Základní skupiny chlapecké “západní elity” v režii šelem

Základní skupiny TOP8 chlapců na západě jsou minulostí. “Áčko” i “béčko” ovládly týmy plné šelem. První skupinu vyhráli liberečtí Bílí Trhači, kteří prokázali i morální odhodlání a dokázali zlomit velice těžký duel proti ZŠ Slovenská. Ve druhé skupině byla situace jasnější, tam si pro první místo došly jiné šelmy, tentokrát Gepardi ze Sokolova. Oba vítězné týmy si tak zajistily přímý postup do semifinále. Od jistoty postupu do velkého finále je dělí jediné vítězství. Známe i účastníky čtvrtfinále play-off a duelu o sedmé místo. Pojďme si dopolední dění na sportovní hale Podvinný mlýn podrobně zrekapitulovat. 

 

 

Bílí Trhači – Zeleneč               3:1

Úvodní hvizd turnaje padl při duelu libereckých Bílých Trhačů proti Zelenči z okresu Praha-východ. Po většinu utkání byli mírně lepší liberečtí florbalisté, u kterých nebylo těžké dle kraťasů rozpoznat, že oblékají barvy tamějšího florbalovéh klubu FBC. Po poločase vedli 1:0, když se jim pak ve druhé půli podařilo po buly v rohu zvýšit na 2:0, kráčeli za výhrou. Oba celky přidaly do konce zápasu ještě po jednom góle, což znamenalo konečné skóre 3:1 a vítězný vstup „tygrů“ do turnaje.

ZŠ Slovenská – 31. ZŠ                3:1

Shodně skončila první utkání turnaje. Na paralelním hřišti se totiž utkali hráči ze ZŠ Slovenská z Prahy a 31. ZŠ z Plzně. Ve velice vyrovnaném utkání se víc střelecky dařilo chlapcům z Prahy, kteří svým plzeňským sokům nastříleli tři branky a i oni si tak připsali vítězný vstup do turnaje.

Sobíčci Soběslav – Kozlové   4:0

V dívčích kategoriích týmy ze Středočeského kraje vládly a jen smůla a heroický výkon Kunratic připravily mladoboleslavskou Šestku o vítězství. Ale u kluků je tomu zatím jinak. Jak Zeleneč v prvním duelu, tak nyní Kozlové z Kolína prohráli svá první utkání. V první půli, kterou Soběslav vyhrála 1:0, se hrál vyrovnaný florbal, pak ale začali Středočeši tahat za kratší konec provazu a jihočeská parta své soupeře porazila 4:0.

ZŠ Tyršova – Gepardi              3:6

Děčínskou ZŠ Tyršova přijelo povzbudit i obecenstvo, které zaplnilo jednu tribunu a hlasitě podporovalo své miláčky. Každá branka tak byla hlasitě oslavována a kluci měli o důvod víc se snažit vyhrát. Jenže proti nim stáli silní Gepardi, kluci ze Sokolova, kteří se taky rozhodně nepřijeli jen zúčastnit. Západočeši byli nesmírně produktivní a zásluhou šesti branek zvítězili v poměru 6:3

ZŠ Slovenská – Zeleneč           5:0

V jasnou záležitost se proměnilo utkání mezi ZŠ Slovenská a Zelenčí. Mladí Pražané svého středočeského soupeře přehráli vysoko 5:0. Nic na tom nezměnil ani fakt, že Zeleneč jela trestné střílení. To totiž tygřím skokem pod nohy autora zlikvidoval gólman Slovenské. A tak udržel čisté konto a Slovenská mohla slavit druhou výhru v turnaji.

Bílí Trhači – 31. ZŠ                   7:2

Ve favorita favoritů se změnili liberečtí florbalisté na tomto turnaji. V duelu s plzeňskou 31. základní školou nenechali nikoho na pochybách, že i tenhle zápas bez problémů ovládnou a budou mířit za výhrou skupiny. Od úvodu drželi otěže zápasu jasně ve svých rukách a po zásluze vysoko vyhráli. Dokáže je někdo zastavit?!

