Favoritky z Lutína potvrdily roli. Okresy Olomoucka ovládla němčická Tyršova 360

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haná, Haná, to je země svatá. Tento chorál zní na fotbalovém či hokejovém olomouckém stadionu při každém domácím utkání. Dokazuje, jak moc si Hanáci váží toho, odkud pochází, a jak jsou pyšní na svůj kraj. Do něj ale nepatří jen historická oblast Hanácka, nýbrž i oblast Jesenicka, na kterou shlíží velikán Praděd. Také na Olomoucku milují florbal, což dokazují počtem účastníků letošního ročníku ČEPS cupu. Čeká nás rekapitulace dalšího, tentokrát Olomouckého kraje.

Okres Jeseník – kluci

Jesenická základní škola na Nábřežní ulici hostila duel dvou škol z Jesenicka. Domácí vzdělávací instituce vyzvala Divočáky z Bělé pod Pradědem. A jak se ukázalo, kluci zpod Pradědu potvrdili svou houževnatost, odolnost a dokázali zvítězit, čímž si zajistili okresní prvenství a postup do kraje.

Okres Olomouc – kluci

Centrálním okresem kraje je ten, který nosí stejný název jako vyšší územně samosprávný celek. Město Olomouc samo o sobě má zhruba sto tisíc obyvatel, na které tudíž logicky připadá i pořádná porce základních škol. Spousta z nich se pak rozhodla pro přihlášení do turnaje. Na Olomoucku, bavíme-li se o okrese, se tak hrálo celkem pětkrát.

První turnaj Olomoucka hostil Medlov, ležící u Uničova. Pět týmů se sem sjelo, aby se popraly o jednu postupovou příčku v krajském kole. O čest a slávu hrály tyto ZŠ: ZŠ Dlouhá Loučka, ZŠ Pionýrů, domácí Medlováci, ZŠ Troubelice a také Uničovští tygři ze ZŠ U Stadionu, kteří turnaj opanovali a postoupili do krajského finále.

Zbylé čtyři turnaje už pak hostila samotná okresní či krajská metropole. První z nich se hrál na ZŠ Heyrovského a jak se později ukázalo, naplno využila domácího prostředí. Jako jediná totiž vyhrála všechny čtyři duely a postoupila dál. Tuhle radost bohužel nezažijí ZŠ Hodolany, Grygovboys, Žraloci ZŠ Holečkova ani Rožňavští tygři.

Další turnaj hostila ZŠ Demlova. Sjelo se na něj pět týmů, na něž čekala tradičně jedna postupová pozice. Tu si pro sebe opět vydoloval domácí tým. Až za ním skončily tyto školy: Voršiláci, Waldboys, ZŠ Slavonín a Kulišáci.

Zbylé dva duely už se pak konaly na tradičním olomouckém místě – na gymnáziu v Čajkovského ulici. Dohromady se zde představilo deset týmů, z nichž jen jeden mohl na konci slavit postup. Nejlepšími dvěma celky se stala ZŠ Doloplazy a ZŠ Svatoplukova ze Šternberka. Právě druhá jmenovaná škola vyhrála velké finále v poměru 13:4 a zajistila si tak postup dál. A kdo další se zde představil? Ranaři, Nákelští ďáblové, Žabáci Tršice, Lukáši, ZŠ a MŠ Dub nad Moravou, Lutín, ZŠ Kožušany a ZŠ Velký Újezd.

Okres Prostějov – kluci

Na Prostějovsku se hrály dva turnaje. Jejich vítězové si pak zajistili účast v krajském finále. První turnaj ovládla Tyršova 360, čili ZŠ Němčice na Hané. Za nimi se umístily tyto týmy: Nezamyslice, Tygříci, ZŠ Plumlov, Konice. Druhý z prostějovských turnajů patřil domácí škole s názvem Palacká. Postupová brána už zůstala uzavřená pro Železňáky, RG a ZŠ, Florbaláky z Bedihošti a ZŠ Ptení.

