Favoriti vyřazeni v Krajském finále. Na Ústecku platilo „neprohraješ, postupuješ“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další z krajů České republiky již zná jména svých reprezentantů ve finálovém zemském kole. Do Národního finále západ, které bude hostit republiková metropole Praha, postupují z Ústecka celky ze dvou různých okresů. Mezi děvčaty si pro postup dokráčely holky z Mostu, silnější pohlaví zastupují florbalisté z Děčína.

Ústecký kraj – kluci

Obě dvě krajská finále na Ústecku hostila chomutovská sportovní hala. Právě do ní se v případě chlapců sjelo celkem dvanáct školních týmů. Ty se zde utkaly o tři sady cenných kovů a pouze jednu jedinou postupovou příčku do národního finále. Z rozlehlého Ústeckého kraje se do města, jež si v současnosti mnozí spojují hlavně s hokejovými Piráty, přijely tyto týmy: Masarykova ZŠ LTM, Kocouři, 3. ZŠ Louny, Buzulka kluci, Metelíci, Sporťáci ze Sportovky, Seventeam.cv, Vojnovičováci a 7. ZŠ Most. Všechny tyto výše jmenované celky zůstaly bez medaile.

Velkým překvapením bylo nemedailové umístění favorizovaného Seventeamu, který se v minulém roce prokousal až do národního finále a také letos patřil k horkým favoritům. Také Sporťákům z litvínovské Sportovky se dávaly velké naděje. A také zde zůstaly nenaplněny. Parádně se totiž prezentovala hlavě tři mužstva. Celkový bronz beroucí Dráčci z Budyně nad Ohří. A pak duo děčínských škol. Stříbro připadlo Tyršově ZŠ z Děčína. Titul králů Ústecka si spolu se zlatými medailemi a postupem do další fáze odvezla ZŠ Kamenická ze stejného města.

Ústecký kraj – holky

Dívčího turnaje se taktéž v Chomutově zúčastnilo celkem devět celků. A také zde platilo, že dál mohl jít jen ten nejlepší. Tím nebyly ani ZŠ TGM Štětí, ani Radonické berušky, Březňačky, Happy girls Libochovice, Edisonky či Lvice Louny. Bez postupu, byť očividně šťastné a s bronzovými medailemi na krku, opouštěly „pirátské“ město dívčí kolegyně stříbrných chlapců ze ZŠ Tyršova v Děčíně. Druhý nejcennější kov zdobil Buzulku. A vytoužené zlato vyšperkované postupem odletělo s dalším týmem, konkrétně 7. ZŠ Wings Most. Křídla z Mostu si dokázala poradit se všemi soupeřkami, nebylo tedy pochyb o tom, kdo si cestu do Prahy zaslouží.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/favoriti-vyrazeni-v-krajskem-finale-na-ustecku-platilo-neprohrajes-postupujes/