Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

Vyhodnocení dotazníku ČEPS cup

Na základě vyplněných a sesbíraných dotazníků k projektu ČEPS cup, které byly distribuovány a vyplňovány školami na turnajích Okresních kol, byly vylosovány vítězné školy (vždy jedna škola ve florbalovém regionu). Na vítěznou školu byla zaslána gólmanská maska.

Vylosované školy:

Region KVaPL – 5. ZŠ Cheb, Karlovarský kraj

Region ULaLIB – ZŠ Na Valech Litoměřice, Ústecký kraj

Region PHaSČ – ZŠ Lyčkovo náměstí, Praha 8, Praha

Region HKaPA – ZŠ Pardubice – Dubina, Pardubický kraj

Region JČaVY – ZŠ Komenská Světlá nad Sázavou, Kraj Vysočina

Region JMaZL – ZŠ a MŠ Pohořelice, Jihomoravský kraj

Region OLaMS – ZŠ Odry Pohořská, Moravskoslezský kraj

 

Děkujeme všem školám, které se vyplňování dotazníků účastnily.

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Finálový turnaj

Celý článekCelý článek

Lutínská děvčata republikovými královnami. Na chlapecký trůn usedla Jesenice

Nádherné florbalové odpoledne plné emocí a dětské radosti zažila sportovní hala v Ostravě-Dubině. Na jeho konci se nejvíc radovaly dva celky – úžasnými fanoušky hnaný Lutín a až profesorsky suverénní Jeseňáci z Jesenice, kteří se poprvé vážně zapotili až ve finále. Právě tato dvojice se minimálně rok bude pyšnit titulem „král a královna České republiky“.

 

Odpolední program začal tradičně čtvrtfinálovými duely. Stejně jako v dopolední části se vždy obě pohlaví střídala. První dívčí čtvrtfinále přineslo středočesko-jihomoravskou bitvu. Mladoboleslavská Šestka vyzvala ZŠ Horní z Brna. Úspěšnější byly ve žlutém hrající Jihomoravanky, které si dokráčely pro postup do semifinále.

Úplně stejné složení z hlediska zeměpisné lokalizace mělo i druhé čtvrtfinále. Sovičky Žarošice z Hodonínska v něm deklasovaly Strašecké zebry. Na ty tak čekal už jen duel o konečné páté místo.

Pak přišla řada na chlapce. V souboji severu s východem Čech nakonec nájezdy rozhodly ve prospěch kluků z východu. Po výhře 2:1 tak Náchod postoupil dál. Smržovka byla odsouzena k boji o páté místo. V něm čekala ZŠ Uherský Ostroh, která těsně podlehla Rytířům z Kunratic.

Pak už se hrálo o umístění. Pátou příčku mezi chlapci nakonec urval výběr temperamentní kantorky Svaté ze Smržovky, krásné šesté místo v celé republice připadlo Základní škole Uherský Ostroh. Středočeské derby o páté místo mezi děvčaty o jednu branku lépe vyšlo Strašeckým zebrám. Ty tak zakončily turnaj, jak si přály. Tedy vítězně.

Do republikového semifinále se dostala jen vybraná smetánka. V případě děvčat to byl skupinový šampion Lutín. S podporou nejhlasitějších fanoušků na světě však dokázal ještě víc. Zvítězil 6:2 a slavil postup do finále. K probojování se na pomyslný florbalový Olymp už schází jen porazit Měčín. Právě holky z Klatovska totiž přehrály 2:0 Sovičky ze Žarošic.

Semifinálové souboje chlapců byly velmi odlišné. Zatímco Jesenice suverénně přehrála v regionálním derby soupeře z Prahy-Kunratic, Náchod se na překvapivý postup přes Znojmo neskutečně nadřel. Východočeši ještě pár sekund před koncem vedli, Jihomoravané ale srovnali. Ani psychická výhoda jim v nájezdech nepomohla. Nespoutaná radost kluků z města na česko-polských hranicích mohla po posledním vstřeleném gólu naplno propuknout.

Absolutním vrcholem celého dne byly zápasy o medaile. Jihomoravský duel o dívčí bronz musely rozhodnout nájezdy. V těch se radovaly Sovičky ze Žarošic, které se mohou radovat z nesmírně cenného kovu.

První páteční udělený královský titul připadl Tornádům z Lutína. Hanačky se sice nadřely, pozici favorita ovšem uhájily a zaslouženě se staly mistryněmi republiky. Tentýž titul by zasloužili i jejich úžasní fanoušci. „Růžovky“ z Měčína zdobí krásné republikové stříbro.