Kozlové – ZŠ Tyršova                   4:2

Jako na houpačce to vypadalo v duelu kolínských Kozlů proti děčínské ZŠ Tyršova. Do vedení se dostali Severočeši. Kolín srovnal. Pak se po nádherné individuální akci a střele z otočky znovu mohla radovat děčínská škola. Jenže Kolín, hnaný z hlediště i bubeníkem, gólem zpoza branky srovnal. A když dokázal otočit skóre, kluci v zeleno-bílých dresech byli značně zaskočení a zklamaní. Do konce utkání už se nedokázali s nastálou situací vyrovnat. A tak Kolín zvítězil 4:2 a poprvé v turnaji zažil vítězný pocit.

Sobíčci Soběslav – Gepardi       3:7

Zatím to vypadá, že turnaji budou vládnout šelmy. Ty liberecké, tygři, vládnou jedné skupině. Ty sokolovské, gepardi, opanovaly druhou. Nebo se tomu minimálně výrazně přiblížily. Rovněž v duelu se Soběslaví hráči ze Sokolova aktivně útočili a pálili jednu nebezpečnou ránu za druhou. Konečné skóre vypovídá o dominanci Sokolova dostatečně. Soběslav se o lepší pozici pro play-off ještě musí poprat v posledním duelu.

Bílí Trhači – ZŠ Slovenská         5:4

Duel o první místo ve skupině přinesl nádherný florbal. Liberec sice vedl už 2:0, jenže Pražané se nehodlali s prohrou smířit a dokázali srovnat. Pak se Trhači znovu utrhli, na což zareagovala Slovenská krásnou bekhendovou ranou. Znovu Liberec a znovu Pražané, tentokrát srovnání po odrazu od snižovadla na brance a dorážce z „mezikruží“. Ale poslední slovo patřilo Liberci, který tak může slavit přímý postup do semifinále a výhru ve své skupině. Slovenská se o svůj medailový sen musí poprat ve čtvrtfinále.

31. ZŠ – Zeleneč                         5:3

V přímém souboji o čtvrtfinále, resp. duel o sedmé místo se utkala plzeňská 31. základní škola se středočeskou Zelenčí. Dlouho to vypadalo, že bude duel vyrovnaný, ale Plzeňané měli více štěstí v koncovce. Díky této veledůležité výhře tak plzeňští borci budou hrát play-off, zatímco Středočeši se utkají pouze o konečné umístění. Jeijch šance na velké finále je minimálně pro letošní rok zapovězená.

Sobíčci Soběslav – ZŠ Tyršova                6:3

Po poločase svítilo na světelné tabuli skóre 3:3 a zdálo se, že by utkání mohlo dospět ke konečné remíze. Jenže Soběslav chtěla skončit co nejvýše, a to i s ohledem na možného slabšího soupeře pro čtvrtfinále. A protože na rozdíl od Děčína dávala branky, dokázala zvítězit 6:3 a obsadit druhou pozici ve své skupině. Děčínské florbalisty čeká boj o konečné sedmé místo.

Gepardi – Kozlové           4:3

I druhá skupina skončila s vítězem v podobě „šelmí“ party. Gepardi totiž ve velevyrovnaném utkání dokázali o jednu branku přetlačit kolínská „kůzlata“, díky čemuž jim patří konečná první pozice a přímý postup do semifinále. Klukům to udělalo takovou radost, že naskákali na jednu hromadu, jako by celý turnaj už vyhráli. Ačkoli k tomu potřebují ještě dvakrát zvítězit. To Kolín se moc neradoval. Sice postoupil, ale z třetího místa nebude snadné probojovat se mezi elitní čtveřici.

 

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/zakladni-skupiny-chlapecke-zapadni-elity-v-rezii-selem/