Bílý balet v kombinaci se zářivě červenou. Takové byly skupiny na západě

Dvě zářivé barvy jednoznačně dominovaly úternímu dopoledne v Praze na Děkance. Chlapecké základní skupiny turnaje ČEPS cup ovládl „bílý balet“ z Kunratic a „červená záře“ z Jesenice. Černým koněm v modrém se zdá být severočeská Smržovka. Ve hře jsou ale také další týmy.

Znovu devítibodoví vítězové skupin. Také v chlapeckém západním zemském finále se ukazuje, že šampioni základní části turnaje míří daleko. Hodně daleko. Jak Jeseňáci, tak Rytíři z Kunratic zatím suverénně dominují. Od postupu do Ostravy je dělí jediná výhra.

Do áčkové skupiny se probojoval pražský šampion, jehož dres obléká řada florbalistů Startu98. Dvě jasné výhry, jedna těsná a celkem devět bodů z devíti možných. Druzí skončili ve svítivě žlutých dresech hrající florbalisté z Děčína, konkrétně z tamější ZŠ Kamenická. Ti podlehli právě akorát zmiňovaným Rytířům.

V přímé bitvě o třetí a poslední postupové místo si to rozdala Základní škola Rudná a s klatovským Tolsťákem, který měl v publiku velmi početné obecenstvo a transparenty. Možná také díky tomu dokázali kluci ze západu Čech zvítězit a odsunout Rudnou do bitvy o konečné sedmé místo. Naděje Klatováků na ostravské finále tedy stále žije.

V „béčku“ byl vítěz stejně jasný a zářící. Červené dresy doplněné několika bílými míčky jako by už zdaleka strašily soupeře. Tři utkání, tři výhry, jeden postup do semifinále. Jeseňákům skupina vyšla parádně. Druzí skončili černí, či spíš modří koně turnaje. Vítězové Libereckého kraje, přemožitelé loňských a předloňských republikových finalistů podlehli pouze Jeseňákům a ze druhého místa kráčeli do čtvrtfinále.

Do něj se podívají také Sobíčci ze Soběslavi. Ti sice s karlovarskou ZŠ Konečnou jen remizovali, celkové skóre ale vyznělo v jejich prospěch. A tak i Jihočeši mohou zatím dál žit svůj ostravský sen.

Přítomní florbalisté byli navíc obdarováni maskotem Florianem propagačními předměty k mistrovství světa mužů v Praze.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/bily-balet-v-kombinaci-se-zarive-cervenou-takove-byly-skupiny-na-zapade/