Chlapecký zápas o bronz odpovídal aspoň na začátku náladě obou týmů z doby těsně po semifinále. Jako by snad medaile nebyla dostatečnou motivací k tomu snažit se. Rytíři z Kunratic vedli už o dvě branky, pak se ale Znojmo probralo a potvrdilo, proč dnes patřilo mezi favority, výsledek dokázalo zvrátit a dokráčelo si pro třetí místo v republice. Na té snad nejhorší možné pozici skončili Rytíři z Kunratic.

Náchod v prvním finálovém poločase živil naději na senzaci. Jenže pak Jesenice zabrala a potvrdila, proč že jí bude patřit mistrovský titul. Na takhle silný tým letos prostě nikdo neměl. Zářivé dresy jako by symbolizovaly zářné výkony na hrací ploše. Středočeši jsou mistři, bojovníci z Komendy Náchod berou krásné stříbro.

Celý článekCelý článek

Trio suverénů a Měčín. Základní skupiny naznačily šance favoritů

Vrchol letošního ročníku turnaje ČEPS cup je tady. Velké finále hostí poprvé v historii Ostrava, konkrétně sportovní hala na Dubině. Mimořádný je také fakt, že se v jeden den představují jak děvčata, tak chlapci. Již základní skupiny naznačily, kdo že by mohl útočit na republikový primát. Trojice suverénů neztratila ani bod. Měčín jednou remizoval, i tak mu patří skupinová první pozice.

V áčkové chlapecké skupině kralovali Jeseňáci z Jesenice. Na ty čekala dvojice zbrusu nových soupeřů, s nimiž ještě neměli možnost se v minulosti utkat. Poradili si s oběma z nich. Díky tomu si zajistili postup do semifinále a jistotu nejhůře čtvrtého místa v republice. Jak náchodská Komenda, tak ZŠ Uherský Ostroh se o své místo pod sluncem musí poprat ve čtvrtfinále. Do něj vstoupí z lepší pozice celkově druhý Náchod.

Béčkovou skupinu ovládl favorit ze Znojma. Silná Mládežka vyzrála jak na kunratické Rytíře, tak na Smržovku. Tím se katapultovala do semifinále a mohla pošetřit čtvrtfinálové síly. Ze druhé příčky se o postup dál pokusí Pražané. Rytíři z Kunratic totiž přehráli Smržovku.

Také mezi děvčaty nebyla nouze o krásné zápasy. V parádní atmosféře se k prvnímu místu dívčí skupiny A vybičovaly holky z Měčína. Reprezentantky klatovského okresu, které jely do Ostravy napříč celou republikou, remizovaly se Žarošicemi a porazily Brno. Čtyři body na první místo a postup do semifinále stačily. Druhé skončilo Brno, které si v jihomoravském derby poradilo se Sovičkami. Ty tak na svou první dnešní výhru stále čekají.

V dívčí skupině B už se favorit našel. Mohutně povzbuzovaný Lutín, jenž dorazil ze sousedního Olomouckého kraje, potvrdil svou dominanci z národního finále a se dvěma výhrami opanoval svou skupinu. Středočeské duo z Nového Strašecí a Mladé Boleslavi si to rozdalo o druhé místo a lepší nasazení do čtvrtfinále. Podstatně lépe se dařilo Strašeckým zebrám, která tak odsunuly Šestku na třetí místo.

Celý článekCelý článek

Přímý přenos Finálového turnaje

Nemůžete být v pátek 20. dubna přítomni v ostravské sportovní hale Dubina? Sledujte přímý přenos finálového turnaje ČEPS cup a prožijte tento turnaj alespoň skrze obrazovky. Odkaz na přenos zde:

https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Florbal/Sezona-2017-2018/161779-Finalovy-turnaj-CEPS-CUP.htm

 

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 17/18
 • 11.9. Start registrací týmů
 • 6.10. Konec registrací
 • 30.10.-8.12. Okresní kolo
 • 11.12.-1.2. Krajské finále
 • 19.3. Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 20.3. Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 22.3. Národní finále: Východ - chlapci(Olomouc)
 • 23.3. Národní finále: Východ - dívky(Olomouc)
 • 20.4. Finálový turnaj (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Vyhodnocení dotazníku ČEPS cup

Na základě vyplněných a sesbíraných dotazníků k projektu ČEPS cup, které byly distribuovány a vyplňovány školami na turnajích.. Celý článek

Lutínská děvčata republikovými královnami. Na chlapecký trůn usedla Jesenice

Nádherné florbalové odpoledne plné emocí a dětské radosti zažila sportovní hala v Ostravě-Dubině. Na jeho konci se nejvíc radovaly.. Celý článek

Trio suverénů a Měčín. Základní skupiny naznačily šance favoritů

Vrchol letošního ročníku turnaje ČEPS cup je tady. Velké finále hostí poprvé v historii Ostrava, konkrétně sportovní hala na.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/