ČEPS cup míří příští týden směr Národní finále. Uvolněný trůn čeká na nového krále

Bez obhájců prvenství v chlapecké i dívčí kategorii, zato se spoustou překvapivých postupujících. Takový je letošní ČEPS cup po dohrání Krajských finále. Nyní už se bude kvalita koncentrovat pouze do dvou měst. Východní elita zamíří do Olomouce, západní do Prahy. Nejlepší z nejlepších se poté v dubnu sejdou v Ostravě.

Loňský ročník s názvem Pohár Českého florbalu základních škol mohl nést označení jihomoravský. Jak vítěz chlapecké, tak dívčí kategorie totiž pocházel z prosluněného kraje vína a pohody na jihu Moravy. Letos je ale všechno jinak. Jak znojemská Republika, tak Frajerky Sokolnice jsou totiž v tuto chvíli mimo hru. Trůn je volný a čeká na nového panovníka.

Chlapecké pražské finále přivítá zajímavou skladbu týmů. Velkým překvapením byl postup Smržovky z Libereckého kraje, ta za sebou nechala další legendy předchozích ročníků. Tradičně kvalitní budou i středočeské celky či pražští Rytíři z Kunratic, taktéž obvyklý účastník závěrečných turnajových fází. Mezi děvčaty znovu nechybí populární Strašecké zebry či mladoboleslavská Šestka. Zahanbit se ale určitě nenechají ani ostatní.

Neméně vysokou kvalitu nabídne také olomoucké Národní finále. Loňský finalista ze Znojma, Mládežka, tentokrát vystoupil ze stínu svého městského rivala Republiky. V hanácké metropoli na něj ale čekají další vlčáci hladoví po úspěchu. Tvrdé boje lze očekávat také mezi děvčaty, kam se probojovala například „skorodomácí“ Tornáda Lutín, toužící po úspěchu, anebo ZŠ Pod Vinohrady z mládežnické líhně v Uherském Brodě.

Národní finále se odehrají v celkem čtyřech dnech. Vše odstartuje 19. března v Praze na Děkance dívčím turnajem. O den později poměří síly ve stejné hale chlapci. Po jednodenní pauze se florbalový kolotoč přesouvá na střední Moravu, kde na sportovní hale v Rooseveltově ulici v Olomouci 22. 3. nastoupí kluci, jména všech ostravských finalistů pak budou známá o den později, to se představí holky.

20. 4. je pak datum, k němuž se upínají zraky všech. V ten den totiž ČEPS cup 2018 vyvrcholí závěrečným turnajem v Ostravě.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/ceps-cup-miri-pristi-tyden-smer-narodni-finale-uvolneny-trun-ceka-na-noveho-krale/