Do měsíce hotovo. Pardubický kraj odstartoval letošní ČEPS cup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máte chuť si zazávodit na koních? Dali byste si perník? Chcete se rozhlédnout po kraji z Kunětické hory? Baví vás lyžování v Orlických horách? Anebo máte nejradši ze všeho florbal?! Nový ročník florbalového turnaje pro základní školy ČEPS cup je tu. A s pořádnou vervou se do něj pustili na Pardubicku. Pestrý východočeský region potřeboval pouhý měsíc na to, aby mohl hlásit: Okresní kola? Splněno. V prvním souhrnném článku se pojďme podívat na turnajové rekapitulace.

Okres Pardubice – kluci 1

Krajské město Pardubice dá samo o sobě dohromady tolik týmů, že by případné sloučení se zbytkem kraje utvořilo mimořádný turnajový kolos. Pochopitelně tak došlo k rozdělení okresu do dvou turnajů. V pardubické Jablotron aréně se představilo celkem 10 týmů. Čtveřice nejlepších si zahrála celkem šestkrát, zbylá šestice čtyřikrát, všichni si tak užili dostatek florbalu. Mimo medailové pozice se umístily tyto týmy: ZŠ Opatovice nad Labem, ZŠ Smetanova Přelouč, Kluci z Ohárny, Tygři, Šampioni, Škola Zdechovice a Polabiny 1. Posledně jmenovaný tým už však zasáhl do bojů proti elitním týmům. Ze zbylého tria se rekrutoval pouze jeden krajský finalista. Bronz brala Benešovka, stříbro ZŠ Studánka a postupovou radost okusili kluci s názvem Dubiňáci, tedy chlapci ze ZŠ Pardubice-Dubina, Erno Košťála.

Okres Pardubice – kluci 2

Druhý turnaj pardubického okresu hostily nedaleké Holice. Zde se účastníci představili celkem šestkrát, respektive sedmkrát. Tak byl nastavený turnajový systém. Výborně se florbalem bavilo celkem sedm celků, a to konkrétně Tygři Moravany, Dolní Ředice, Ostřepáci, ZŠ Dašice, Mikulovice, Jeleňáci a vítězný a postupující Komenčák, tedy domácí ZŠ Holice z Komenského ulice. Ani zde se nenašel jediný tým, který by prošel turnajem stylem start-cíl. Tak moc to bylo vyrovnané.

Okres Ústí nad Orlicí – kluci 1

Sedm statečných se přihlásilo také z orlickoústeckého okresu. Turnaj této oblasti hostila hala v Jablonném nad Orlicí. A také v tomto případě mohl postoupit jen jeden vyvolený. Tím byla Základní škola Králíky, jediný neporažený tým turnaje. Čtyři zápasy, čtyři výhry a zasloužený postup do krajské eliminace. Florbal tu však bavil také Draky z Horní Čermné, Žamberáky, domácí Jabloňáky, Klášteráky, Letohraďáky a Dráčata.

Okres Svitavy – kluci

Majestátní svitavská aréna, v níž bojují v těch nejtužších extraligových bitvách basketbalisté s názvem Tuři Svitavy či místní prvoligoví florbalisté, hostila okresní kolo Svitavska. Šest týmů se přijelo poprat o jednu postupovou příčku v krajské eliminaci. Famózním způsobem ji vybojovali kluci ze ZŠ Litomyšl, Zámecká, kteří soupeře doslova přejeli a pěti výhrami z pěti pokusů nenechali nikoho na postupových pochybách. Marně jim vzdorovali Kostelní padouši, Palackého tygři, Sokolíci, ZŠ Sebranice a Myšáci.

Okres Chrudim – kluci

Také na Chrudimsku je florbal nesmírně populární. Důkazem budiž hned jedenáct účastníků turnaje v další krásné hale, tentokrát ve Skutči. Ze zlata a postupu se radoval domácí Skoty tým, tedy ZŠ Skuteč, Komenského. Na záda mu dýchala ZŠ Proseč, Slatiňáci, Smetaňáci, ZŠ Třemošnice, Brádeláci, ZŠ Smetanova Skuteč, ZŠ Chrást, Kameničský draci, Prosetínští tygři a Holetínský draci.

Okres Ústí nad Orlicí – kluci 2

Druhou část orlickoústeckého okresu hostila tamější metropole, konkrétně SŠUP právě v Ústí. Sedmero účastníků uzavřelo okresní kola Pardubického kraje. Kdo si přijel zahrát? ZŠ Nádražní, ZŠ Libchavy, Rakety ze ZŠ M. Choceňského Choceň, Kometa, Jiráskovci, Červenka a suverénní vítěz v podobě neporažených Bouřliváků ze ZŠ Sv. Čecha, Choceň. Ti se tak stali posledním účastníkem krajského turnaje.

Okres Pardubice, Chrudim, Svitavy – holky

Kombinovaný turnaj v podobě mixu několika okresů hostila skutečská hala u dívčího turnaje. Dostavilo se pět výběrů bojovnic, na které čekala hned dvě místa v krajském kole. Postup si vybojovaly Kočky ze ZŠ Sv. Čecha, Choceň, které tak dokonaly postupový double, protože napodobily své chlapecké protějšky. Spolu s nimi postupují dál také Sokolky ze Svitav. Postupová brána zůstala zavřená pro Tygřice Jablonné, Nádražku a Myšky.

Okres Chrudim, Pardubice – holky

Poslední dívčí válka se nesla v duchu pardubicko-chrudimském. Osm účastníků a hned polovina z nich mohla postoupit do krajského kola! Ve skupině byly vyřazeny Skotynky, Holetínské dračice, Kameničské dračice a Brádelačky. Postupovou radost s příchutí jistoty dalšího parádního florbalového dopoledne si užily Slatiňačky, ZŠ Třemošnice, Vosy Moravany a Lvíčata z Prosetína.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/do-mesice-hotovo-pardubicky-kraj-odstartoval-letosni-ceps-cup/