, hrál se vyrovnaný florbal, kde rozhodovala každá branka. První místo nakonec s divokou bilancí dvou výher, dvou remíz a dvou proher vybojovaly Lánečačky, tedy děvčata ze ZŠ Světlá nad Sázavou. Na druhém místě se umístila děvčata s názvem Pumy Měřín. Třetí místo patřilo Pelhřimovu, jmenovitě ZŠ Na Pražské. A čtveřici doplnily holky ze ZŠ Nuselská, Havlíčkův Brod, které tak nenapodobily své chlapecké kolegy a letošní Think Blue. Cup. pro ně končí v kraji.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/vysocine-vladne-havlickobrodsko/