1164 přihlášených! Startují okresní kola ČEPS cupu.

Úctyhodný počet týmů se přihlásil do letošního ročníku turnaje pro první stupeň základních škol, který nese nově název ČEPS cup. Tato už tradiční akce pořádaná Českým florbalem ve spolupráci s partnery tak znovu dokazuje velký zájem škol o florbal a sport obecně. Který kraj vyšle do bojů nejvíce zástupců? A jak to vlastně celé bude vypadat?

Osvědčený model zůstane i v této sezoně stejný jako v minulosti. Jednotlivé školy z celé České republiky se mohly přihlásit do dvou kategorií – do dívčí nebo chlapecké. Akce začíná na úrovni okresních kol. Nejlepší celky z této fáze postupují do Krajského finále, kde poměří síly s vrstevníky z kraje. Následují dvě Národní finále. Ryze české týmy se utkají v Praze, východočeské a moravské kraje pak zamíří do Olomouce. Vyvrcholení letos připraví poprvé v historii Ostrava, kde se také uskuteční Superfinále florbalu 2018.

Největší zájem o turnaj mají ve Středočeském kraji, ze kterého přišlo hned 129 přihlášek. V těsném závěsu jsou Jihomoravané, nejúspěšnější kraj loňské sezony, s počtem 125. Velmi početné bude též zastoupení Moravskoslezského kraje, tedy tradiční florbalové bašty, tam se našlo 111 odvážlivců.

Na koho se mohou diváci těšit? Přihlášku znovu zaslaly nejúspěšnější týmy minulé sezony. O obhajobu republikového primátu se poperou Frajerky Sokolnice mezi děvčaty a znojemská Republika mezi chlapci. Na záda jim budou jistě znovu dýchat reprezentanti celkově nejúspěšnější školy, znojemské Mládežky.

Středočeský kraj má želízko v ohni v podobě Kozlů, tradičního účastníka z Kolína. Zahanbit se nenechá ani Liberecký kraj s loňským finalistou ze ZŠ Lesní či předloňským vítězem, tedy Bílými Trhači. Překvapit může ale řada jiných týmů z dalších krajů. Skvěle se prezentovala Bodlinka Dobruška z Královéhradecka, tradiční zárukou kvality je ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu. Bude z čeho vybírat.

Okresní kola ČEPS cupu odstartují 30. 10. a vzhledem k jejich množství a rozsahu budou trvat až do 8. 12. V ten den budou známá jména účastníků Krajského finále. Ti se pak střetnou v rozmezí prosince až února. Ale to bychom předbíhali.

Držíme účastníkům úvodní turnajové fáze palce. Jako odměnu pak všichni ti, kdož odehrají úvodní fázi, obdrží florbalové vybavení v hodnotě 3000 korun.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/1164-prihlasenych-startuji-okresni-kola-ceps-cupu/