Česko-moravští šampioni z Vysočiny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kraj Vysočina se rozkládá na Českomoravské vrchovině, která svůj název nenese náhodou. Leží totiž na rozhraní dvou historických zemí – Čech a Moravy. A obě tyto oblasti budou mít jistotu svých zástupců na olomouckém Národním finále východ. Kraji Vysočina totiž v chlapeckém turnaji kralovali Moravané z Bystřice, dívčímu pak Češky z Krucemburku. Vysočina je prostě pestrá.

Kraj Vysočina – kluci

Hned deset týmů plných odhodlaných kluků se představilo v jihlavské sportovní hale SK, kde se hrálo o jedno jediné místo v olomouckém zemském finále pro východní polovinu České republiky. Všichni účastníci si brousili zuby na postup, za favorita byli považovaní obhájci loňské národní finálové účasti z Moravských Budějovic. Jenže nakonec to dopadlo všechno jinak.

V této fázi turnaje bylo už zřetelné, že přítomné školy mají ve svých řadách talentované florbalisty. Zvlášť ty nejvýše umístěné celky předváděly parádní podívanou přítomným rodičům. Kdo na postup nedosáhl? Bojovníci v oranžovém ze ZŠ Velký Beranov, ZŠ Benešova, jihlavská sportovní škola Rošárna, ambiciozní Šlapík, obhájce titulu ZŠ TGM Moravské Budějovice, ZŠ Hálkova a Buttulka. Nepostoupili nakonec ani bronzoví Siláci z Losenice, kteří byli asi největším turnajovým překvapením. Krásné finále pak svedlo dohromady pelhřimovskou ZŠ Na Pražské a bystřické Zubry. Rozhodující bitvu o vše nakonec ovládli žluto-bílo-černí Zubři, kteří jako jediní v turnaji neprohráli a zaslouženě se tak mohou těšit do hanácké metropole na pokračování letošního turnaje.

Kraj Vysočina – holky

Nového reprezentanta vyšle Vysočina také mezi děvčaty. Loňský postupující, havlíčkobrodská ZŠ Nuselská, utrpěl přechodem nejlepší hráčky na druhý stupeň. Absence Šárky Kudlové odsoudila obhájkyně na konečné páté místo v krajském finále. Nepostupují ani Hálkovačky, ZŠ Valeč Rebelky, Pink Stars Velké Losenice. Bronz, avšak stále bez postupu, potěšil pelhřimovskou ZŠ Na Pražské. Stříbro, byť možná s myšlenkami na o příčku lepší umístění, braly Kočky z Měřína. Zlaté medaile pak putují do Krucemburku. Ve sparťansky rudých dresech si děvčata z Havlíčkobrodska dokráčela pro postup do olomoucké národní eliminace. Nutno dodat, že zcela zaslouženě. Nikdo jiný totiž v turnaji nedokázal neprohrát.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/cesko-moravsti-sampioni-z-vysociny/