Bodlinka Dobruška v tažení za obhajobou. Dohráno i na Hradecku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je tu nový rok, který s sebou přináší výzvy, očekávání a touhu po tom, aby byl lepší než ten předchozí. Ovšem třeba v Dobrušce si stěžovat nemohou. Rok 2017 pro ně z florbalového hlediska znamenal úspěšnou etapu, na kterou hodlají navázat i letos. Není to ale jen Dobruška, kdo vstoupil na Královéhradecku do okresních kol. Nás nyní čeká jejich rekapitulace.

Okres Náchod – kluci

Slavná náchodská plechárna, která zažívala i prvoligové mužské či extraligové juniorské bitvy, tentokrát hostila okresní kolo ČEPS cupu na Náchodsku. Sedm celků se zde pralo o jednu postupovou příčku v kraji. Vybojovali ji domácí, konkrétně Komenda Náchod. S šesti výhrami z šesti možných nedala soupeřům sebemenší šanci. Nechala za sebou bez postupu ZŠ a MŠ Krčín, ZŠ Boženy Němcové, Rychlé střely, Komendu, ZŠ a MŠ Teplice nad Metují a Kvíčerovské draky.

Okres Jičín – kluci

Šestice celků z Jičínska zavítala do města vyhlášeného úžasnými trubičkami, tedy do Hořic. Ovšem nebyli to Hořičtí, kdo vyhrál. Zvítězila Nová Paka, konkrétně ZŠ Komenského. Za ní skončili Fráňové, ZŠ Nová Paka Husitská, ZŠ Miletín, Cerekvice a Mamutíci.

Okres Hradec Králové – kluci

Gočárovo město patří k těm největším v celé České republice. Primát největšího má ale rozhodně v kraji, který je po Hradci pojmenovaný. A protože existuje také stejnojmenný okres, bylo jasné, že se můžeme těšit na další turnajové účastníky. Protože jich bylo dohromady patnáct, bylo nutné účastníky rozdělit do dvou předměřických turnajů.

Ten první vyhráli Hradečáci, konkrétně ZŠ a MŠ Josefa Gočára Hradec Králové. Druhá, leč už bez postupu, skončila domácí ZŠ Předměřice nad Labem. Zahráli si také další florbaloví nadšenci – ZŠ Štefcova, Lvi Štefánikova, ZŠ Smiřice, ZŠ Chlumec nad Cidlinou, ZŠ a MŠ Skřivany.

Druhého turnaje se pak účastnilo celkem osm statečných, z nichž jen jeden mohl pomýšlet na postup do kraje. Tím se stala ZŠ Milady Horákové z Hradce Králové. Až za ní se umístila ZŠ Černilov, Bezručáci, Mandyska, ZŠ Habrmanova, LIONS Praskačka, Kuklenští štíři a ZŠ Černožice.

Okres Trutnov – kluci

Také na Trutnovsku byl zájem o turnaj velký. Jedenáct přihlášených se na dvou turnajích utkalo o dvě postupová místa do kraje. První akci hostilo Hostinné. Z šesti celků se nejvíc dařilo domácím Obrům Hostinné, kteří pěti výhrami z pěti možných pro sebe uzurpovali jednu postupovou pozici. Nechali za sebou ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové, ZŠ nám. Míru Vrchlabí, ZŠ Strž Dvůr Králové, Kluky z Pilníkova a ZŠ a MŠ Mostek.

Druhý turnaj tohoto okresu hostila sama okresní metropole. V Trutnově se představilo pět týmů. Postoupit mohl jen ten nejlepší. Tím byly Domky, čili ZŠ Trutnov z ulice V Domcích. Již bez postupu skončila ZŠ Trutnov 2 Rakeťáci, Svoboďáci, ZŠ Bernartice a Medvědi Žacléř.

Okres Rychnov nad Kněžnou – kluci

Nyní se dostáváme k mančaftu z titulku. Dobruška se už loni dostala do finále, na což by jistě ráda navázala také v tomto roce. Slušný první krok k tomu učinila v Rokytnici v Orlických horách, kde byla nejlepší z devíti účastníků turnaje. Pět výher a pouze jediná prohra znamenaly primát a poslední volné místo v krajském kole. To už tak zůstalo zavřené pro ZŠ Pulickou, Deštné v Orlických horách, Medvědy Rokytnice, Javorníčky, Vršovan Voděrady, Doberáky, Borošáky a Dráčky.

Okres Jičín – holky

V tomto kraji se už od okresní fáze činila i děvčata. Jejich první turnaj hostily stejně jako u chlapců Hořice. Kvartet účastníků hrál o jednu postupovou příčku, tu pro sebe vybojovaly holky ze ZŠ Miletín. Ty za sebou nechaly Cerekvici, ZŠ Nová Paka Husitská i Malé tlapky.

Okres Hradec Králové – holky

Zahanbit se nenechal ani centrální okres. Čtveřice dívčích celků si to na ZŠ Bezručova v Hradci rozdala o jedno místo v krajské eliminaci. Zvítězila ZŠ Milady Horákové právě z Gočárova města. Již bez postupu pak zůstaly Lvice Praskačka, ZŠ Štefcova a Bezručka.

Okres Náchod – holky

Děvčata z Náchodska se sešla v počtu tří. Necestovala však do Plechárny, čekala na ně jiná hala – ZŠ Police nad Metují, ulice Na Babí. Z postupu se radoval moderně pojmenovaný celek Free run, který si doběhl pro první místo. Holky ze ZŠ V. Hejny Červený Kostelec totiž všechno vyhrály. Stříbrnou medaili braly Kvíčerovské dračice a bronz pak připadl týmu Komenda girls.

Okres Trutnov – holky

Na Trutnovsku zkusilo štěstěnu hned pět přihlášených. V hale v Hostinném zvítězila Mláďata, což jsou děvčata z tradiční trutnovské florbalové školy ZŠ Mládežnická. Za sebou nechala Domky, které tak nenapodobily chlapecké kolegy, Holky z Pilníkova, ZŠ nám. Míru Vrchlabí a domácí Kočky Hostinné.

Okres Rychnov nad Kněžnou – holky

Všechno pak uzavřel dívčí turnaj Rychnovska, který hostila ZŠ Františka Kupky Dobruška. No a kdo jiný mohl vyhrát, než rychnovský fenomén. Domácí Bodlinka vyhrála všechny čtyři své duely a podle očekávání kráčí turnajem do další fáze. Tam už bohužel nezbylo místo pro Doberačky, Berušky, ZŠ Pulickou ani pro Trivium Plus.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/bodlinka-dobruska-v-tazeni-za-obhajobou-dohrano-i-na-hradecku/