Dívčí legenda na Zlínsku opět zářila. Mezi chlapci překvapil Uherský Ostroh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okresní kola ČEPS cupu jsou minulostí, od prosince se naplno rozjela krajská fáze turnaje. Ta už se týká v chlapecké i dívčí kategorii úplně všech čtrnácti krajů České republiky. Jako první si zrekapitulujeme Baťův kraj, tedy ten Zlínský. Specifický východomoravský region znovu vyšle do bojů o republikový primát tradičně silnou uherskobrodskou školu mezi děvčaty a trochu překvapivě Uherský Ostroh v kategorii chlapců.

Zlínský kraj – kluci

Obě kategorie hostila jedna z nejvytěžovanějších sportovních hal, aspoň co se florbalu týče, uherskobrodský Spartak. Do chlapeckého turnaje se probojovalo z okresních kol celkem deset týmů. V Národním finále východu, které se bude konat v Olomouci, však bylo místo jen pro jediný tým ze Zlínska. Už samotný postup do krajské fáze je pro mnoho škol velkým úspěchem. Případný „zářez do pažby“ v podobě Národního finále by byl jen pomyslnou třešničkou na dortu. A tu ochutnali překvapivě kluci z Uherského Ostrohu. Jako jediní ze všech účastníků totiž ani jednou neprohráli. Pět výher a jedna remíza se rovná senzační cestě na Hanou.

Chlapci ze Slovácka za sebou nechali i řadu škol z velkých měst. Stříbro brala silná zlínská ZŠ Emila Zátopka, bronz 1. základní škola Holešov. Již bez medaile, avšak s pocitem dobře odvedené práce, odjížděly tyto celky: Sportovka Hradiště, Lhocané, Mariánské, ZŠ Slušovice, Šafíci, Sharks Nivnice a Hradčovice-chlapci.

Zlínský kraj – holky

V dívčí kategorii platilo stejně jako u kluků, že postoupit mohou jen neporažení. A tím nebyl nikdo jiný než legendární Základní škola Pod Vinohrady z Uherského Brodu, kterou v minulosti prošly osobnosti současného ženského florbalu, z nichž můžeme jmenovat ženskou reprezentantku Hanku Koníčkovou či současnou členku národního týmu juniorek Barboru Sedláčkovou. Jejich nástupkyně v domácím prostředí třikrát zvítězily, jednou remizovaly a postupují tak do Olomouce, kde budou mít další šanci přiblížit se svým dospělým vzorům. Stříbrná medaile zdobila Bánovjanky, bronz slušel Slušovicím. Parádně si zahrály také Záhorovjanky, ZŠ U Sýpek Kroměříž a Luhačky.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/divci-legenda-na-zlinsku-opet-zarila-mezi-chlapci-prekvapil-uhersky-ostroh/