Základní skupiny dívek “na západě” odehrány

Děvčata ze západní části České republiky mají za sebou základní skupiny v zemském finálovém kole pro Čechy na turnaji Think Blue. Cup. V nich se rozhodlo o nasazení do play-off, ve kterém si týmy zahrají o volná místa v republikovém finále, které se odehraje  v Praze na sportovní hale Jedenáctka. My se nyní pojďme podívat, jak se jednotlivým celkům ve sportovní hale na Podvinném mlýně dařilo.

 

 

 

 

Kunratické šelmy – Strašecké zebry                    3:4

Kunratice do zápasu vstoupily lépe. Vedly po poločase 2:0 a zdálo se, že kráčí za první výhrou v TOP8 Západ. Jenže druhý poločas vyšel mnohem lépe zebrám. Ty totiž nejen že dokázaly srovnat, ale tři minuty před koncem strhly vedení na svou stranu. Po zápase byla na děvčatech patrná upřímná radost. Tuhle výhru doslova vydřela.

ZŠ Dubí 1 – Chlumčanské dračice                        2:5

Zatímco na paralelním druhém hřišti se hrál velice vyrovnaný zápas, v tomto duelu Chlumčany jednoznačeně dominovaly. A to nejen herně, ale i výsledkově. „Dračice“ tak dokázaly vstoupit do turnaj vítězně.

ZŠ Studenec – Rakeťačky                                      4:2

V oranžovém hrající Studenec vsítil úvodní branku duelu, na kterou ale soupeřky rychle a dvojnásobně zareagovaly. Pak to bylo jako na houpačce. Jeden tým srovnal, druhý se zase dostal do vedení. Těsně po začátku druhé půle připadlo vedení znovu Studenci, který ho dokázal ještě navýšit na konečných 4:2.

Ďáblice – Šestka                                                      1:6

Dlouho bezbranková bitva, při které však nebyla nouze o pohledné akce. Jen gólmanky zářily. V první půli jsme se branky nedočkali, první padla až ve druhé periodě. Malonty alias Ďáblice rozvlnily síťku za mladoboleslavskou gólmankou z Šestky. To byl pomyslný hadr na býka v oranžovém. Šestka se rozstřílela a zvítězila vysoko 6:1. Vzhledem k průběhu duelu to asi nebylo příliš spravedlivé, ale i takový je sport.

Chlumčanské dračice – Strašecké zebry                5:6

Po většinu první půle se hra odehrávala na polovině Chlumčanských dračic, které se bránily strašecké ofenzivní lavině. Jenže pak se herní průběh srovnal a s ním prakticky i výsledek. Strašeské holky jen s problémy uhájily výhru, která zpočátku vypadala jako jasná. V tomhle je ale florbal krásný – každou chvíli se něco děje a do posledního hvizdu nemáte jistotu.

Kunratické šelmy – ZŠ Dubí 1                                     6:0

Souboj žlutých týmů vyšel lépe děvčatům z Kunratic. Hráčky v dresech Startu98 po vsítění první branky spustily gólostroj, který se zastavil na konečném stavu 6:0. Dubí se od inkasované branky především bránilo, což proti rozjetým Pražankám nebyla vůbec snadná úloha. Konečný výsledek je však poněkoud krutý.

Rakeťačky – Ďáblice                                                      6:1

V souboji jihu proti západu přivítaly Malonty soupeře z Františkových Lázní. Či, chcete-li, Ďáblice vyzvaly Rakeťačky. Západočešky měly očividnou výškovou převahu, kterou přenesly i do herního projevu. Jihočešky se příliš do útoku nedostávaly. A když už otevřely hru, inkasovaly.

Šestka – ZŠ Studenec                                                     7:0

Souboj oranžových. Tak to před zápasem vypadalo, když oba týmy nastoupily na hrací plochu. Pak ale pan rozhodčí přinesl bílé rozlišováky a holky ze Studence musely svou původní zářivou barvu ztlumit. Bohužel s novými dresy přišel i výkonnostní útlum. Zatímco Středočešky přijely s osmi hráčkami do pole, Studenec měl jen dvě trojice. Když došlo na lámání chleba v utkání, síly začaly docházet. Boleslavské holky ukázaly, že budou nejspíš patřit k favoritům na celkové prvenství v turnaji.

Strašecké zebry – ZŠ Dubí 1                                            3:1

Kdo si před zápasem myslel, že Dubí, které dvakrát prohrálo, nastoupí do utkání odevzdaně, ten se hodně pletl. Ačkoli vedly zebry už po 12 sekundách 1:0, Severočešky držely se svým soupeřem krok. Ještě dvě minuty před koncem to bylo 2:1 a Nové Strašecí se muselo strachovat o výsledek. Nakonec přidalo třetí branku a bojovné utkání dotáhlo do vítězného konce.

Kunratické šelmy – Chlumčanské dračice                    1:3

Chlumčany zachytily začátek a své pražské soupeřky donutily být aktivnější směrem dopředu. Děvčata z Prahy tuhle výzvu bez okolků přijala a ještě před poločasovým hvizdem dokázala srovnat. Jenže ve druhé půli to byly holky z Plzeňska, kdo ovládl palubovku a dokráčel si pro výhru 3:1.

Šestka – Rakeťačky                                                   5:1

Po předchozím zápase Mladé Boleslavi alias Šestky už nebylo pochyb o tom, že favoritky nepřijely jen s cílem zahrát si florbal. Rovněž v duelu proti Rakeťačkám z Františkových Lázní bylo jasné, že se Západočešky budou víceméně jen bránit. Konečné skóre 5:1 vypovídá o výborné produktivitě Středočešek v dosavadním průběhu turnaje.

Ďáblice – ZŠ Studenec                                                    4:6

Ačkoli to zprvu možná úplně nevypadalo, tenhle duel byl nakonec mimořádně vyrovnaný. Malá děvčátka z Malont se totiž dobře pohybovala a své větší soupeřky dobře dostupovala. Studenec sice poměrně brzy vedl 2:0, pak se ale začalo střelecky dařit i Jihočeškám, které dokázaly srovnat. 22 sekund před koncem za stavu 4:4 Studenec trochu se štěstím vsítil rozhodující branku, k níž přidal ještě jednu, když překonal rozhozenou obranu a mohl slavit ubojované vítězství. Malonty byly smutné. První bod byl proklatě blízko.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/zakladni-skupiny-zapadni-top8-divek-jsou-minulosti/