Okres Přerov – kluci

Dva turnaje byly připraveny pro chlapecké účastníky z okresu Přerov. Ten první se konal přímo v okresní metropoli. ZŠ Přerov, Svisle přivítala pět účastníků a nabídla jednu příčku v kraji. Tu vybojovala ZŠ Za Mlýnem 1, která čtyřikrát vyhrála a může se radovat z postupu. Pobavit se florbalem přijely také další školy: ZŠ Jana Amose Komenského, ZŠ Troubky, Svisláci a Malá Dlážka Přerov.

V Hranicích se předvedla pětice statečných. Vítězná ZŠ Želatovská z Přerova, dále ZŠ 1. máje Hranice, ZŠ a MŠ Všechovice, Hustopečští draci a Šromoťáci. Postoupil jen celkový vítěz.

Okres Šumperk – kluci

Posledním okresem, který vypustil do hry zájemce o florbal, byl ten šumperský. První z celkem tří turnajů hostila Libina. Sem dorazila pětice vyvolených a tradičně pouze jeden mohl pomýšlet na pokračování v turnaji. To se poštěstilo domácí ZŠ, která za sebou nechala ZŠ a MŠ Hrabišín, ZŠ Nový Malín, Blesky a Indiány Oskava.

Pak už se hrálo jen v Postřelmově. Na prvním z turnajů udělala čest svému názvu Jednička pojmenovaná po označení v ulici Edvarda Beneše, kde v Šumperku sídlí. Čtyřikrát vyhrála a stala se opravdovou jedničkou tohoto turnaje. Až za ní byla ZŠ Boženka, Postřelmovští Havrani, ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ a MŠ Sudkov a Loučná.

Pětice celků hrála také na druhé postřelmovské akci. Vyhráli ji Vodníci se třemi výhrami a jednou remízou na kontě. Dále se zde představily tyto školy: ZŠ Bludov, Údolí Desné, Dubicko a Pětka.

Okres Prostějov – holky

Na Hané se hned v okresním kole představila i děvčata. A jako první ta z prostějovského okresu. Celkem šest přihlášených týmů bojovalo o jednu postupovou příčku v krajském kole. Své chlapecké kolegy napodobila úspěšná Tyršova 360, která zvítězila i mezi děvčaty. Domácí reálné gymnázium obsadilo druhou příčku, ta už byla bohužel nepostupová, stejně jako ty následující. Ty obsadily: Železňačky, Nezamyslice, Florbalky Bedihošť a ZŠ Ptení.

Okres Přerov – holky

Na Přerovsku se přihlásilo celkem šest dívčích týmů. Na hranickém turnaji se však představila pouze pětice celků. Postup pro sebe uzurpovala ZŠ a MŠ Všechovice. Za ní pak skončily: ZŠ Jana Amose Komenského, Hustopečské štiky, ZŠ 1. máje Hranice, Šromoťačky, Svislačky. Jeden tým nakonec nedorazil.

Okres Šumperk – holky

Na Šumpersku hodlalo své síly poměřit šest odvážných, do libinské vřavy se však pustila pouze čtveřice týmů. Domácí florbalistky plně využily domácího prostředí a dokráčely si se třemi výhrami na kontě pro primát a postup dál. Druhá skončila ZŠ Bludov, třetí ZŠ a MŠ Hrabišín. Nepopulární bramborovou medaili pak braly hráčky ze ZŠ Ruda nad Moravou.

Okres Olomouc – holky

Na Olomoucku se vrhl do bojů oktet týmů. V obou případech pak turnaje hostila Základní škola Demlova v Olomouci. První z turnajů ovládl favorit a loňský šampion s názvem Tornáda Lutín. Druhé skončily Lvice ze ZŠ Holečkova. Třetí byla domácí ZŠ Demlova a čtvrté Waldgirls.

Bitvy v celém kraji pak ukončil turnaj posledních čtyř účastníků. První byly Lukášky ze ZŠ a MŠ Luká, které se taky mohly těšit na krajskou eliminaci. Druhá skončila ZŠ a MŠ Dub nad Moravou, která za sebou nechala ještě Grygovladies a ZŠ Kožušany.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/favoritky-z-lutina-potvrdily-roli-okresy-olomoucka-ovladla-nemcicka-tyrsova-360/