Favoriti nezaváhali. Liberecko vysílá znovu silné adepty na titul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozorní florbaloví fanoušci dobře vědí, že na Liberecku se rodí skvělí florbalisté. V předloňském roce celý turnaj vyhráli Bílí Trhači, kteří se později přejmenovali na Ledové Trhače. Vloni pak jeden stupínek pod republikovým vrchole skončila liberecká ZŠ Lesní. Jak je vidět, daleko mohou dokráčet i letos. Pojďme si zrekapitulovat okresní kolo v Libereckém kraji.

Okres Semily – kluci

Semilské kolo tentokrát nehostila tamější krásná sportovní hala, ale základní škola v Lomnici nad Popelkou. Pět týmů tam dorazilo, aby se popraly o jediné postupové místo v kraji. Vybojovala ho Základní škola Košťálov, která používá název Košťálováci. Za nimi skončily tyto týmy: Yellow Dewils Lomnice, Špejcharáci, Žižkovka Turnov a FC Krakonošovo.

Okres Česká Lípa – kluci

Na Českolipsku vstoupilo do hry osm statečných. Dva z nich se mohli těšit na další turnajovou fázi. Z českolipské sportovní haly odjížděli veselí Mimoňští sršni z Mimoně a ZŠ Slovanka Česká Lípa. Shodná bilance čtyř výher a jedné prohry na postup dál stačila oběma. Tatáž bilance už bohužel nestačila Rváčům. Zahrát si přijeli také Medvědi ze Severu, Tyršovka, Jižnáci, Bílí tesáci a ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem.

Okres Jablonec – kluci

Na Jablonecku se odhodlalo k podání přihlášky taktéž osm celků. A rovněž zde pro ně byla připravena dvě postupová místa. První ZŠ Smržovka prošla turnajem bez ztráty květinky a s pěti výhrami nenechala nikoho na postupových pochybách. Druhá ZŠ Školní ze Železného Brodu se na postup nadřela o hodně víc, ve výsledku měla ale stejnou radost. To se nedá říct o zbylých týmech, minimálně tedy z pohledu radosti postupové. Kdo jimi byl? Mozarťáci, ZŠ Koberovy, ZŠ Pelechovská, Rychnovští orli, Albrechtík a ZŠ Lučany nad Nisou.

Okres Liberec – kluci

Na Liberecku je florbal velmi populární, což dokazuje i počet přihlášených týmů do ČEPS cupu. Dvacet týmů muselo být rozděleno do dvou turnajů po deseti. V jednom případě se hrálo o tři postupová místa, ve druhém pouze o dvě.

První z akcí opanovala Jabloňovka, což je základní škola z Jabloňové ulice v Liberci. Za ní se na druhém postupovém místě umístili loňští republikoví finalisté ze ZŠ Lesní. Třetí pak byli Broumáci z Broumovské ulice v Liberci. Již bez postupu, ovšem s pocitem dobře odvedené práce, odjížděli Frýdlanťáci, Dobina, Višňováci, Lišáci Lidická, ZŠ Lužická, Vraťáci a ZŠ Chrastava.

Druhý turnaj měl celkem tři týmy s bilancí pěti výher a jedné prohry. Jen na dva z nich se ale usmálo postupové štěstí. Do další fáze jdou liberečtí Ještěďáci a předloňští republikoví šampioni Ledoví Trhači. Pomyslný černý Petr zbyl na Kapličáky. Dále si přijela zahrát také Barvírna, Strážáci, Medvědi Hodkovice, Ruprechťáci, Doctriňáci, Švermovka a Lvíčata.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/favoriti-nezavahali-liberecko-vysila-znovu-silne-adepty-na-titul/